نظر نوری درباره تأثیر قطعی معدل در کنکور/ مشکلی برای برگزاری امتحانات نداریم
کد خبر: 1119521
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004hEn
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۸
وزیر آموزش و پرورش درباره تأثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور، گفت: آموزش و پرورش سال‌هاست آزمون برگزار می‌کند و هیچ مشکلی نداشته است؛ اما، چون قرار است تأثیرش قطعی شود، دانش‌آموزان مجبورند درس‌های مدرسه را بیشتر بخوانند.

یوسف نوری درباره تغییرات کنکور و تأثیر مثبت معدل در کنکور، اظهار کرد: هرچه ما در نظام آموزش و پرورش، ارزشیابی‌هایمان عمیق‌تر باشد، به نفع دانش‌آموز و نظام تعلیم و تربیت است.

وی ادامه داد: این مصوبه اخیر کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوبه خوبی است به جهت اینکه آزمون‌ها تشریحی مورد توجه است، اما اینکه آیا برای این کار آمادگی داریم، یک سری اسباب و لوازم می‌خواهد که یک بخش در حوزه زیرساخت‌های سنجش مثل چاپگر و اسکنر و یک بخش حق‌الزحمه امتحانات است.

نوری با بیان اینکه آموزش و پرورش سال‌هاست آزمون برگزار می‌کند و هیچ مشکلی نداشته است، گفت: همان آزمون تشریحی را برگزار کردیم و هیچ مشکلی نداشته است، اما چون قرار است تأثیرش قطعی شود، دانش‌آموزان مجبورند درس‌های مدرسه را بیشتر بخوانند و در نتیجه، مدرسه را جدی‌تر می‌گیرند.

وی اضافه کرد: وقتی تأثیر معدل در کنکور، مثبت می‌شود، ممکن است دانش‌آموزان مدرسه را جدی نگیرند و ما از این جهت با مصوبه اخیر کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی موافقیم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: البته اگر بخواهیم کنکور واقعی را داشته باشیم باید بر اساس سند تحول بنیادین، ارزشیابی‌ها را به‌گونه‌ای انجام دهیم که تصویری از ۶ ساحت تربیت فرد به سازمان سنجش ارائه شود.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار