جلسه کارگروه صنعت، معدن و تجارت پدافند غیرعامل استان
کد خبر: 1104920
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dRI
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۲
برگزاری جلسه کارگروه صنعت، معدن و تجارت پدافند غیرعامل استان با حضور معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور
سهیلا سعیدی

جلسه کارگروه صنعت، معدن و تجارت پدافند غیرعامل استان با حضور مهندس مبارک معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور ، حسین حاجی بگلو مدیر کل صمت استان، ،صنایع بزرگ استان،  مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری، مدیران صنایع و سایر مسئولین برگزار گردید.

حسین حاجی بگلو مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی در این جلسه ضمن تسلیت اربعین حسینی تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل واحدهای صنعتی را ضروری عنوان کرد و افزود: پدافند غیرعامل مهمترین عامل آمادگی جهت پیشگیری از خطرات احتمالی و همچنین کاهش خسارات در حوادث می باشد.

‌وی افزود: هدف از این جلسه انجام مطالعات پژوهشی از منظر پدافند غیرعامل برای شناخت صحیح ظرفیت ها، توانمندی ها، نقاط قوت و ضعف، تهدیدات و آسیب پذیری ها و مراکز ثقل استان و ارائه راهکارها و برنامه ریزی های کلی و اجرایی مصون سازی جهت مقابله با تهدیدات دشمن می باشد.

در ادامه آقای مبارک معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در واحدهای صنعتی استان، به بیان مطالبی پیرامون منویات مقام معظم رهبری بر ضرورت پدافند غیرعامل و استاندارد سازی زیر ساخت ها در حوزه های مختلف پرداخت.

مهندس مبارک گفت: ما باید با برنامه ریزی در راستای سند چشم انداز، ماموریت های پدافند غیرعامل و با محوریت قرار دادن موضوع به سمت و سویی حرکت کنیم که خلأیی برای نفوذ عوامل تهدید زا نباشد تا نتوانند ضربات جبران ناپذیری را به صنایع و زیرساخت های ما وارد کنند.

در ادامه این جلسه آموزش های لازم در خصوص مقابله با تهدیدات در زمان بروز حادثه بحث و تبادل نظر صورت گرفت و همچنین صنایع بزرگ گزارشی از اقدمات خود در زمینه پدافند غیر عامل ارائه دادند.

در پایان مقرر گردید از شرکت های بزرگ و شرکت شهرک های صنعتی بازدید مشترکی به عمل آید.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار