کد خبر: 1188122
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004z5G
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۶
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: استفاده از ابزار‌های نوین بوسیله بانک‌های اطلاعاتی، تقویت تعاملات میان دستگاهی و همزمان بهره‌گیری از اهرم‌ها و ابزار‌های فشار در وصول مالیات راهگشا و موثر است.

به گزارش جوان آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر رضا خواجه نائینی روز پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی در مشهد افزود: دیگر کاربرد روش‌های سنتی در وصول مالیات و جلوگیری از فرار مالیاتی به اندازه کافی موثر نیست و به جد باید به دنبال ابزار‌های نوین و برپایه بانک‌های اطلاعاتی باشد.

وی با اشاره به جایگاه اقتصادی خراسان رضوی و نقش پرقوت بخش خصوصی در اقتصاد این استان، گفت: وجود پنج هزار واحد صنعتی و ۵۰ درصد مراکز اقامتی کشور در این استان تنها بخش کوچکی از حضور پرقوت بخش خصوصی در این استان است.

به گفته وی، در کنار آن حضور ۱۸ نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و نهاد‌های مختلف نشان از کار بزرگ و ماموریت عظیم حوزه مالیاتی در استان خراسان رضوی دارد.

۴۰ درصد تامین منابع مالی کشور از محل مالیات

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور گفت: جایگاهی که برای مالیات و درآمد‌های مالیاتی در بودجه کشور دیده شده است، اهمیت سازمان امور مالیاتی را بیش از پیش در نظام اقتصادی کشور نشان می‌دهد.

حسین فردوسی افزود: این موضوع وظیفه ما را سنگین کرده است، به طوریکه نسبت به پارسال میزان پیش بینی وصول درآمد‌های مالیاتی در کشور ۶۰ درصد افزایش دارد.

وی اظهار داشت: همچنین در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور بین ۳۶ تا ۴۰ درصد تامین منابع مالی کشور بر عهده نظام مالیات قرار گرفته که باید از طریق مالیات ستانی وصول شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی افزود: تکریم مودیان در اولویت‌های سیاست‌های سازمان امور مالیاتی کشور قرار دارد که در این زمینه اقدامات متعددی از جمله تغییر و اصلاح یک سری فرآیندها، تقویت ارائه خدمات غیر حضوری، قانونمند شدن معافیت‌های مالیاتی و ... در دستور کار است.

وی بیان داشت: روی دیگر برنامه‌های نگهداشت نیرو‌ها در بدنه سازمان امور مالیاتی است.

در پایان این مراسم از سه سال خدمات «احمدرضا مدبرنیا» تقدیر و «شاکر رضا مریدی» به عنوان مدیر کل جدید امور مالیاتی استان خراسان رضوی معرفی شد.

احمد رضا مدبرنیا اکنون به عنوان مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان انتخاب شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار