کد خبر: 1161531
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004sAN
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۸
مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها با بیان اینکه در حال حاضر در آزادراه قزوین-رشت مسیر رفت و برگشت، تردد روان است، از بروز ترافیگ سنگین در آزادراه تهران-قم محدوده عوارضی اول و ترافیک نیمه‌سنگین در آزادراه قم-تهران محدوده بهشت زهرا، خبر داد.

به گزارش جوان آنلاین، ایمان محرابی‌نیا در گفتگو با فارس، درباره آخرین وضعیت جاده‌های کشور بیان کرد: بر اساس اطلاعات حدود ۲۶۰۰ دستگاه سامانه ترددشمار برخط و ۸۰۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

* آزادراه کرج-تهران پرترددترین جاده کشور در شبانه روز گذشته

وی بیان کرد: در شبانه‌روز گذشته آزادراه کرج-تهران با ۱۴۴ هزار تردد، آزادراه تهران-کرج با ۱۳۷ هزار تردد و آزادراه کرج‌-قزوین با ۱۳۰ هزار تردد، پرترددترین جاده‌های کشور بود.

* تردد روان در آزادراه قزوین-رشت

مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها درباره وضعیت ترافیکی محور‌های تهران-شمال گفت: دوربین‌های نظارت تصویری در حال حاضر ترافیک سنگین در محور چالوس مسیر جنوب به شمال محدوده‌های بیلقان و سرودار و حدفاصل شهرستانک تا نساء و محدوده‌های سیاه بیشه و هزارچم، ترافیک سنگین در آزادراه تهران - شمال مسیر جنوب به شمال حدفاصل تونل ۱۸ تا انتهای آزادراه و ترافیک سنگین در محور فیروزکوه مسیر جنوب به شمال محدوده دماوند نشان می‌دهد.

محرابی‌نیا همچنین از بروز ترافیک سنگین در محور هراز مسیر جنوب به شمال محدوده امامزاده هاشم، ترافیک سنگین در آزادراه تهران-پردیس محدوده ابتدای آزادراه و ترافیک سنگین در محور قدیم تهران-بومهن محدوده‌های ابتدای محور و جاجرود، خبر داد.

وی گفت: در حال حاضر در آزادراه قزوین - رشت مسیر رفت و برگشت، تردد روان است.

‌* ترافیک سنگین در برخی مقاطع محور تهران-فشم و آزادراه تهران-قم

مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها درباره وضعیت ترافیکی دیگر جاده‌های کشور اظهار داشت: در حال حاضر ترافیک سنگین در محور تهران – فشم محدوده رودک، ترافیگ سنگین در آزادراه کرج – قزوین محدوده‌های مهرویلا و مهرشهر، ترافیگ سنگین در آزادراه تهران – قم محدوده عوارضی اول و ترافیک نیمه سنگین در آزادراه قم - تهران محدوده بهشت زهرا داریم.

* ۳ جاده به دلیل مداخلات جوی مسدود است‌

محرابی‌نیا با اشاره به انسداد تعداد‌ی از جاده‌های کشور به دلیل کاهش ایمنی و شرایط جوی، گفت: در حال حاضر محور رامیان-اولنگ-شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان، جاده فرعی شمشک-دیزین و محور شهداد-نهبندان هم به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

وی ادامه داد: محور لاسم - ارجمند در استان مازندران، محور قدیم خرم‌آباد-پل‌دختر و محور گیلانغرب - سومار در استان کرمانشاه، به دلیل مداخلات جوی و نبود ایمنی کافی مسدود است.

* ثبت بیشترین تردد جاده‌ای بین ساعات ۱۸ تا ۱۹ در شبانه‌روز گذشته‌

مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اظهار کرد: کل تردد ثبت شده جاده‌ای در شبانه‌روز گذشته براساس آخرین اطلاعات حاصل از رصد تعداد ۲۶۰۰ دستگاه ترددشمار فعال در جاده‌ها، نسبت به روز قبل ۸.۳ درصد کاهش نشان می‌دهد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۱.۶ درصد، بیشترین تردد بین ساعات ۱۸ تا ۱۹ و کمترین تردد بین ساعات ۳ تا ۴ صبح ثبت شد.

‌* محدودیت ترافیکی جاده‌های شمال تا روز شنبه ۲۰ خرداد

‌تردد موتور سیکلت تا ساعت ۶ صبح روز شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ در محور‌های هراز، فیروزکوه، کندوان و محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع است.

‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۹ تا ۲۲ روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ از کرج (میدان امیرکبیر) و ابتدای آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است، در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ تا ۲۲ از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ الی ۲۴ روز جمعه مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ از کرج (میدان امیرکبیر) و ابتدای آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است، در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ الی ۲۴ از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

‌در محور هراز تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ از رودهن به سمت آمل ممنوع است، در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء به صورت یک‌طرفه خواهد بود.

‌تردد انواع وسایل نقلیه از مسیر جنوب به شمال در آزادراه خلیج فارس (تهران-قم) در محدوده پل واوان تا پل شهید کاظمی از ساعت ۲۲ مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ روز شنبه تا ساعت ۱۶ روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ ممنوع است.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روز‌های دوشنبه و جمعه پیشِ رو در مسیر رشت به قزوین محدوده رودبار در صورت صلاحدید یک‌طرفه به صورت مقطعی اعمال خواهد شد.

‌در محور کندوان تردد انواع تریلر و کامیون کماکان ممنوع است همچنین در محور هراز تردد تریلر‌ها کماکان ممنوع است.

‌تردد کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی روز‌های جمعه، شنبه، دوشنبه پیشِ رو و جمعه‌از ساعت ۰۶ تا ۲۴ در محور هراز ممنوع است.

در محور فیروزکوه تردد انواع تریلر و کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۰ تا ۲۴ روز‌های دوشنبه و جمعه پسشِ رو از مسیر شمال به جنوب محور قائم شهر – فیروزکوه ممنوع است.

‌در محور قدیم قم - تهران تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی تا ساعت ۱۸ امروز یکشنبه ۱۴ خرداد در محور فیروزکوه ممنوع است و مسیر جایگزین آزادراه ساوه – تهران و قم – گرمسار است.

‌در محور قدیم رشت – قزوین و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ تا ۲۴ روز‌های دوشنبه و جمعه پیشِ رو ممنوع است.

‌در محور آستارا - اردبیل و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ تا ۲۴ روز‌های دوشنبه تا جمعه پیشِ رو ممنوع است.

پایان پیام/

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار