هدف کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری حمایت از صنعت و تولید است
کد خبر: 642721
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002hCT
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۸
دادستان مرکز استان مازندران:
دادستان مرکز استان مازندران گفت:هدف کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری حمایت از صنعت و تولید است.
جعفر رعیت

به گزارش خبرنگار جوان از مازندران، حجت الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری افزود: مجموعا درسال92، تعداد 63شرکت یا موسسه صنعتی و معدنی درخواست های خود را جهت طرح مشکلات خود به کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری ارائه نموده اند.

وی خاطر نشان کرد: این کمیته در سال مزبور 7 جلسه اصلی برگزار کرد که 35 مصوبه تصویب و درخواست ها و مشکلات حدود 19شرکت در جلسات مزبور مطرح شد.

دبیر کمیته حمایت از سرمایه گذاری با بیان این که مسائل برخی از شرکتها نیز به صورت ویژه طی 17جلسه خاص طرح و با 55مصوبه، تصمیمات لازم اتخاذ گردید، اظهار داشت: همچنین کمیته مزبور2 جلسه و7 مصوبه نیز در خصوص اجرای برنامه ها و سیاستهای کلان در حوزه اقتصادی  در سطح استان داشته است.

جعفری عمده در خواست های وارده و مطروحه سرمایه گذاران در کمیته مزبور را شامل موارد زیر عنوان کرد:

1-مسائل و مشکلات مالی و عدم توانمندی شرکتها در بازپرداخت بدهی به سیستمهای مالی بخصوص بانکها و مشکوک الوصول شدن بدهی ها

2-درخواست اعطاء وام جهت تکمیل پروژه سرمایه گذاری و سرمایه در گردش جز درخواستهای عمده ثبت شده در کمیته درشش ماهه نخست سال 92بوده است.

 3–صدور اجرائیه از جانب بانکها به دلیل عدم توانمندی شرکتها در بازپرداخت دیون بانکی علی رغم استمهالهای داده شده که در مواردی تولید شرکتها را با چالش مواجه نموده و در نتیجه موجب رکود فعالیت واحد تولیدی مزبور شده است.

4-عدم انجام مطالعات لازم در اجرای برخی پروژه ها همانند باشگاه ورزشی و بازارچه محلی، پرورش ماهی و مشکل با منابع طبیعی و شهرداری ها، سرمایه گذاران را در بهره برداری از طرح های خود با مشکلات عدیده ای کرده است.

5- یکی از موضوعات فراگیر و مبتلا به که در کمیته مشاهده شده و مورد بررسی دقیق قرار گرفته این است که برخی از سازمانها و افراد حقوقی یا حقیقی با اجرای برخی طرح ها بدون رعایت حریم سرمایه گذاران خصوصاً در بخش کشاورزی و دامپروری، موجب وارد کردن خسارت و آسیب به سرمایه گذاری ها میشوند.

بر پایه این گزارش از سال 1387 تاکنون تعداد 237 شرکت یا واحد تولیدی جهت حل مشکلات خود در کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان مازندران، درخواست خود را به این کمیته ارائه داده و مشکلات آنان در کمیته مطرح شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی