انتظار 15 ساله مردم کرمانشاه برای افتتاح کمربندی غربی
کد خبر: 731001
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0034AL
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۰
عضو شورای شهر کرمانشاه:
کرمانشاه – خبرنگار جوان: عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت: کمربندی غربی این شهر که 15 سال از آغاز آن می‌گذرد و برای تکمیل آن به پنج میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد اما همچنان در انتظار تحقق وعده‌های مسئولان ذی‌ربط است

 عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت: کمربندی غربی این شهر که 15 سال از آغاز آن می‌گذرد و برای تکمیل آن به پنج میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد اما همچنان در انتظار تحقق وعده‌های مسئولان ذی‌ربط است.

به گزارش خبرنگار جوان در کرمانشاه، سید احسان احسانی از روند احداث کمربندی غربی شهر کرمانشاه انتقاد کرد و گفت: این طرح که از زمان آغاز آن 15 سال می‌گذرد، همچنان در انتظار تحقق وعده‌های مسئولان ذی‌ربط است.

وی با تصریح اینکه در مدت 15 سال عمر این طرح تنها 18 کیلومتر از آن احداث شده است، گفت: کمربندی فوق هنوز با گذشت این زمان طولانی نتوانسته به شبکه راه‌های شهر کرمانشاه متصل شود.

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه بیان داشت: مسئولان و مدیران فنی و عمرانی استان و مرتبط با این موضوع باید در این خصوص پاسخگو باشند.

احسانی اشاره‌ای به مشکلات کمربندی غربی فعلی شهر کرمانشاه داشت و متذکر شد: این کمربند در گذشته خارج از شهر بود، اما با گسترش شهر امروز در بافت داخلی کرمانشاه قرار گرفت و با نام بلوار جانبازان شناخته می‌شود.

وی افزود: روزانه هزاران وسیله نقلیه برون‌شهری از این بلوار تردد دارند و حوادث ناگوار و تصادفات فراوانی را برای شهروندان رقم می‌زنند.

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه بیان داشت: مسئولان مشخص کنند که تکمیل این بزرگراه وظیفه چه نهادی است، اگر وظیفه شورا و شهرداری است پس باید در بودجه سالانه شهرداری برای آن اعتباراتی لحاظ کنند.

احسانی گفت: تا کی باید شاهد تردد کامیون‌های سنگین، تریلرها و تانکرهای سوخت از بلواری قرار گرفته در دل شهر با این همه رفت و آمد باشیم؛ ترددهایی که آلودگی صوتی و هوایی، تصادفات و استهلاک جاده را در پی دارد.

وی با بیان اینکه ادارات راه و ترابری سابق و راه و شهرسازی فعلی تاکنون هیچ اقدامی برای آسفالت این بلوار انجام نداده‌اند، اضافه کرد: باید مشخص شود که ساماندهی این وضعیت برعهده کیست.

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه کمبود اعتبار را مشکل اصلی تکمیل این بزرگراه عنوان کرد و گفت: زمانی که در سال‌های گذشته برای پیگیری این بزرگراه با مسئولان مربوط صحبت می‌کردیم، اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این بزرگراه را پنج میلیارد تومان اعلام کردند.

احسانی تصریح کرد: چرا دولت‌های قبلی و فعلی اعتبار پنج میلیارد تومانی این پروژه را تامین نکرده و نمی‌کنند تا با راه‌اندازی آن بخشی از مشکلات این کلان‌شهر را رفع کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی