100 هکتار از اراضی شالیزاری دو دانگه از خشکسالی نجات یافت
کد خبر: 728022
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0033OI
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۷
روابط عمومی آب منطقه ای مازندران اعلام کرد :
روابط عمومی آب منطقه ای مازندران اعلام کرد : 100 هکتار از اراضی شالیزاری دو دانگه از خشکسالی نجات یافت.
این اراضی شالیزاری در دشت سرگچین دو دانگه ساری با کمبود شدید آب مواجه شده بودند و در طی یک ماه گذشته آب آنها قطع شده بود. 

براساس این گزارش آب مورد نیاز این اراضی از طریق اجرای یک خط انتقال به طول پنج کیلومتر و به قطر 300 میلی متر آب تامین شد. 

آب موجود که از آب های برگشتی خروجی دشت کرجا بوده توسط ایستگاه پمپاژ کرجا باز چرخانی و از طریق خط انتقال جدید احداث شده به مزارع شالیزاری دشت سرگچین انتقال یافته و سبب خوشحالی کشاورزان 7 روستای منطقه شده است .

اعتبارات این طرح که از محل اعتبارات آب منطقه ای می باشد بالغ بر 7 میلیارد ریال با احتساب ایستگاه پمپاژ هزینه در بر داشته است .

شایان ذکر است در پی کاهش نزولات جوی و کاهش آبدهی رودخانه اشک رود دو دانگه کشاورزان منطقه به ناچار از ابتدای فصل زراعی به حفر چاه متعدد سطحی روی آورده بودند که این چاه ها نیز یکی پس از دیگری خشک و از مدار خارج شده اما با اقدام ( انتقال آب به سرگچین ) ضمن رفع کمبود آب شالیزار های منطقه ، آب زیر زمینی دشت سرگچین نیز تقویت خواهد شد و کشاورزان می توانند با استفاده تلفیقی از آب سطحی و زیرزمنی سال زراعی را پشت سر گذاشته و میزان خسارت ناشی از خشکسالی را به حداقل برسانند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی