بهره برداری ازسامانه اظهار از راه دور
کد خبر: 662860
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002mRI
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۷
مدیر کل گمرک استان یزد خبرداد:
مدیر کل گمرک استان یزد گفت: سامانه اظهار از راه دور در گمرک استان یزد راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.

سید اصغر چاوشی زاده اظهار داشت: سامانه اظهار از راه دور در رویه‏های صادرات، واردات، ترانزیت و کارنه تیر در اداره کل گمرک استان یزد راهاندازی شد.

وی افزود: سامانه اظهار از راه دور در گمرک استان یزد و منطقه ویژه اقتصادی عملیاتی شده است و تجار و بازرگانان میتوانند از این پس بدون حضور فیزیکی در گمرک نسبت به اظهار کالای خود اقدام کنند.

مدیر کل گمرک استان یزد بیان داشت: سامانه جامع امور گمرکی(اظهار از راه دور) در راستاي تحقق اهداف گمرك جمهوري اسلامي ايران و ارائه خدمات مطلوب به خدمت گيرندگان و افزايش ميزان رضايتمندي به ويژه صاحبان صنايع، تجار، بازرگانان و فعالات اقتصادي استان در گمرك استان یزد راه اندازي و مورد بهره برداري قرار گرفته است.

وي خاطرنشان كرد: سامانه اظهار از راه دور در گمرك به منظور تسريع و تسهيل در ترخيص كالا و روان سازي امور گمركي ايجاد شده و با دسترسي به اينترنت و ارائه اسناد و مدارك تجاري، امكان انجام تشريفات گمركي اعم از مراحل اظهار كالا، تنظيم اسناد و ورود اطلاعات از راه دور و بدون حضور فيزيكي صاحب كالا از هر مكاني فراهم شده است.

چاوشی‏زاده افــزود: اين سامانه با همكاري و هماهنگـــي دفتر فن آوري اطلاعات و ارتباطات گمرك جمهوري اسلامي ايران و همكاران گمرك استان راه اندازي شده و داراي مزيت بسياز زيادي براي خدمت گيرندگان به خصوص فعالان اقتصادي استان است كه مي توان به كاهش چشمگير در زمان انجام تشريفات و نيز هزينه هاي گمركي و عدم حضور و تردد مضاعف مراجعان به گمرك اشاره نمود.

 

این مسئول تصریح کرد: با اجراي اين سامانه هر يك از صاحبان كالا در گمرک استان یزد ، مي توانند كليه اسناد و مدارك ضميمه اظهارنامه را بعد از اسكن در سامانه مذكور بارگذاري کرده و بدون حضور فيزيكي در گمرك، از روند پيشرفت فرايند ترخيص كالاي خود مطلع شده و فقط يك بار براي ترخيص كالاي خود به گمرك مراجعه کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی