سالانه ۲۸ حادثه طبیعی در مازندران رخ می دهد
کد خبر: 727426
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0033Eg
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۹
مدیرعامل هلال احمر مازندران:
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به حادث خیزبودن استان گفت: سالانه ۲۸ حادثه از ۳۵ حادثه شناخته شده در استان رخ می دهد.

مهدی ولی پور با بیان اینکه اگر استانهای مختلف با پنج يا شش نوع حادثه روبرو هستند، ما در مازندران با مجموعه ای از حوادث طبيعی نظير زلزله، سيل، آتش سوزی جنگل و حوادث گمشدگی در جنگل، غرق شدگی در سواحل طولانی مواجه هستيم، گفت: در چنین شرایطی ضروری است مردم استان براي مقابله با اين حوادث و كاهش خسارات حوادث مزبور، اصول آموزش های امدادی را فرا گيرند كه در اين راستا مراكز جمعيت هلال احمر استان در تمامی شهرستانها آماده ارائه آموزش های امدادی بصورت رايگان است.

وی افزود: استان مازندران به لحاظ حادثه خيزی در هر سه نوع حوادث يعنی حوادث طبيعی، انسانی و حوادث كمپلكس از استانهای حادثه خيز به شمار می رود و از ۳۵ نوع حادثه شناخته شده در استان، ۲۸ مورد آن در مازندران روی می دهد.

ولی پور یادآور شد: واقعیت این است که مازندران با امکانات و زیرساخت های استانی، خدمات ملی ارائه می دهد از این رو باید گفت با توجه به گستره حادثه خيزي استان و همچنین جاذبه گردشگری آن که تقریبا در تمام طول سال میزبان گردشگران بسیاری است، زيرساختهای امداد و نجات استان به منظور پاسخگويی به فوريت های امدادی كافی نيست و با اين وجود تقويت زيرساختهای امدادی استان از ضروريات است.

مديرعامل جمعيت هلال احمر مازندران از خدمات امدادی این جمعيت  به راهپیمایان روزجهانی قدس خبرداد و افزود: برای ارائه خدمات مزبور ۴۳۱ نفر از نیروهای امدادی در قالب ۸۶ تیم مجهز با استفاده از ۲۶ دستگاه آمبولانس و خودروهای پشتیبانی مشارکت داشتند.

وی همچنین گفت: در یک هفته گذشته ۱۷۶ عملیات امدادی در استان انجام شد که ارائه خدمات امدادی لازم به ۴۰ سانحه جاده ای، ۲۵ حادثه شهری، هشت فقره حادثه ساحلی، چهار فقره حاده كوهستان، دوفقره اطفای حريق اراضی جنگلی و مرتعی و همچنين ارائه خدمات امدادی لازم به ۱۰۰ فقره فوريت های امدادی مراجعين به پايگاههای امدادی از جمله خدمات ارائه شده امدادگران و نجاتگران جمعيت هلال احمر استان مازندران بوده است.

وی افزود: ارائه خدمات امدادی درمان سرپايی به هزار و ۷۲۹نفر، انتقال ۶۶ مصدوم به مراكز درمانی و ارائه خدمات اسكان اضطراری به یک نفر از ديگر خدمات نجاتگران هلال احمر استان بوده است و در اين عملياتها هزار و ۱۰۵ نفر نجاتگر و امدادگر در قالب ۲۹۸ تيم امدادی با بكارگيری  ۹۴ دستگاه آمبولانس و خودروی امدادی و پشتيبانی و پنج دستگاه خودروی نجات مشاركت داشتند، همچنین بالگرد سازمان امدادونجات نیز به یک فقره حادثه در منطقه کوهستانی پلور واقع در محور هراز خدمات امداد هوایی را ارائه کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی