کد خبر: 1160217
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004rpB
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۳
مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران هر روز خدماتی به شهروندان ارائه می‌دهند که گزیده آن‌ها اطلاع رسانی می‌شود.

به گزارش جوان آنلاین به نقل از فارس، جلسه برنامه‌ریزی و هماهنگی برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها و بررسی مباحث حمل و نقلی و مسائل ترافیکی این مراسم در محل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار شد.

در این جلسه، معاونان حمل و نقل و ترافیک مناطق ۱۲ و ۱۴، نمایندگان شرکت‌ بهره‌برداری مترو، شرکت واحد اتوبوسرانی، شرکت کنترل ترافیک، سازمان تاکسیرانی، سازمان حمل و نقل و ترافیک و اداره کل حمل و نقل عمومی و امور مناطق این معاونت به طرح نظرات دیدگاه‌های خود در خصوص نحوه اجرای تکالیف و وظایف محوله برای هر یک از بخش‌ها پرداختند.

این گزارش می‌افزاید، تدابیر و تمهیدات پیش‌بینی شده در ناوگان حمل و عمومی پایتخت شامل شرکت‌ بهره‌برداری مترو، شرکت واحد اتوبوسرانی و سازمان تاکسیرانی برای حضور شهروندان در اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها که روز دوشنبه از ساعت ۱۹ تا ۲۲ در میدان خراسان و خیابان‌های ۱۷ شهریور، خاوران و خراسان برگزار می‌شود، توسط نمایندگان این بخش‌ها تشریح شد. 

افزایش ساعت کاری خطوط مترو و تغییر سرفاصله حرکت قطارها، در نظر گرفتن ۱۵۰ دستگاه وَن از سوی سازمان تاکسیرانی برای جابه‌جایی شهروندان، اختصاص ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال عاشقان اهل بیت (ع) از نقاط مختلف شهر به خیابان‌های ۱۷ شهریور و خاوران از جمله اقداماتی است که برای برگزاری این اجتماع بزرگ در نظر گرفته شده است. 

در این جلسه، بعد از بحث و بررسی در خصوص محل استقرار اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها و نحوه جابه‌جایی مسافران، مقرر شد اتوبوس‌ها پس از انتقال شهروندان از میادین و معابر اصلی شهر به محل برگزاری مراسم در خیابان‌های ری، ۱۷ شهریور و خاوران مستقر شوند و پس از پایان مراسم، مسافران را به مبادی ۱۰ گانه سطح شهر بازگردانند و تاکسی‌های وَن نیز در ایستگاه متروی امیرکبیر، ورزشگاه آیت‌الله سعیدی و خیابان خاوران، مستقر شده و مشتاقان اهل بیت (ع) را به اطراف میدان خراسان منتقل کنند. 

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این نشست با تأکید بر تکالیف شرکت واحد اتوبوسرانی در برگزاری اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها، گفت: در طول اجرای این مراسم، خطوط بی آر تی تعطیل نخواهد بود بلکه تغییر مسیر اتوبوس‌ها را خواهیم داشت که مسیرهای جایگزین برای آگاهی مسافران این مسیر، اطلاع‌رسانی می‌شود. 

سیما بدرقه از قطع کابل‌های تأمین برق خط اتوبوس‌های برقی که از خیابان ۱۷ شهریور و میدان خراسان عبور می‌کند، به منظور تأمین ایمنی این مسیر و تعطیلی خط مذکور از ساعت ۵ عصر فردا خبر داد و افزود: البته ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای جابه‌جایی شهروندان از مبادی مساجد و سراهای محلات به محل برگزاری مراسم و بالعکس، پیش‌بینی شده و علاوه بر آن، نسبت به ارائه خدمات از سوی وَن‌های ویژه حمل و نقل معلولان و جانبازان نیز اقدام خواهد شد.

وی در خصوص وظایف شرکت‌ بهره‌برداری مترو گفت: در ایستگاه شهدای ۱۷ شهریور، خدمات رایگان به شرکت‌کنندگان در مراسم ارائه خواهد شد و همچنین ایستگاه‌های پذیرایی و غرفه‌های فرهنگی و هنری در ایستگاه‌های منتهی به محل برگزاری مراسم به‌ ویژه ایستگاه شهدای ۱۷ شهریور، راه‌اندازی خواهند شد. 

بدرقه، از اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم برای تسریع و تسهیل در عبور و مرور شهروندان در رفت و برگشت از طریق مترو خبر داد و با اعلام افزایش ساعت کاری خطوط مترو، افزود: ۱۵۰ دستگاه وَن برای حمل و نقل رایگان شهروندان از محل‌های پارک اتوبوس‌ها و خودروهای شخصی به محل برگزاری مراسم نیز در نظر گرفته شده است.

وی اطلاع‌رسانی مناسب درخصوص اِعمال محدودیت‌های ترافیکی در زمان برگزاری مراسم و اختصاص پارکینگ برای اتوبوس‌ها، موتورسیلکت‌ها و خودروهای شخصی شرکت‌کنندگان در مراسم را از جمله تکالیف سازمان حمل و نقل و ترافیک برشمرد و گفت: طراحی و اجرای مسیرهای جایگزین در زمان برگزاری مراسم به ویژه برای خطوط بی آر تی و حمل و نقل عمومی و هماهنگی با پلیس راهور به منظور ایجاد محدودیت‌های ترافیکی از دیگر وظایف پیش‌بینی شده برای این سازمان است. 

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان با تأکید بر نقش شرکت کنترل ترافیک تهران در اجرای این مراسم، خاطرنشان کرد: مدیریت هوشمند معابر اطراف و مبادی منتهی به محل برگزاری مراسم از طریق راهنمایی و هدایت شهروندان توسط این شرکت انجام خواهد شد.

نشست کمیته ایمنی منطقه ۵ برگزار شد

نشست کمیته ایمنی، صبح امروز در سالن جلسات این منطقه با حضور معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه، نمایندگان پیشگیری سازمان آتش نشانی و شهرداران نواحی هفتگانه برگزار شد.

️علیرضا حاجی حسینی رئیس ستاد بحران منطقه و دبیر کمیته ایمنی، خبرداد: این نشست با موضوع ایمن سازی ساختمان های متعلق به شهرداری برگزار شد و نحوه همکاری سازمان آتش نشانی و مدیریت شهری در زمینه تجهیز ساختمان ها به سیستم اعلام و اطفاء حریق و همچنین اتصال به سیستم مانیتورینگ مرکزی سازمان آتش نشانی بررسی شد.

وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد تا شهرداری منطقه نسبت به مشخص شدن تعداد ساختمانهای زیرمجموعه خود و ارائه آمار و اطلاعات ایمنی ساختمانها به سازمان آتش نشانی اقدام کرده و همچنین نماینده‌ای برای عقد قرارداد و اخذ دستورالعمل های مربوطه به این سازمان معرفی کنید.

مساجد منطقه ۱۴ پرنور می‌شود

علیرضا برزگر مرادی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۴ گفت: جهت نگهداشت اماکن مذهبی و ارائه خدمت و اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی ویژه شهروندان با محوریت پایگاه‌های مذهبی، نورپردازی ۳ مساجد «آل محمد»، «جعفری»، «محمدی» انجام شد.

وی با اشاره به اینکه نگهداشت و زیباسازی اماکن مذهبی و فرهنگی منطقه به عنوان طرح های توسعه محله ای ۱۴۰۲ در دستور کار است، افزود: به همین منظور نمای بیرونی مساجد منتخب با استفاده از پروژه کتورها و چراغ های رنگی نورپردازی شد.

برزگر مرادی در ادامه با اشاره به اجرای نورپردازی خیابان خاوران تا میدان خراسان به منظور حضور شهروندان تهران در اجرای برنامه بزرگ اجتماعی با عنوان تجمع امام رضایی ها، از استمرار فعالیت های زیباسازی در نقاط تعین شده بویژه در رسیدگی به نگهداشت و زیباسازی مساجد و روشن شدن این فضاهای معنوی و محیط پیرامونی آنها خبرداد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار