کد خبر: 1209435
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۰
وزیر دارایی فرانسه هشدار داد که این کشور روزهای سختی پیش رو دارد چرا که برای بهبود اوضاع اقتصادی دولت فرانسه باید دست به کاهش شدید مخارج عمومی بزند.

جوان آنلاین:  برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه، هشدار داد: با توجه به اینکه برای بازسازی اقتصاد این کشور باید به سمت کاهش شدید هزینه‌کرد دولتی برویم، فرانسه روزهای سختی پیش رو دارد.

به گزارش فارس، وی تأکید کرد که مصمم است تا اوضاع مالی این کشور را درست کند و بدهی چندین میلیارد یورویی و کسری بودجه فرانسه را کاهش دهد.

بحران افزایش قیمت حامل‌های انرژی، و هزینه کرد دولت فرانسه برای حمایت از خانوارها و شرکت‌ها در زمان شیوع ویروس کرونا، هزینه‌های سنگینی را روی دست کاخ الیزه گذاشته است.

لومر ادامه داد: باید یادآور شوم که ما تا قبل از سال ۲۰۲۵، باید ۱۲ میلیارد دلار در هزینه‌های خود صرفه جویی کنیم، و در حوزه هزینه‌های عمومی روزهای بسیاری سختی را پیش رو داریم.

این وزیر فرانسوی گفت که به خصوص در حوزه کاهش هزینه‌کردهای عمومی دولت، پیشنهادات جدیدی طی هفته‌های آینده مطرح می‌شود و دولت تصمیمات سختی در این زمینه گرفته و خواهد گرفت.

دولت فرانسه به دنبال آن است تا با کاهش یارانه‌ها در حوزه انرژی بخش قابل توجهی از کسری بودجه خود برای سال ۲۰۲۴ را جبران کند.

نکته جالب آنکه لومر در ماه ژوئن سال گذشته گفته بود که گزینه سیاست ریاضت اقتصادی روی میز دولت نیست و این اقدام اشتباه است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار