واکنش هیئت علمای بیروت به حمایت پررنگ از فلسطین در جام جهانی قطر
کد خبر: 1119257
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004hAX
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۹
هیئت علمای بیروت حمایت پررنگ نمایندگان جوامع مسلمان حاضر در قطر از فلسطین را نشانه‌ای از ایستادن نسل جوان فعلی پشت فلسطینی‌ها و مسئله عادلانه آن‌ها ارزیابی کرد.

هیئت علمای بحرین طی بیانیه‌ای در این باره نوشت: خیلی وقت است که روی حمایت ملت‌های عرب از مسئله فلسطین و رها نکردن آن حساب شده است، چراکه حکومت‌های سازشگر و وابستگانشان به رها کردن مسئله فلسطین توسط این ملت‌ها در راستای دستیابی به منافع خودشان و حرکت پشت سر آمریکا امید بسته بودند.
در این بیانیه آمده است: ما این موضع واقعی عربی و حمایت پررنگ از فلسطین را می‌ستاییم.
هیئت علمای بیروت در ادامه با اشاره به عدم پذیرش صهیونیست‌ها توسط تماشاگران مسلمان در جام جهانی قطر نیز تاکید کرد که این اتفاق تاییدی بر این مسئله است که نسل جوان کنونی هیچگاه پشت فلسطینی‌ها را خالی نکرده و مسئله فلسطین را به فراموشی نخواهند سپرد.
در این بیانیه همچنین تاکید شده است: علی رغم تبلیغات و هزینه‌های هنگفت حکومت‌ها و رژیم‌های سازشگر برای تحمیل سازش و عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر، اما این موضع عرب‌ها در مقابل چشمان جهانیان ثابت کردند که این رژیم‌ها نماینده ملت‌هایشان نبوده و بیانگر خواسته آن‌ها نیستند.
درحالی که برخی دولت‌های عربی با خیانت به آرمان فلسطین راه سازش با اشغالگران صهیونیست را در پیش گرفته اند، ملت‌های عربی در جام جهانی نشان دادند که راه آن‌ها از حکامشان جدا است و همچنان از ملت فلسطین علیه اشغالگران حمایت می‌کنند.
در جام جهانی قطر حمایت‌های گسترده‌ای از مساله فلسطین شده است و تماشاگران عرب علاوه بر در دست گرفتن پرچم فلسطین و سر دادن شعار‌های حمایتی از مردم مظلوم فلسطین حاضر به مصاحبه با رسانه‌های صهیونیستی نمی‌شوند.
پس از تمامی اتفاقات رخ داده در قطر درباره خبرنگاران صهیونیست و حتی اسرائیلی‌هایی که برای تماشای مسابقات فوتبال به این کشور سفر کرده بودند، رسانه‌های رژیم اذعان کرده‌اند که مردم حاضر به پذیرش آن‌ها نیستند.
یکی از این رسانه‌ها در این باره نوشته است: جام جهانی قطر آینه اسرائیلی‌ها است؛ ما را دوست ندارند و حتی ما را هم نمی‌پذیرند و نمی‌خواهند.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار