از ظرفیت ارزشمند خبرنگاران برای حل مشکلات مردم استفاده کنیم
کد خبر: 1100698
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004cLC
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۶
مهندس پیری شهردار محمدیه گفت: خبرنگاران پل ارتباطی میان مردم و مسئولان و عامل مهمی در سرعت بخشیدن به حل مشکلات شهری هستند.
زارع

قزوین - به گزارش جوان آنلاین ,به مناسبت روز خبرنگار، شهردار و اعضای شورای شهر محمدیه عصر شنبه با دعوت از خبرنگاران فعال در عرصه مدیریت شهری از فعالان رسانه تجلیل کردند.

در این مراسم محمد پیری شهردار محمدیه اظهارداشت: خبرنگاران پل ارتباطی میان مردم و مسئولان هستند و می توانند ضمن انعکاس مشکلات و مطالبات به حل سریعتر آن کمک کنند.

پیری تصریح کرد:
خبرنگاران می توانند با شناسایی مشکلات و انعکاس آن به مسئولان کمک کنند تا نواقص دیده شده و مدیران برای رفع آن تدبیر کنند و این رسالت بسیار ارزشمند و سنگین است.

‍ وی اظهارداشت:
قلم صادقانه و منصفانه و نقد سازنده از مهمترین رسالتهایی است که از اصحاب رسانه انتظار داریم به آن اهمیت دهند و اگر بدون سیاه نمایی مشکلات بخوبی گفته شود حتما عزم جدی برای رفع آن ایجاد خواهد شد.

شهردار محمدیه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص ایمن سازی کانال آب مهرگان اظهار داشت: حدود ۵ کیلومتر از کانال در محدوده مهرگان و محمدیه خطرناک و حادثه ساز است که برای ایمن سازی آن اقدام کرده ایم و تاکنون بیش از دو کیلومتر آن اجرا شده است.
وی بیان کرد:
این کانال همه ساله چند قربانی جوان و نوجوان دارد که در آن شنا می کنند و علیرغم هشدارهای متعدد متاسفانه شاهد حوادث ناگوار هستیم که با هزینه سنگین درصددیم این کانال را ایمن سازی کنیم.
پیری تصریح کرد:
تاکنون ۴ میلیارد تومان برای ایمن سازی ۲۲۰۰ متر از کانال هزینه شده و امیدواریم مابقی آن نیز امسال تکمیل شود.
وی از اجرای روکش آسفالت در محمدیه نیز خبرداد و گفت:
امسال ۸ هزار تن آسفالت گرم در معابر استفاده شده و این نهضت همچنان با جدیت ادامه دارد.

شهردار محمدیه یادآورشد:
هدف گذاری ما اجرای ۱۴۰ هزار تن آسفالت است که با این کار معادل چند سال گذشته آسفالت ریزی انجام خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر محمدیه یادآورشد: انتقال ایستگاه عوارضی از محدوده شهر محمدیه به محدوده نیروگاه هنوز به نتیجه نرسیده و فعلا با دستور قاطع دادستان برق دوربین ها قطع شده که انتظار داریم انتقال دوربین ها صورت گیرد تا نگران راه اندازی دوباره دوربین ها نباشیم.

حبیبی گفت: کوضوع سهم آبه مهرگان و محمدیه از سد طالقان از دیگر مطالبات مردم این شهر است که امیدواریم با نهایی شدن انتقال آب به استان این مطالبه نیز مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر افت فشار آب محمدیه مشکل ساز شده و با انتقال آب از سد طالقان می توانیم این چالش را برطرف کنیم.

image_2022_8_13-21_38_5_211_Wlb

رئیس شورای شهر محمدیه در ادامه گفت: برای ورود به شهر بایستی از پل خلیج فارس تردد کرد و عبور از کنار ریل راه آهن مشکل ساز شده و به دلیل داشتن معارض نمی توان برای ساماندهی اقدام کرد که بازگشایی این مسیر یک ضرورت اساسی است.

محمد روشن عضودیگر شورای شهر محمدیه اظهارداشت: خبرنگاران در ایجاد فضای امیدبخش در جامعه نقش مهمی دارند و می توانند با خبرهای خوب به اعتمادسازی مردم کمک کنند.

وی اضافه کرد: مدیریت شهری برای موفقیت در کار به همکاری رسانه ها نیازمند است و در گذشته که مسائلی سیاسی سایه سنگینی داشت گاهی خدمت رسانی تحت تاثیر قرار می گرفت که در این دوره نگاه ما خدمت به مردم بدور از حواشی سیاسی است.

روشن اظهارداشت: سیاست زدگی موجب دور شدن مدیران از فضای خدمت رسانی می شود و رسانه ها می توانند با رصد و نظارت بر کارها مراقب باشند تا مدیران شهری از مسیر خدمت رسانی دور نشوند.

وی گفت: شفاف سازی در شورا و شهرداری محمدیه در اولویت قرار دارد و ضمن طراحی یک سایت تمامی کارها و خدمات و مزایده، مناقصه و فروش املاک، سوت زدن، ایده ها و آموزش در سایت دیده شده و همه امور به طور شفاف در معرض دید شهروندان قرار خواهد گرفت.

image_2022_8_13-21_50_23_145_1NQ

محمد روشن تصریح کرد: مردم امین هستند و باید در جریان همه مصوبات و فعالیتهای شهرداری قرار گیرند و با شفاف سازی کارها می توانیم نشان دهیم که شورا با ایجاد اتاق شیشه ای همه فعالیتهای خود را در معرض دید و قضاوت مردم قرار خواهد داد.

وی اظهارداشت: خوشبختانه شهردار محمدیه نیز از مدیران متعهد و سالم و سرا»د در موضوع شفاف سازی امور است که امیدواریم در مسیرخدمت رسانی بتوانیم کارهای ماندگاری را موجب شویم.

در ادامه از خبرنگاران فعال در عرصه مدیریت شهری تجلیل شد. 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی