ثبت کتابخانه مساجد یزد در سامانه کتابخانه های کشور
کد خبر: 657951
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002lA7
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۳
محسن رستگاری:
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان یزد، از ثبت ۱۶۹ کتابخانه باز کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان در سامانه اداره کل کتابخانه های کشور خبر داد

محسن رستگاری مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان یزد، از ثبت اطلاعات مربوط به 169 کتابخانه باز کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان در سامان اداره کل کتابخانه های کشور خبر داد گفت:  269 کتابخانه مخزن دار در کانون های استان فعالیت می کنند.

 وی با بیان اینکه از این تعداد نیز تاکنون 159 کتابخانه در این سامان ثبت شده است، افزود: بیشترین کتابخانه باز استان در شهرستان های یزد با 69 باب، مهریز با 24 باب و تفت با 17 باب قرار گرفته اند. وی در خصوص کتابخانه های مخزن دار نیز گفت: شهرستان های یزد با 77 باب کتابخانه و شهرستان تفت با 33 کتابخانه بیشترین کتابخانه مخزن دار استان را به خود اختصاص داده اند.

رستگاری افزود: پس از ثبت کتابخانه های کانون ها در سامانه اداره کل کتابخانه ی کشور، کتابخانه ها توسط ستاد عالی کانون های مساجد مورد تایید قرار گرفته و سپس در پنج سطح طبقه بندی می شوند.

 وی ملاک طبقه بندی کتابخانه ها را امکانات، فضا و کتاب موجود دانست و اظهار داشت: کتابخانه های که موفق به دریافت مجوز شوند با توجه به سطح شان کمک مالی و تجهیزات دریافت می کنند. مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان یزد با بیان اینکه در حال حاضر 33 باب کتابخانه مجوزدار در استان فعالیت دارند گفت: این کتابخانه تاکنون بیش از یک میلیون و 800 هزار تومان کمک مستقیم مالی و تجهیزات کتابخانه ای و کتاب در چند مرحله دریافت کرده اند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی