کد خبر: 1234860
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۵

جوان آنلاین: علیرضا زاکانی، نامزد ریاست جمهوری در توئیتر خود نوشت:

اصل اول در بازار سرمایه شفافیت است. اول از همه، دولت باید در تصمیمات و اقدامات خود در بازار سرمایه شفاف باشد. تصمیمات نباید پشت در‌های بسته گرفته شود و فعالان و سهامداران از آن بی اطلاع باشند.

وجود تعارض منافع یکی از معضلات کنونی بازار سرمایه ایران است. اول از همه باید تعارض منافع در سطح وزارت خانه‌ها و دستگاه‌های دولتی حل شود. شفافیت راه کار مهم تعارض منافع است. اصلاح قانون بازار اوراق بهادار در جهت حمایت از حقوق سهامداران را در قالب لایحه تقدیم مجلس می‌کنیم‌

مهم‌ترین سرمایه بازار سرمایه، اعتماد سهام داران به خصوص سهام داران حقیقی و خرد است، نباید با اقدامات ناسنجیده مانند قیمت گذاری دستوری و زیان ده کردن شرکت ها، این سرمایه مهم را نابود کرد.

ما معتقدیم که حل بسیاری از مشکلات اقتصادی از کانال بازار سرمایه انجام می‌پذیرد. شفافیت بیشتر اقتصاد، مشارکت پذیری مردم، مولدسازی اموال دولت، تامین مالی شرکت‌ها و پروژه ها، حل ناترازی بانک‌ها از جمله فواید توجه به بازار سرمایه و ورود منابع مردم به آن است.

مردم عزیز ایران، با لطف خداوند چهارمین صندوق املاک و مستغلات بازار سرمایه توسط بانک شهر در دوره کنونی تاسیس گردید. اعتقاد به بازار سرمایه و افزایش مشارکت مردم در این بازار را عملی نشان دادیم. این اقدامات به طور گسترده‌تر در سطح دولت ادامه می‌یابد.

تضعیف بازار سرمایه یعنی تضعیف اقتصاد ایران، اقتصاد ایران چاره‌ای ندارد جز اینکه از مسیر رشد و توسعه بازار سرمایه عبور کند. این کار مهم با مشارکت شما ملت شریف ایران شدنی است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار