کد خبر: 1185502
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۹
رئیس بانک مرکزی اروپا در اقدامی بی‌سابقه تلفن‌های همراه همکارانش را توقیف و آنها را به دلیل افشای اطلاعات مهم قبل از اتخاذ هر تصمیمی مورد سرزنش قرار داد.
به گزارش جوان آنلاین به نقل از فارس، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا در اقدامی بی‌سابقه قبل از یک نشست شورای حکام بانک، تلفن‌های همراه همکارانش را توقیف کرد و آنها را به دلیل افشای اطلاعات مهم قبل از اتخاذ هر تصمیمی مورد سرزنش قرار داد.

این اقدام بی‌سابقه کریستین لاگارد برای جلوگیری از درز اطلاعات از شورای حکام بانک مرکزی اروپا بوده؛ به‌خصوص که وی از ابتدای ریاست خود همچون سلف خود، ماریو دراگی، با مشکل درز اطلاعات مواجه بوده است.

دو منبع آگاه دیروز شنب به رویترز گفتند که چهارشنبه گذشته از ۲۶ عضو شورای حکام بانک مرکزی اروپا خواسته شده است که تلفن‌های همراه خود را تحویل دهند، اولین روز از جلسه‌ای که طی آن کلودیا بوخ به عنوان عالی‌ترین ناظر بانکی در بانک مرکزی اروپا انتخاب شد.

این دو منبع افزودند که این تلفن‌ها پس از اعلام نامزدی بوخ برای ریاست هیئت نظارت یکپارچه که بر بیش از ۱۰۰ بانک بزرگ در منطقه یورو نظارت دارد، بازگردانده شدند.

آنها تاکید کردند که تصمیم برای مصادره این تلفن‌ها به این دلیل گرفته شده است که انتخاب آندریا انریا، رئیس فعلی شورا در سال ۲۰۱۸ قبل از اعلام رسمی در رسانه‌ها منتشر شده بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار