فعالیت سازمان پسماند ساری چشمگیر می باشد
کد خبر: 632757
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002ebl
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۶
نماینده ناظر شورای ساری در سازمان مدیریت پسماند در گفتگو با جوان آنلاین:
نماینده ناظر شورای شهر ساری در سازمان مدیریت پسماند گفت:خوشبختانه سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری توانست فعالیت های چشمگیری در بخش های مختلف داشته باشد.

سید محمد جعفری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار جوان آنلاین در مازندران با اشاره به گستردگی وظایف سازمان پسماند و لزوم اهمیت خدمات این سازمان افزود:در امور مرتبط با پسماند باید برنامه ریزی دقیقی انجام گیرد و با استراتژی علمی و هدفمند جهت مدیریت صحیح آن اقدام کرد.

وی خاطر نشان کرد:از آنجاییکه زندگی تمامی شهروندان با این موضوع ارتباط مستقیم دارد،برای برون رفت از مشکلات و معضلات این حوزه مدیریت امور مرتبط با پسماند باید متمرکز شود.

جعفری اظهار داشت:پالایش نیروهای انسانی ، تخصصی کردن کادر سازمانی ، خودکفایی مالی و کاری سازمان از شهرداری و همینطور جلب مشارکت های مردمی باید جزو الویت های سازمان باشد.

نماینده ناظر شورای شهر در سازمان مدیریت پسماند ساری با اشاره به ضرورت مشارکت مردم در این حوزه تصریح کرد:باید برنامه ریزی و فرهنگ سازی جهت همسو کردن شهروندان انجام گیرد و اهمیت این موضوع برای همه همشهریان تبیین گردد.

سید محمد جعفری با اعلام اینکه این سازمان در سال جاری اعتباری معادل 11 میلیارد و 800میلیون تومان با احتساب متمم داشت افزود:با افزوده شدن متمم دوم اعتبار دریافتی این سازمان به 13 میلیارد و 500میلیون تومان می رسد.

وی با بیان اینکه بودجه پیشنهادی این سازمان برای سال 93حدود 16میلیارد و 800میلیون تومان می باشد اظهار امیدواری  کرد تا با اضافه شدن متمم بودجه در سال بعد، اعتبار این سازمان به حدود 20میلیارد تومان افزایش یابد.

رییس کمیسیون طرح و برنامه شورای شهر ساری همچنین با اشاره به اینکه کارهای زیادی توسط این سازمان در دست اقدام است اظهار داشت:رفت و روب و نظافت شهری و خدمات دوائر اداری،جمع آوری زباله منطقه 3 شهر ساری،ساماندهی خاک و نخاله و ضایعات ساختمانی،اجرای طرح تفکیک زباله از مبداء،جمع آوری کاغذهای ضایعاتی ادارات و مراکز آموزشی،خرید تجهیزات خدمات شهری(مخازن زباله و ...) و طراحی و ایجاد سیستم اطلاعات جغرافیایی المان های سازمان پسماند نمونه هایی از وظایف و فعالیت های در دست اقدام این سازمان می باشند.

وی با بیان اهمیت فرهنگ سازی برای کودکان تصریح کرد: برپایی نمایش های خیابانی برای کودکان با موضوع رفتار درست با زباله باید در دستور کار سازمان قرار گیرد.

سخنگوی شورای شهر ساری همچنین با بیان اینکه مدیریت مرکز دفن زباله توسط این سازمان انجام شده است افزود:لایروبی کانال ها و انهار سطح شهر،انجام پروژه های مرکز دفن زباله(احداث حوضچه بتنی و تاسیسات مرکز دفن،خاکبرداری فاز 1 و 2 ،احداث دیواره خاکی استخر شیرابه،فنس کشی،احداث فونداسیون مخازن)،انجام برنامه های فرهنگی و آموزشی برای شهروندان(برگزاری جشن های پسماند،مسابقه نقاشی،تقدیر از رفتگران)،ساخت و پخش برنامه های انیمیشن،چاپ و نصب بنرهای آموزشی،شرکت در همایش ها و نمایشگاه ها،استقرار چادر راهنمای مسافرین نوروزی و تابستانی و برگزاری اولین همایش منطقه ای و سومین همایش ملی ضرورت بازیافت پاکت های چند لایه(تتراپک) از دیگر اقداماتی است که تاکنون توسط این سازمان انجام شده و مورد بهره برداری قرار گرفته اند.

سید محمد جعفری در ادامه با اعلام برنامه های در دست اقدام این سازمان برای سال 93 اظهار داشت:جمع آوری زباله مناطق 1و2 شهر ساری،مدیریت ایستگاه دفن زباله،مدیریت تصفیه خانه شیرابه،خرید ماشین آلات جمع آوری و حمل زباله با استفاده از تسهیلات بانکی،جذب و به کار گیری نیروی متخصص و کارشناس در راستای چارت اداری مصوب وزارت کشور،پیگیری جهت واگذاری مدیریت مرکز دفن زباله به سازمان پسماند،برگزاری اولین همایش منطقه ای کاربردی و توسعه ای مدیریت پسماند توسط سازمان،پیگیری جهت واگذاری مدیریت ایستگاه انتقال زباله به سازمان،پیگیری جهت حضور بیشتر و موثرتر سازمان در روند احداث نیروگاه زباله سوز از برنامه هایی می باشند که توسط این سازمان اجرا خواهند شد.

وی با بیان اینکه فرهنگ سازی و آموزش مردم باید اولویت برنامه های این سازمان باشد خاطر نشان کرد:انجام کارهای پژوهشی و پیگیری طرح کاهش تولید زباله و تغییر الگوی مصرف از برنامه های سال بعد این سازمان خواهد بود.

نماینده ناظر شورای شهر در سازمان مدیریت پسماند ساری در ادامه ساماندهی خاک و نخاله سطح شهر بر اساس یک برنامه اجرایی کامل را نیز جزو برنامه های  مهم سال بعد سازمان پسماند ساری عنوان کرد.

جعفری افزود:باید فرهنگ سازی در حوزه های مختلف این سازمان با همکاری مهدهای کودک ، مدارس و دستگاه های آموزشی انجام گیرد.

سخنگوی شورای شهر ساری اظهار داشت: در راستای تبیین اهمیت مدیریت پسماند ،همایش منطقه ای توسعه کاربردی پسماند در استان های شمالی اردیبهشت93 در ساری برگزار خواهد شد.

سید محمد جعفری در پایان اظهار امیدواری کرد با مدیریت علمی و تخصصی پسماند در ساری و مشارکت همه جانبه شهروندان ضمن حل مشکلات و معضلات این حوزه ،شاهد شهری تمیز سالم و زیبا باشیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی