ساکنین مسکن مهر اسلامشهر، چشم انتظار راه دسترسی
کد خبر: 715568
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00309Q
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۶
برای بهره برداری از راه احداثی :
ساکنان مسکن مهر اسلامشهر برای استفاده کردن از راه دسترسی جدید الحداث به این شهرک لحظه شماری می کنند.
محمدرضا عباسی

ساکنین  شهرک مسکن مهر اسلامشهر  برای استفاده کردن از راه دسترسی به این شهرک که  احداث و تکمیل شده است ، لحظه شماری می کنند .

این راه دسترسی که به طول 600 متر و عرض 45 متر بعداز ماهها کشمکش و مسائل مختلف ، بالاخره   احداث  و آماده بهره برداری شده است، متاسفانه  با قرار دادن مانع  در مسیر این راه امکان بهره برداری از آن امکانپذیر نشده و  زمینه دلخوری مردم را بوجود آورده است .

جمعی از ساکنین  شهرک  مسکن مهر ضیاء آباد اسلامشهر،درگفتگو با خبر نگارما ، ضمن قدردانی از تلاشهای مسئولین ودست اندرکاران  خواستاررفع مشکلات  و تصریح در بهره برداری از این راه  جدیدالاحداث شدند .

علی حسینی یکی از ساکنین این شهرک می گوید : احداث یک راه دسترسی  مناسب برای این شهرک بعنوان یکی از مهمترین و ضروریترین  نیازهای  اهالی این شهرک می باشد که ، در طی 4-3 سال گذشته که بالغ بر 4 هزار خانواردر این شهرک  ساکن  شده اند، این راه  به یک  معضل  تبدیل  شده است .

وی افزود : ما برای رسیدن به منزل باید یک مسیر 7 کیلومتری  را  طی کنیم  ، که علاوه  افزایش هزینه های  صرف وقت ، سوخت و استهلاک خودرو ، ترافیک مسیر پر تردد فعلی ، بسیار مشکل ساز است ، در صورتی که  با بهره برداری از این مسیر جدیدالحداث  مسافت راه ماه کمتر از 700 مترخواهد شد .    

محمدی  راننده تاکسی  خط مسکن مهر به میدان نماز هم می گوید :برای ارائه خدمات به  شهروندان ساکن در مسکن مهر، مجبور هستیم  روزانه بالغ بر  80-70  کیلومتر  مسیر  اضافی  طی می کنیم  ، که ادامه این  کار با توجه به  افزایش هزینه ها  مرقون به صرفه نیست .

وی گفت : یک مسیر موقتی وجود دارد که  به صورت خاکی و با چاله و چوله های فراوان می باشد ، که برای فرار از ترافیک  مسیر میدان  الغدیر تا دور برگران ،  بعضا" از آن استفاده می کنیم ،البته از جهتی خوب است ولی به  جلو بندی ماشین خسارت وارد می کند ، که ادامه این روند کار کردن برای مامشکل بوده که ، در برخی روزها  ناچارا"  کار نمی کنیم .

احمدی  یکی دیگر از ساکنان شهرک مسکن مهر می گوید : چرا مسئولین  برای بهره برداری از این مسیر 700-600 متری که با این همه  مسئله و حاشیه  و باسرعت لاک پشتی  احداث شده ،  برای استفاده مردم گشوده نمی شود .

این شهروند  تاکید کرد:  چرا مسئولین نسبت  به ساکنین این منطقه که عمدتا" از اقشار ضعیف جامعه هستند و به همت دولت احمدی نژاد  با هزاران امید و آرزو ازمستاجری فرار کرده و صاحب خانه شده اند ، کم توجهی می کنند ودر رفع مشکلات آنها کوتاهی می کنند .

رضا محمدی  که ازنخستین ساکنین این شهرک است ،می گوید :متاسفانه  در زمان طراحی و احداث شهرک مسکن مهر  به وضعیت راه دسترسی  آن بی توجهی  شده  و تاکنون مردم مجبورند  از طریق راه کارگاهی که برای شهرک  احداث شده بود استفاده کنند .

وی افزود: حالا که بعداز پیگیریهای  زیاد مردم و مسئولان  این راه احداث شده  ، دست اندر کاران  چرا نمی گذارند مردم ازاین مسیر تردد کنند ، نمی شود مانند بسیاری از پروژه های دیگردر کشور  ، بهره برداری از آن آغاز شود ، بعدا" ودر فرصتی مناسب مراسم نمادین افتتاحیه گرفته شود.    

بد قولی مسئولین  که تمام می شود   

از زمانی که مردم در سایت مسکن مهر ضیاء آباد اسلامشهر مستقر شده اند  تاکنون ، بحث راه دسترسی  به این شهرک  بارها از طریق  خبر نگاران رسانه ها و مسئولان ، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و... مورد پیگیری قرار گرفت.

علی رغم  اینکه چندین بار از سوی مسئولین  تاریخهای مختلفی برای بهره برداری از این مسیر اعلام شد، بنا بردلایل نامعلومی این وعده هم مانند بسیاری دیگر از قولها عملی نشده است .

در دهه فجر سال 93 مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران ، در حاشیه افتتاح پروژه های عمرانی و ساختمان  ادار راه و شهرسازی  شهرستان اسلامشهر، در گفتگویی با خبر نگاران اعلام کرد که عملیات احداث  مسیر دسترسی به مسکن مهر اسلامشهر قبل از پایان سال 93  به اتمام خواهد رسید .

این وعده آقای مدیر کل که تاکنون عملی نشد،حداقل مسئولین فرصت را بیش ازاین ازدست ندهند وبه مناسبت فرارسیدن 13 رجب و روز ولادت  با سعادت امیرالمومنین علی (ع)  این مسیر را افتتاح و مورد بهره برداری قرار دهند .

  بهره برداری از راه دسترسی  به مسکن مهر اسلامشهر

 مصطفی آقا علیخانی  معاون عمرانی فرمانداری شهرستان اسلامشهر   در گفتگو با خبرنگار ما اظهارداشت : با همت  و تلاش مسئولین  راه دسترسی به مسکن مهر اسلامشهر  احداث وآماده بهره برداری شده است .

آقا علیخانی افزود: در صددهستیم ،همزمان با یکی از اعیاد بزرگ ماه رجب المرجب   و با حضور مسئولین استانی و شهرستانی  این طرح عمرانی را که یکی از مهمترین نیازها و از اولویتهای  زیر ساختی شهرک مسکن مهر می باشد ،  افتتاح  نماییم .

وی بیان داشت :  با پیگیریهای انجام شده در ستاد مسکن شهرستان و همکاری  وزارت راه و شهرسازی و شهرداری اسلامشهر  و سایر  دستگاههای ذیربط و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، از تابستان سال 93  عملیات احداث این راه آغاز شد.

معاون عمرانی فرماندار گفت : فاز اول  این مسیر به طول 300 متر که در اراضی متعلق به سازمان مسکن و شهرسازی بود ،  در کمترین زمان ممکن  احداث شد ولی بقیه مسیر بدلیل قرار گرفتن مسیر در اراضی بخش خصوصی  با مشکل  روبر شد .

وی تصریح کرد : با رایزنی ها و هماهنگی های بعمل آمده از اواخر دی ماه سال 93  این مسیر آزاد سازی و عملیات  زیر سازی مسیر آغاز شد ، که طی روزهای گذشته  عملیات آسفالت آن هم به اتمام رسید .

این مقام مسئول تاکید کرد:اعتبارات اختصاصی برای احداث این مسیر ازمحل اعتبارات  یارانه مسکن مهر و اعتبارات استانی تامین شده وبزودی آماده بهره برداری  خواهد شد .

وی با اشاره به واگذاری بالغ بر 95 درصد واحدهای مسکونی  مسکن مهر اسلامشهر به متقاضیان و مالکین آنها  تاکنون، بیان داشت : واحدهای باقیمانده  با افزایش تسهیلات  بانکی در حال تکمیل شدن می باشد که ، تا هفته دولت سالجاری  به مالکین واگذار خواهد شد .

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی