كواچ: مانند همه رقبا شانس رسيدن به المپيك را داريم
کد خبر: 737113
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0035kv
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۸
گزارش آخرين تمرين واليباليست‌ها پيش از اعزام به جام جهاني
بعد از آخرین تمرين تیم و 24ساعت استراحت شاگردان كواچ جمعه براي حضور در جام جهاني واليبال به ژاپن مي‌روند تا از 17 شهريور براي قرار گرفتن در بين دو تيم اول و كسب سهميه المپيك بجنگند...
سعيد احمديان
«هيچ حاشيه‌اي تيم ندارد، نه با بازيكني درگير شده‌ام و نه بازيكني حرف‌هايم را گوش نمي‌كند و همه براي جام جهاني آماده مي‌شويم.» اين صحبت‌هاي اسلوبودان كواچ در آخرين تمرين تيم ملي واليبال پيش از جام جهاني واليبال بود، تمريني كه ديروز در سالن فدراسيون واليبال برگزار شد. بعد از اين تمرين و 24ساعت استراحت شاگردان كواچ جمعه براي حضور در جام جهاني واليبال به ژاپن مي‌روند تا از 17 شهريور براي قرار گرفتن در بين دو تيم اول و كسب سهميه المپيك بجنگند.
ورودي مجموعه ورزشي آزادي چند هوادار واليبال جمع شده‌اند، اصرارهايشان براي اينكه به آنها براي تماشاي تمرين اجازه ورود بدهند به جايي نرسيده و ترجيح داده‌اند زير آفتاب كه نسبت به روزهاي قبل گرمايش كمتر شده منتظر بمانند تا تمرين تمام شود و پس از آن از واليباليست‌هاي مورد علاقه شان عكس و امضا بگيرند. 200 متر جلوتر سالن فدراسيون واليبال ميزبان آخرين تمرين واليباليست‌ها است. پس از نتايج ضعيف در جام واگنر و شكست دادن روسيه و هلند در مسكو، اين اولين تمرين تيم در تهران است. آن هم پس از شايعه‌هاي عجيب و غريبي كه از اردوي واليبال در لهستان در سطح رسانه‌ها پيچيده بود. خبرنگاران زيادي به آزادي آمده‌اند تا اين تمرين را پوشش دهند. ابتدا نرمش و بعد كار با توپ آغاز مي‌شود، كواچ هم كه گوشه سالن تمرين ملي پوشان را تماشا مي‌كند، پس از دقايقي ميدان دار مي‌شود. زدن سرويس‌هاي پرشي و هدفدار مرحله بعدي تمرين است. كواچ نكات لازم را به بازيكنان تذكر مي‌دهد و بر خلاف روزهاي بازي كه كنار زمين بعضي اوقات عصباني مي‌شود، اين بار در تمرين با آرامش خاصي و البته يك لحن جدي به بازيكنان چيزي را كه مي‌خواهد اجرا كنند، منتقل مي‌كند.
در حالي كه تمرين ادامه دارد، محمدرضا داورزني، رئيس فدراسيون واليبال هم وارد سالن مي‌شود و روبه‌روي خبرنگاران قرار مي‌گيرد تا درباره آخرين وضعيت تيم قبل از اعزام به جام جهاني صحبت كند. مي‌گويد: «‌قرار گرفتن بين شش يا چهار تيم اول جام جهاني هم مي‌تواند يك نتيجه خوب براي تيم باشد و اميدواريم با مشكل مصدوميت روبه‌رو نشويم تا بتوانيم بهترين نتيجه را در ژاپن كسب كنيم.» او در ادامه درباره منتقدان تيم ملي و شايعات گوناگون درباره حاشيه‌هاي تيم در لهستان هم اين طور توضيح مي‌دهد: «‌در آستانه اعزام به جام جهاني، تيم به آرامش احتياج دارد و مي‌توان انتقادها را پس از پايان مسابقات مطرح كرد. انتقادها را به جان و دل مي‌خريم اما برخي‌ها مسائل شخصي شان را مطرح مي‌كنند و با انتشار شايعات كذب از اردو فضاي تيم را مشوش مي‌كنند.» داورزني پس از مصاحبه با گفتن اينكه جلسه دارد سالن را ترك مي‌كند. بازيكنان به دو تيم تقسيم شده‌اند و كري خواني‌ها در بازي دستگرمي بين بازيكنان به اوج رسيده، بعد از يك بازي جدي، كواچ سوت پايان تمرين را مي‌زند و پس از آن به ميان خبرنگاران مي‌آيد.
او ابتدا درباره جام جهاني صحبت مي‌كند و شانس قهرماني را به سه تيم مي‌دهد: «به نظرم تيم‌هاي امريكا، روسيه و لهستان اميدهاي اول قهرماني در جام جهاني هستند. تيم ايتاليا هم با مربي جديدش و بازيكني مثل خوان تورنا يك تيم مدعي به حساب مي‌آيد. با اين حال ما همه اين تيم‌ها را قبلا شكست داده‌ايم و مي‌توانيم با آنها در جام جهاني رقابت كنيم.» سؤال بعدي درباره نتايج ضعيف واليبال در جام واگنر است. كواچ مي‌گويد: «‌ما بازي‌هاي تداركاتي را سخت شروع كرديم و در تورنمنت واگنر نمايش خوبي نداشتيم ولي در بازي‌هاي تداركاتي روسيه به اهداف خودمان رسيديم و واليبال خوبي بازي كرديم. ما شش مسابقه دوستانه سخت برگزار كرديم و سعي كرديم برنامه‌ريزي اين بازي‌ها مثل جام جهاني يعني سه مسابقه، يك مسافرت و سه مسابقه در نظر گرفتيم تا براي جام جهاني آماده‌تر شويم.»
او شايعه اختلافش با بازيكنان ملي‌پوش و گوش نكردن حرف هايش توسط بازيكنان را رد مي‌كند: «‌خيلي احمقانه است كه گفته‌اند با مهدوي درگير شده‌ام. حرفي كه من مي‌زنم بايد اجرا شود. بعد از بازي با ‍ژاپن در جام واگنربا بازيكنانم در رختكن خيلي جدي صحبت كردم در رختكن نه با يك نفر بلكه با همه. به هر 14 بازيكن گفتم خيلي ناراحتم. نتيجه آن را مي‌توانيد در بازي با روسيه ببينيد. روسيه‌اي كه قهرمان المپيك است، و عكس‌العمل بازيكنان خيلي خوب بود. اگر كسي حرف مرا نخواند قرار نيست در تيم بماند. اگر بماند و قرار باشد فدراسيون حرف مرا گوش نكند من اينجا نيستم.»
در حالي كه كواچ و بازيكنان در حال مصاحبه با ملي پوشان هستند، گروهي از هواداران كه توانسته بودند سرانجام خودشان را به سالن برسانند، در حال گرفتن عكس و امضا هستند از بازيكناني كه قرار است از 17 شهريور در جام جهاني واليبال براي گرفتن سهميه المپيك بجنگند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار