کد خبر: 1160516
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ru0
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۳
مرد جوانی که در اقدامی هولناک دستفروش پارک قائم یافت‌آباد را به قتل رسانده بود، به دام افتاد؛ یکی از شاهدان جنایت: مقتول با یک زن جوان که مشغول سگ‌گردانی بود، دچار مشاجره لفظی شد، اما ...

به گزارش جوان آنلاین به نقل از تسنیم، ساعت ۲ بامداد امروز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، صدای درگیری چند مرد جوان در پارک قائم محله یافت‌آباد سکوت شبانگاهی این بوستان را درهم شکست و لحظه‌ای بعد یک مرد از میان این نزاع چند نفره روی زمین افتاد و غرق در خون شد.

با اعلام این خبر به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، ماموران کلانتری ۱۵۱ یافت‌آباد، تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی به همراه قاضی محمدمهدی براعه؛ بازپرس ویژه قتل عمد شعبه سوم دادسرای امور جنایی، راهی محل حادثه شدند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

تیم جنایی در پارک قائم با جسد مرد حدوداً ۳۵ ساله‌ای مواجه شدند که هدف ضربات چاقو قرار گرفته و به قتل رسیده بود؛ بررسی‌های اولیه حکایت از آن داشت، مقتول در پارک مورد نظر بساط قلیان‌فروشی و اجاره ترامپولین داشته که در یک درگیری به قتل رسیده است.

یکی از شاهدان حادثه به تیم جنایی گفت: مقتول با یک زن جوان که مشغول سگ‌گردانی بود، دچار مشاجره لفظی شد، اما در این میان ۲ مرد جوان به هواخواهی این زن با مقتول درگیر شدند و در جریان این نزاع وی را با ضربات چاقو به قتل رساندند و پا به فرار گذاشتند!

پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با دستور قاضی جنایی برای شناسایی عاملان این جنایت دوربین‌های مداربسته اطراف پارک قائم را هدف بازبینی قرار دادند و اقدامات اطلاعاتی را کلید زدند.

بازداشت تعدادی از عاملان جنایت

کارآگاهان در نخستین‌گام با تجزیه و تحلیل‌های اطلاعاتی مخفیگاه تعدادی از عاملان این جنایت را در نقاط مختلف تهران شناسایی کردند و پس از کسب مجوز‌های لازم قضایی موفق به بازداشت آن‌ها در عملیات‌های جداگانه شدند.

بررسی‌ها ادامه داشت تا اینکه متهمان برای تحقیقات مقدماتی به شعبه سوم دادسرای جنایی منتقل شدند و هنگامی که مقابل بازپرس پرونده قرار گرفتند به جرم خود مبنی بر درگیری مرگبار در پارک قائم به دلیل انگیزه شخصی اعتراف و عنوان کردند قاتل مرد دستفروش فردی به نام بیژن است.

دستگیری عامل اصلی جنایت

کارآگاهان با دریافت این اطلاعات مهم، اقدامات فنی و مخابراتی را کلید زدند و مخفیگاه متهم اصلی پرونده را در یکی از محله‌های تهران ردیابی و در ادامه با دستور قضایی موفق به بازداشت بیژن در یک عملیات غافلگیرانه شدند.

متهم نیز در جریان تحقیقات ابتدایی به جرم قتل مرد دستفروش پارک قائم یافت آباد با انگیزه هواخواهی از زن جوان اعتراف کرد.

با دستور بازپرس ویژه قتل عمد شعبه سوم دادسرای امور جنایی، متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار