وزارت دفاع در یک قدمی ساخت هواپیمای مسافربری
کد خبر: 1101993
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004cg5
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
رئیس‌جمهور با بیان اینکه نخبگان وزارت دفاع تا یک قدمی ساخت هواپیمای مسافربری رسیده‌اند، ضمن قدردانی از دستاورد‌های گرانسنگ دانشمندان و نخبگان در صنایع دفاعی کشور، خواستار تسری الگوی صنایع دفاعی به سایر عرصه‌ها و صنایع در کشور شد.

دکتر سیدابراهیم رئیسی صبح دیروز در جمع وزیر، مدیران و کارکنان وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح ضمن گرامیداشت۳۱ مرداد، روز صنعت دفاعی کشور و یاد شهدای وزارت دفاع و نیرو‌های مسلح، خصوصاً شهیدان بزرگوار فخری‌زاده و طهرانی مقدم، اقدامات صورت گرفته در این وزارتخانه را در راستای تحقق شعار تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین، بسیار مؤثر دانست و گفت: دستاورد‌های ارزشمند دانشمندان و نخبگان در صنایع دفاعی نه فقط برای کشورمان، بلکه برای جهان اسلام و دوستداران انقلاب اسلامی امیدبخش و اقتدارآفرین و برای جهان کفر یاس‌آور است.
رئیس‌جمهور، نخبگان و دانشمندان باانگیزه و خلاق در وزارت دفاع را سرمایه‌های ارزشمند کشور دانست و افزود: محصول و خروجی کار این عزیزان، صنعت دفاعی دانش‌بنیان کشور است که امروز دستاورد‌های آن از سوی هیچ کسی قابل کتمان نیست.
سرریز پیشرفت‌های صنعت دفاعی به سایر بخش‌ها
دکتر رئیسی با بیان اینکه امروز به گستردگی داشته‌ها و توانایی‌های کشور مورد تهدید دشمن هستیم، تصریح کرد: به‌رغم تهدید، فشار و تحریم‌های دشمنان روی صنایع دفاعی ما، پیشرفت‌ها در این بخش بیشتر از سایر بخش‌ها بوده و دلیل آن انگیزه بسیار بالایی است که در صنایع دفاعی برای خودکفایی و استقلال کشور وجود دارد و در نتیجه این پیشرفت‌ها، موجب تولید قدرت برای کشور شده است.
رئیس‌جمهور با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه دستاورد‌های صنایع دفاعی، اظهار داشت: یکی از نکات امیدبخش این نمایشگاه، سرریز فناوری و پیشرفت‌های صنعت دفاعی کشور به سایر بخش‌ها در کنار دستاورد‌های ارزشمند در ارتقای قابل توجه توانمندی‌های دفاعی کشور بود. رئیسی داشتن انگیزه و خودباوری را مهم‌ترین مؤلفه و ویژگی متخصصان جوان و توانمند صنایع دفاعی کشور دانست و خاطرنشان کرد: این خودباوری در پرتو خداباوری شکل گرفته و همان رمز پیروزی در نگاه امام خمینی (ره) است که فرمود می‌شود با توکل به خدا و اعتماد به نفس و اتکا به داشته‌های خود کار‌های بزرگی رقم زد.
وزارت دفاع را به زیست بوم نخبگان تبدیل کنید
رئیس‌جمهور با تأکید بر ضرورت تجلیل و قدردانی از نخبگان و دانشمندان صنایع دفاعی کشور، خطاب به مدیران وزارت دفاع گفت: قدردانی واقعی از این نخبگان، فراهم کردن زمینه شکوفا شدن دانش و اندیشه آنان است. مدیران وزارت دفاع این وزارتخانه را به زیست‌بوم نخبگان تبدیل و از این سرمایه‌های کشور حمایت و پشتیبانی کنند.
رئیسی در ادامه تبدیل ایده به محصول توسط نخبگان صنعت دفاعی کشور را بسیار ارزشمند و الگویی گرانسنگ برای دیگر حوزه‌ها در کشور دانست و افزود: تبدیل ایده به محصول فرایند ساده‌ای نیست و دستیابی به این مهم، صنایع دفاعی ما را به صنعتی افتخارآمیز برای کشور تبدیل کرده و کشور‌های دیگر را به حیرت واداشته است. این مسیر با قدرت و قوت در سایر بخش‌ها و صنایع نیز دنبال شود.
وزارت دفاع در یک قدمی ساخت هواپیمای مسافربری
رئیس‌جمهور با اشاره به «تأثیرگذاری، دقت بالا و هوشمندسازی» به عنوان سه ویژگی بسیار مهم محصولات تولیدشده در صنعت دفاعی کشور، خطاب به دست‌اندرکاران این صنعت، اظهار داشت: شما با ابتکار و خلاقیت خود برای کشور تولید قدرت کرده‌اید تا جایی که مقامات نظامی دنیا نیز به پیشرفت‌های اقتدارآفرین صنعت دفاعی ایران معترف‌اند. رئیسی نوآوری‌ها در زمینه ساخت انواع پرنده‌ها در صنایع دفاعی را بسیار افتخارآمیز دانست و با اشاره به بازدید خود از صنایع هواپیماسازی ایران در اصفهان تصریح کرد: دانشمندان و نخبگان ما در این وزارتخانه تا یک قدمی ساخت هواپیمای مسافربری رسیده‌اند و از آن‌ها خواسته‌ام که این مسیر را تا حصول نتیجه با قدرت و قوت ادامه دهند.
ایران از همیشه قدرتمندتر و دشمنان ضعیف‌تر
رئیس شورای عالی امنیت ملی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه گاهی برخی از دشمنان انقلاب اسلامی به‌رغم توانمندی‌های بسیار بالای دفاعی کشور به خود اجازه می‌دهند تهدیداتی بر علیه ملت ایران به زبان بیاورند، خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی از همیشه قدرتمند‌تر و دشمنان ما از همه زمان‌ها ضعیف‌ترند و آنچه ما را به قدرتی اثرگذار در منطقه و جهان تبدیل کرده نیرو‌های کارآمد، باانگیزه و انقلابی و دستاورد‌های دفاعی دانشمندان ماست. رئیس‌جمهور افزود: دشمنان بدانند مصمم به ادامه این مسیر هستیم و مطمئن باشند که دست مستکبران از منطقه قطع خواهد شد و این منطقه از آن ملت‌های مستقل و آزادیخواه خواهد بود.
رئیسی همچنین در بخشی از سخنان خود به اقدامات صورت گرفته در حوزه صنعتی‌سازی مسکن از سوی صنایع دفاعی کشور اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه نخبگان و دانشمندان ما در صنایع دفاعی به روشی نوآورانه و صنعتی در ساخت مسکن دست پیدا کرده‌اند که قطعاً در طرح جهش تولید مسکن مؤثر خواهد بود.
رئیس‌جمهور پیش از این نشست، از نمایشگاه تخصصی پدافندی و جنگ الکترونیک و همچنین تجهیزاتی که براساس تدابیر فرمانده معظم کل قوا در وزارت دفاع ساخته شده‌اند، بازدید کرد. همچنین رئیس‌جمهور از پروژه مسکن مهر ساخته شده به دست متخصصان صنایع دفاعی کشور و روش‌های نوآورانه به کار رفته در این پروژه نیز دیدن کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار