نبرد تا پای جان برای ایران
کد خبر: 1118201
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gtV
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۸
داود عطایی

جوان آنلاین: امروز یک ملت خشنود وشاد است ودر پوست خود نمی‌گنجد. تیم ملی ۹۰ دقیقه مردانه جنگید وآنقدر به آب وآتش زد تا با نتیجه شگفت آور دوبر صفر تیم پر ستاره ولز را مقهور اراده، غیرت وخواست خود کرد. ترکیب هجومی وشجاعانه کارلوس کی روش وروحیه عالی ملی پوشان پس از شکست تاسف انگیز برابر انگلیس حتی راب پیچ ویاران گرت بیل راهم متعجب کرد. ایران آمده بود تا با یک فوتبال تماشاگرپسند ودر تراز جهانی راه صعودش به مرحله حذفی جام قطر را هموار سازد.

دوندگی بی امان، میل به فوتبال رو به جلو و تهاجمی و نفوذ پی در پی به یک سوم دفاعی حریف از اواسط نیمه اول کاملا مشهود بود.
وقتی کی روش احتیاط را کنار گذاشت واجازه داد شاگردانش با استفاده از خلاقیت وتکنیک نابشان به تنظیمات کارخانه برگردند وفوتبالی تاکتیکی وبرنامه ریزی شده با استفاده از آنالیز حریف نامدار خود ارائه دهند، ورق به نفع تیم ما برگشت ونبض بازی عملا در دست ایران قرار گرفت و راب پیچ چاره‌ای جز قبول شکست دو بر صفر نداشت. این طبیعت فوتبال است حالا وضعیت ولز بغرنج و پیچیده است و چیزی شبیه معجزه آن‌ها را در جام حفظ می‌کند و تیم ایران در آستانه رقم زدن یک رویای فوتبالی است.
این پیروزی شیرین و بیاد ماندنی تا مدت‌ها کام مردم شریف ایران را شیرین خواهد کرد. بردی که درسایه غیرت، همت وعشق به وطن وعملکرد تحسین برانگیز ملی پوشان وهوشیاری وتجربه کادر فنی وبخصوص کی روش رقم خورد.
آنچه مسلم است مردم قدرشناس وعاشق فوتبال ایران خاطره این مبارزه جانانه وتا پای جان سربازان وطن در جام جهانی قطر را فراموش نخواهند کرد. روزی که شاگردان مرد پرتغالی با شایستگی وسربلندی در معتبرترین تورنمنت فوتبال جهان در برابر تیمی صاحب سبک ونام آشنا افتخار آفرینی کردند.
رمز پیروزی بزرگ ایران هم در این رقابت سخت کوشی، دوندگی، اتحاد و همدلی تمامی بازیکنان وهماهنگی فوق العاده در خطوط دفاع، هافبک وحمله بود.
تردیدی وجود ندارد که عزم راسخ واراده آهنین بازیکنان وکادر فنی یک مسابقه جذاب، دیدنی وتاریخ ساز را در مقابل آمریکا در شب سه شنبه رقم خواهد زد.
اینجاست که تجربه بین المللی کی روش به مدد تیم ملی ایران می‌آید. اوبا خوش فکری وتبحردر روانشناسی ورزشی موفق شد شاگردان غمگین وبهت زده به خاطر باخت سنگین مقابل انگلیس را احیا کند. او با انتخاب یک ارنج مناسب وتعویض‌های به موقع وفنی زمینه ساز پیروزی در برابر یاران گرت بیل شود. جام جهانی برای تیم ملی ایران تازه از امروز آغاز شده و بسیار امیدواریم برای نخستین بار شاهد عرض اندام ملی پوشان کشورعزیزمان ایران در مرحله دوم جام جهانی باشیم. آرزویی که چند دهه بی صبرانه منتظرش هستیم. به امید موفقیت در دیدار جذاب با تیم فوتبال آمریکا.

برچسب ها: جام جهانی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار