کد خبر: 1237131
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۵
مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا:
مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه عراق می‌تواند به تأثیرگذارترین کشور جهان عرب تبدیل شود گفت: سرنوشت ایران و عراق مشترک است.

جوان آنلاین: سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در آئین اعطای دکترای افتخاری دانشگاه جامع امام‌حسین علیه السلام به نعیمالعبودی وزیر علوم عراق که در دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام برگزار شد، اظهار داشت: حضور وزیر علوم عراق در ایران فرصت طلایی و افتخار بزرگی برای توسعه روابط علمی، پژوهشی و تبادل استاد و دانشجو بین عراق و ایران است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به ظرفیت‌های گوناگون عراق گفت: دولت و ملت عزیز و مستقل عراق برای پیشرفت و آبادانی بیشتر با برخورداری از سرمایه عظیم انسانی، تاریخی، تمدنی و منابع عظیم نفتی، کشاورزی و مراقد مطهر امامان معصوم علیهم السلام و بزرگان دین و همچنین با توجه به ظرفیت راهپیمایی عظیم اربعین، می‌تواند به تأثیرگذارترین کشور در جهان عرب تبدیل شود.
سرلشکر صفوی با تأکید بر اینکه دو کشور عراق و ایران، مکمل ژئوپلیتیکی، ژئواستراتژیکی، ژئواکونومیکی و ژئوکالچر یکدیگر هستند خاطرنشان ساخت: ما سرنوشت مشترکی داریم.

وی افزود: در سال گذشته با همت و حمایت وزیر محترم علوم عراق، ۸۰ دانشگاه ایران برای تحصیل دانشجویان محترم عراقی معتبر شناخته شده است، این گام بزرگی است و هم اکنون بیش از ۸۰ هزار دانشجوی عزیز پسر و دختر عراقی در دانشگاه‌های ایران مشغول تحصیل هستند. برخی از این عزیزان از بصره می آیند شلمچه، خرمشهر و آبادان به پردیس دانشگاه تربیت مدرس می روندو بعد هم برمی گردند بصره و این افتخار بزرگی برای دولت و ملت عراق و ایران است.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه عراق، مرکز استعدادهای علمی در جهان عرب است تصریح کرد: عراق می‌تواند یک مرکز نهضت مقاومت برای استقلال و و اقتدار عراق و کمک به ملت مظلوم فلسطین در غزه و آزادی قدس شریف شود.

این استاد جغرافیای سیاسی و ژئواستراتژی افزود: ما و شما در حمایت از مردم غزه یک راهبرد داریم؛ شنیده‌ام جنابعالی رشته مطالعات مقاومت را در دانشگاه‌های عراق راه اندازی کرده‌اید، این یک ابتکار است و به شما تبریک می گویم.

وی تأکید کرد: رمز پیشرفت، استقلال و اقتدار عراق عزیز، وجود رهبران و نخبگان خردمند، شجاع و متدین، ظرفیت دانش و تکنولوژی و اقتصاد قوی، سیاست داخلی و خارجی در دولت، مجلس، قوه قضائیه و نیروهای مسلح عراق، حشد الشعبی، وجود انسان‌های خردمند با وجود سرمایه‌های عظیم اقتصادی و معنوی و فرهنگی عراق است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکهجمهوری اسلامی ایران در علوم مختلف انسانی‌، تکنولوژی، اقتصادی و دفاعی از دانش بالایی برخوردار است تأکید کرد: به همین جهت حاضریم دانش و تجربیات خود را در علوم یاد شده را در اختیار عراق بگذاریم.

سرلشکر صفوی در ادامه درباره توسعه دانش هسته‌ای در عراق هم اظهار داشت: بابت گام‌هایی که اکنون در جهت توسعه دانش انرژی هسته‌ای برمی دارید، خوشحال هستم و البته به شما پیشنهاد می‌کنم از تجارب ۵۰ ساله انرژیاتمی و دانشجویان ما استفاده کنید.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار