کد خبر: 1185526
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004yPO
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۹
مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران گفت: خدمات توانبخشی مورد نیاز بیماران خاص و صعب العلاج با پوشش بیمه ای صد درصد در مراکز دولتی ارایه می شود.
به گزارش جوان آنلاین به نقل از فارس، مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران گفت: خدمات توانبخشی مورد نیاز بیماران خاص و صعب العلاج با پوشش بیمه ای صد درصد در مراکز دولتی ارایه می شود.

محمد اسماعیل کاملی درخصوص نوع خدمات توانبخشی تحت پوشش بیمه سلامت ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس گفت: سازمان بیمه سلامت ایران در راستای پوشش خدمات حداکثری برای جامعه بیمه شدگان کشور، خدمات توانبخشی از گذشته فقط خدمات فیزیوتراپی را تحت پوشش داشت و به طور معمول در یک جلسه برای دو اندام این خدمات تحت پوشش بود.

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران افزود: از سال ۹۹ سازمان بیمه سلامت ایران در تفاهمنامه‌ای با سازمان بهزیستی کشور درباره پوشش توانخواهان تحت پوشش این سازمان در راستای ماده ۶ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت ۹ کد خدمت تحت پوشش قرارگرفت، اما از سال گذشته این تفاهمنامه توسعه پیدا کرد و این خدمات به ۵۹ کد خدمت افزایش پیدا کرد که می‌توان به خدماتی مانند کاردرمانی، گفتاردرمانی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، فیزیوتراپی و ارتوپدی فنی اشاره کرد.

وی تصریح کرد: اطلاعات ۸۰۰ هزار نفر از بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت که تحت پوشش بهزیستی بودند در سامانه‌های الکترونیکی سازمان بیمه سلامت نشان دار شده و به این افراد در مراکز ارایه دهنده خدمات توانبخشی براساس نوع مالکیت آن‌ها خدمات ارائه شده پوشش داده می‌شود.

کاملی با بیان اینکه درسال گذشته برای بیماران خاص و صعب العلاج ذیل صندوق حمایت از این بیماران خدمات مورد نیاز توانخواهان گسترش پیدا کرده است تأکید کرد: برای بیماران مبتلا به‌اتیسم، آسیب نخاعی، سکته مغزی، ‌ام اس، بیمار‌های دوشن و برخی بیماران متابولیک خدمات مورد نیاز توانبخشی را مطابق با بسته خدمتی تعریفی وزارت بهداشت با تعرفه دولتی ۱۰۰ درصد و بخش خصوصی ۸۰ درصد تحت پوشش قرار داده‌ایم.

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران اظهارداشت: از مراکز ارایه دهنده خدمت در حوزه توانبخشی انتظار می‌رود که با توجه به ابلاغ‌های قانونی اقدام به عقد قرارداد با سازمان بیمه سلامت کنند زیرا ممکن است بیمه شده به مراکزی مراجعه کند که قراردادی با بیمه سلامت ندارند، لذا جهت دریافت هزینه‌ها مربوطه مشکلاتی ایجاد شود؛ البته طی یکسال گذشته تعداد مراکز توانبخشی طرف قرارداد با بیمه سلامت افزایش پیدا کرده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار