کد خبر: 1238339
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۱
سران کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس در پیام‌هایی جداگانه پیروزی مسعود پزشکیان، رئیس جمهور ایران در چهاردهمین دور از انتخابات ریاست جمهوری را به وی تبریک گفتند.

جوان آنلاین: سران کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس در پیام‌هایی جداگانه پیروزی مسعود پزشکیان، رئیس جمهور ایران در چهاردهمین دور از انتخابات ریاست جمهوری را به وی تبریک گفتند.

به گزارش تسنیم، سلمان بن عبدالعزیز و محمد بن سلمان، پادشاه و، ولی عهد عربستان سعودی طی پیام‌هایی جداگانه‌ای، انتخاب مسعود پزشکیان به عنوان رئیس جمهور ایران را به وی تبریک گفتند و خواستار تقویت و توسعه روابط دوجانبه بین ایران و عربستان شدند.

مشعل الأحمد الجابر الصباح، امیر کویت نیز دومین فردی بود که در پیامی پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم ایران را به وی تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که این تحول به توسعه روابط در بین کشور‌ها کمک کند.

تمیم بن حمد، امیر قطر و هیثم بن طارق، سلطان عمان هم طی پیام‌هایی جداگانه، انتخاب آقای مسعود پزشکیان را به وی تبریک گفتند.

محمد بن زاید، حاکم امارات، «منصور بن زاید»، ولی‌عهد و محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی امارات طی پیام‌های جداگانه‌ای انتخاب مسعود پزشکیان به عنوان رئیس جمهور جدید ایران را به وی تبریک گفتند.

حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین نیز طی پیام تبریکی، ضمن آرزوی سلامتی و کامیابی برای رئیس جمهور منتخب ایران، پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری را به وی تبریک گفت و اظهار داشت که کشورش برای برقرای روابط خوب مبتنی بر همکاری با جمهوری اسلامی ایران و تقویت این روابط محکم در راستای منافع و دو کشور و دو ملت علاقه‌مند است.

او همچنین بر علاقه کشورش بر توسعه همکاری در همه زمینه‌ها با کشور‌های اسلامی به منظور تحقق صلح و امنیت و ثبات در منطقه تأکید کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار