وجودحدود هفت هزار شهید و 14 هزار جانباز زندر كشور
کد خبر: 664756
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002mvs
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۴
مسئول مجمع راویان دفاع مقدس همدان خبرداد
نقش زنان در دفاع مقدس بالاتر از مردان بود چراکه اگر فعالیت پشتیبانی زنان نبود ما قادر به دفاع نبودیم.

سردار رضا میرزایی در یادواره شهدای شاخص زن سال با اعلام اين خبرافزود :مردان در جنگ حضور داشتند و هشت سال مادران، همسران و دختران آن‌ها بودند که خانه‌ها را مدیریت می‌کردند و این مسئله به مردان آرامش می‌داد تا با فراغ بال در جبهه حضور داشته باشند.

مسئول مجمع راویان دفاع مقدس همدان با اشاره به وجود 200 هزار شهید و یک میلیون جانباز در کشور تصریح کرد: اگر امدادرسانی و پرستاری زنان نبود به طور قطع حداقل 200 هزار نفر دیگر به شهدای ما اضافه می‌شد.

میرزایی ادامه داد: در کشور حدود هفت هزار شهید و 14 هزار جانباز زن وجود دارد که سهم استان همدان 343 شهید و حدود 600 جانباز است.

این محقق و پژوهشگر دفاع مقدس که 20سال بر روی وصیت‌نامه شهدا تحقیق کرده و موفق به بررسی 160 هزار وصیت نامه شده‌، اظهار کرد: نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد سه موضوع محوری در تمام وصیت‌نامه‌ها با فراوانی 400هزار بار تکرار شده که شامل نماز، تبعیت از ولایت و حجاب زنان است.

وی تصریح کرد:شهدا به نماز تاکید فراوان داشتند، رزمندگان در شرایط سخت جنگ نیز تاکید فراوان بر نماز اول وقت می‌کردند.

میرزایی با تاکید بر اینکه اگر چادر و حجاب زنان نباشد خون شهدا پایمال شده است بيان كرد: اگر می‌خواهید شرمنده شهدا نباشید باید حجاب خود را حفظ کنید زیرا این خواست شهدا از زنان و دختران کشور بود.

وی گفت: دشمن که از راه نظامی نتوانست با ایران مقابله کند تهاجم فرهنگی را در پیش گرفت

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی