مشکل قانونی برطرف شود تمایل به واگذاری آب‌های گرم داریم / 10 آب گرم در دست دولت
کد خبر: 723000
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00325I
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۸
معاون آب منطقه‌ای اردبیل:
معاون حفاظت شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل گفت: ما در واگذاری 10 آب‌گرمی که هم اکنون در دست دولت است به بخش خصوصی موانع و مشکلات قانونی داریم که اگر برطرف شود هیچ مانع دیگری در این زمینه وجود ندارد.

بهروز محمدی در جلسه شورای سلامت استان اردبیل اظهار کرد: بر اساس قرارداد به امضا رسیده با پیمانکاران قرار بود آب‌های گرم موجود در سرعین بهسازی و نوسازی شود که به دلیل تاخیر و تعلل پیمانکار ما موفق شدیم تنها بهسازی آب‌گرم گاومیش‌گلی را شاهد باشیم و سایر آب‌های گرم که در دست دولت است به مرحله بهسازی و نوسازی نرسد.

وی افزود: ما در آبگرم گاومیش‌گلی به وضعیت ورودی و ارائه خدمات بهداشتی مناسب به مردم و ارتقای خدمات ارائه شده همت کردیم و سعی شد تا با بازسازی و مناسب‌سازی بناها سعی کنیم تا زمینه برای بهره‌برداری مطلوب‌تر و کیفی‌تر فراهم آید.

معاون حفاظت شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل تغییر ایجاد شده در ایجاد حوضچه آب گرم گاومیش‌گلی و انتقال آن از ابتدا به انتهای این مجموعه را بر اساس مصوبه فرمانداری اردبیل و تایید مسئولان بهداشتی عنوان کرد و یادآور شد: ما در حال حاضر نیز هیچ مشکلی با تغییر و جابجایی این حوضچه نداریم و به راحتی می‌توانیم محل آن را تغییر دهیم.

محمدی در مورد احتمال تداخل فاضلاب این آبگرم با آب مورد استفاده مردم در داخل حوضچه نیز بیان کرد: ما با عایق کاری و تدابیر لازم اجازه ندادیم تا این نشت رخ بدهد.

این مسئول در مورد اجاره دادن محوطه آب گرم ایرانیان و سبلان گفت: ما تنها در حد اخطار می‌توانیم ورود پیدا کنیم چرا که این آب‌های گرم به بخش خصوصی واگذار شده و ما نظارتی بر آنها نداریم.

معاون حفاظت شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل بازدیدهای مشترک با مسئولان بهداشت را به صورت هفتگی از آب‌های گرم یادآور شد و ادامه داد: ما آمادگی داریم تا ایرادات اعلام شده از سوی مراکز بهداشتی را برطرف کرده و نسبت به زیباسازی محوطه استخر و جلوگیری از برخی مشکلات و دغدغه‌ها تلاش کنیم.

محمدی به نصب میخ به عنوان آویز لباس در محوطه آب گرم گاومیش گلی اشاره کرد و گفت: ما بارها از بهره‌بردار خواسته‌ایم تا به این حرکت دست نزد در حالی که این بهره‌برداران برای کسب سود بیشتر خارج از ظرفیت آب گرم افرادی را پذیرش کرده و نارضایتی مردم را دامن می‌زنند.

وی تصریح کرد: ما بر اساس قانون نمی‌توانیم مدل قراردادمان را بیشتر از یک سال به امضا برسانیم چرا که بر اساس قوانین حاکم در انعقاد قراردادهای دولتی واگذاری‌ها بیشتر از یک سال نمی‌تواند اتفاق بیفتد در حالی که اگر مسئولان کشوری مجوزی را به ما بدهند ما به راحتی می‌توانیم در عقد قرارداد حتی 10 ساله نیز ورود پیدا کنیم.

بیشترین تعطیلی آب‌های گرم به دلیل رعایت نکردن موازین بهداشتی بوده است

به گزارش خبرنگار جوان از اردبیل، معاون حفاظت شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود دلیل تعطیلی آب‌های گرم نظیر بش‌باجیلار را مشکلات را مربوط به بهره‌برداری غیرمتعارف و عدم رعایت موزاین بهداشتی اعلام کرد و افزود: صاحبان این آب‌های گرم موظف شدند روزانه از این آب‌های گرم بازدید کرده و تلاششان را انجام دهند تا رفع نقص و مشکل کنند که در این زمینه برخی قصور و کوتاهی‌ها را از سوی مستاجران شاهد هستیم.

محمدی تامین برخی زیرساخت‌ها را از سوی مسئولان شرکت آب منطقه‌ای یادآور شد و ادامه داد: بیشترین تعطیلی‌ها به خاطر عدم رعایت موازین بهداشتی توسط مستاجران اتفاق افتاده چرا که آنها دنبال منافع خود هستند و بیشتر از آنکه به فکر ایجاد امکانات رفاهی باشند درصدد بهره‌برداری بیشتر هستند.

این مسئول یادآور شد: ما سعی خواهیم کرد در تعطیلات پیش‌رو آب‌های گرم تعمیر نشده را اصلاح و مرمت کنیم و نسبت به رفع نواقص آنها اقدام جدی انجام شود.

 معاون حفاظت شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل در پایان سخنان خود با اعلام اینکه 10 آبگرم استان در اختیار دولت و 11 آبگرم در اختیار بخش خصوصی است، گفت: ما آمادگی داریم در صورت رفع مشکلات قانونی نسبت به واگذاری آب‌های گرم به بخش خصوصی اقدام جدی را انجام دهیم.


نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار