بدهی خانوار‌های آمریکایی رکورد ۱۶.۵ تریلیون دلا ر را شکست
کد خبر: 1117057
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gb3
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۵
بانک مرکزی آمریکا گزارش داد، بدهی خانوار‌های آمریکایی به علت افزایش استفاده از وام کارت‌های اعتباری و مانده وام مسکن به رقم بی‌سابقه ۱۶.۵ تریلیون دلار رسیده است.

گزارش بانک مرکزی آمریکا در این هفته نشان داده است، بدهی خانوار‌های آمریکایی در سه ماهه سوم به علت افزایش استفاده از کارت‌های اعتباری و مانده وام مسکن با سریع‌ترین سرعت در ۱۵ سال گذشته جهش یافته است.

بر اساس گزارش فدرال رزرو، کل بدهی خانوار‌های آمریکایی به رکورد ۱۶.۵ تریلیون دلار رسیده که ۲.۲ درصد از سه ماه گذشته و ۸.۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر است.

بنا بر گزارش بانک مرکزی آمریکا، خانوار‌های آمریکایی در بازه جولای تا سپتامبر ۳۵۱ میلیارد دلار به بدهی‌های خود اضافه کردند.

این افزایش به دنبال جهش ۳۱۰ میلیارد دلاری در میزان این بدهی‌ها در سه ماهه دوم اتفاق افتاده و نشان دهنده افزایش سالانه ۱.۲۷ تریلیون دلاری بدهی‌ها است. میزان بدهی‌ها در سال گذشته میلادی، به دلیل افزایش تورم و نرخ بهره و تقاضای مصرف کننده بالا، افزایش یافته است.

بانک مرکزی آمریکا همچنین خاطرنشان کرد، بیشترین سهم در بدهی‌ها مربوط به مانده وام مسکن است که با افزایش یک تریلیون دلاری نسبت به سال گذشته به ۱۱.۷ تریلیون دلار رسیده است. بدهی کارت‌های اعتباری نیز به ۹۳۰ میلیارد دلار افزایش یافته است.

موجودی کارت‌های اعتباری در مجموع نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۵ درصد افزایش یافته است که بیشترین جهش سالانه در ۲۰ سال گذشته به شمار می‌رود. به گفته محققان بانک مرکزی آمریکا، این افزایش «بیشترین میزان در ۱۸ سال گذشته محسوب می‌شود.»

دونگهون لی، مشاور تحقیقات اقتصادی فدرال رزرو نیویورک نیز گفت: «موجودی کار‌های اعتباری و وام مسکن و خودرو در سه ماه سوم سال ۲۰۲۲ همچنان نشان دهنده تقاضای مصرف کننده و قیمت‌های بالاست.»

منبع: فارس
برچسب ها: آمریکا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار