رانندگان حادثه‌ساز با ۲ نمره منفی مراقب ابطال گواهینامه خود باشند!
کد خبر: 1119719
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004hHz
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۸
رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: ماده ۲ آئین نامه به ابطال قانونی گواهینامه اشاره می‌کند و رانندگان حادثه ساز که دو بار نمره منفی گرفته اند، خیلی مراقب سرعت و سبقت‌های خود باشند تا مشمول این ماده قانونی نشوند.

سرهنگ علی‌اصغر شریفی با تشریح وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی تهران در روز جاری اظهار کرد: با رصدی که از طریق دوربین‌های مرکز کنترل ترافیک از سطح معابر شهر تهران از وضعیت ترافیکی معابر و بزرگراه‌های پایتخت در صبح پنج‌شنبه ۱۰ آذر ماه صورت پذیرفت، شاهد خلوتی در سطح معابر شهر تهران بودیم.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: امروز پنج شنبه از ابتدای صبح بار ترافیکی خاصی در معابر شهر تهران مشاهده نشده و رفت و آمد خودرو‌ها به سهولت انجام و ترافیک روانی را شاهد بودیم.

وی عنوان کرد: در مابقی معابر خلوت، ممکن است با دیدن خلوتی معابر شهر تهران برخی رانندگان فکر سرعت و سبقت را در این معابر به ذهن خطور دهند و از خلوتی سطح شهر جهت زودتر رسیدن استفاده کنند و یا قصد انجام حرکات نمایشی و لایی کشی را داشته باشند که به این دسته از رانندگان توصیه می‌شود فریب خلوتی معابر را نخورند؛ چرا که همیشه حادثه در کمین است و سرعت‌های بالا همیشه خطر ساز و خطر آفرین است؛ پس با رعایت قانون، همواره با سرعت مقرره در سطح معابر خلوت صبحگاهی شهر تهران تردد کنید.

شریفی اظهار کرد: تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع‌ها و معابر و میادین شهر تهران بمنظور کنترل سرعت‌ها و سبقت‌ها حضور دارند؛ چرا که برخی رانندگان با دیدن خلوتی معابر برخی رانندگان ممکن است سرعت خودروی خود را بالا برده و باعث حادثه و تصادفات دلخراش شوند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: رانندگان در صورت خلوتی معابر از عجله و شتاب در معابر خلوت خودداری و باید با سرعت مطمئنه و حتی کمتر از آن تردد کنند و آن همان سرعتی است که اگر حادثه‌ای مقابل راننده روی داد و اگر خودرو و مانعی مقابل آن‌ها آمد راننده بتواند خودروی خود را به موقع متوقف و از برخورد پرهیز کند.

وی گفت: ماده ۲ آئین نامه به ابطال قانونی گواهینامه اشاره می‌کند و رانندگان حادثه ساز که دو بار نمره منفی گرفته اند، خیلی مراقب سرعت و سبقت‌های خود باشند تا مشمول این ماده قانونی در صورت ارتکاب مجدد تخلفات نشوند.

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار