ایجاد سیستم GIS برای جانمایی و اطلاعات مخازن و سطل هاي زباله
کد خبر: 645487
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002hv5
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۷
مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري ساري خبر داد:
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری گفت:اين سازمان به منظور گردآوری ، ذخیره سازی ، بازیابی ، پردازش و نمایش اطلاعات مکان مرجع موجود ، اقدام به ایجاد سیستم GIS برای مخازن و سطل های زباله سطح شهر نمود است.
جعفر رعیت

به گزارش خبرنگار جوان از مازندران، محمدرضا گراميان افزود:اين سازمان به منظور گردآوری ، ذخیره سازی ، بازیابی ، پردازش و نمایش اطلاعات مکان مرجع موجود ، اقدام به ایجاد سیستم GIS برای مخازن و سطل های زباله ی سطح شهر نموده به طوری که با استفاده از این برنامه بتوان امکان ارائه ، تجزیه و تحلیل اطلاعات جغرافیایی و به کارگیری آن در برنامه ریزی ، سیاست گزاری و تعیین راهبردها و خط مشی های سازمان را درآینده فراهم نمود.

ایجاد سیستم GIS برای جانمایی و اطلاعات مخازن و سطل هاي زباله

وی خاطرنشان كرد:با استفاده از سیستم GIS سازمان نسبت به جانمایی فعلی کلیه مخازن زباله سطح شهراقدام نموده که توسط آن می توان ویژگی های ظاهری مخزن زباله(با درب یا بدون درب،سالم یا معیوب ،چرخ سالم یا دارای چرخ های خراب و ... ) ، تعداد مخزن ، مکان جانمایی مخازن زباله بامختصات   2000/1 جغرافیایی (طولX وعرضY جغرافیایی) و موقعیت مکانی آن را بر روی نقشه شهر ساری مشخص نمود.

گرامیان اظهار داشت:هر گونه تغییر در ویژگی و مشخصات المان مانند شرایط ظاهری و مکانی المان قابل بروز رسانی و بهنگام سازی در نرم افزارمی باشد .

وی تصریح کرد:این سازمان همچنین در نظر دارد در گام بعدی از سیستم مذکور برای جانمایی سایر المان ها و تجهیزات سازمان و تهیه شبکه جمع آوری و تقسیم بندی محلات استفاده بهینه نماید . گرامیان همچنین خاطر نشان کرد:اين سازمان  با هدف فرهنگ سازی و آموزش شهروندی و به منظور آگاه سازی مردم از مدیریت صحیح پسماند ،نسبت به ساخت انيميشن با موضوع تغییر الگوی مصرف و کاهش تولید زباله از مبدأ و پخش آن ازشبکه تبرستان اقدام نمود.

وی در ادامه با بیان اینکه سازمان مدیریت پسماند که فرهنگ سازی و ایجاد بستر مناسب فرهنگی برای شهروندان جهت رفتار درست با زباله های تولیدی را از اهم وظایف خود می داند در نظر دارد در ادامه سایر قسمت های این برنامه انیمیشن با موضوعات مختلف دیگر در حوزه پسماند را نیز پخش نماید اظهار داشت: این سازمان در چارچوب وظایف فرهنگی خود اقدام به ساخت 5 برنامه انیمیشن نموده که به صورت دوره ای و مستمر از شبکه استانی پخش خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی