با مدیران متخلف در حوزه حفاظت از اراضی ملی به شدت برخورد می‌شود
کد خبر: 1099598
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004c3S
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۹
استاندار آذربایجان‌شرقی:
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر حفظ و حراست از اراضی ملی و دولتی، گفت: با مدیرانی که در این زمینه تعلل کرده و تخلف کنند به شدت برخورد می‌شود.

عابدین خرم  در جلسه شورای حفاظت از اراضی استان در دادگستری کل آذربایجان شرقی، اظهار داشت: هر ارگان، اداره و سازمانی که برای حفظ املاک و اراضی بیت‌المال مسئولیت دارد، نباید در انجام مسئولیت ‌های محوله کوتاهی کند.

وی بر برخورد قانونی، جدی و بدون تعلل با دلالان و زمین‌خواران و هر دستگاه اجرایی که در زمینه حفاظت از املاک و اراضی بیت‌المال کوتاهی کند، تاکید کرد و ادامه داد: دستگاه‌های مسئول در حوزه حفاظت از حریم شهرها، رودخانه‌ها و منابع طبیعی مشخص است و اگر این  مجموعه‌ها در انجام مسئولیت خود درصدی تخفیف داده و کوتاهی کنند باید با مسئول دستگاه قبل از دلالان و زمین‌خواران و متجاوزان به حرایم برخورد قانونی شود.

خرم اظهار داشت: مجموعه‌های قضایی، امنیتی و انتظامی به عنوان مجریان قانون در اعمال احکام قانونی هستند، اما قبل از ورود این مجموعه‌ها باید مسئولان دستگاه‌های مربوط به وظایف خود با دقت عمل کنند تا به مرحله برخورد قانونی نرسد.

وی با بیان اینکه اگر در تمامی شهرستان‌ها، فرمانداران، دادستانی ها و نیروهای انتظامی و امنیتی همگی باهم و هماهنگ و هم‌راستا عمل کنند دیگر شاهد ساخت‌وسازهای غیرمجاز نخواهیم بود، یادآور شد: نباید به بهانه ایجاد مسائل اجتماعی در برخورد با متخلفان کوتاهی کرد.

خرم ادامه داد: در رابطه با احداث غیرمجاز باغ‌ویلا، خانه‌ویلا و تغییر کاربری اراضی کشاورزی و زراعی باید به‌ جد ورود کرد و نباید در این زمینه کوتاه آمد تا دیگر با این موارد خلاف منافع ملی مواجه نشویم.

وی با تاکید بر اینکه اجرای رزمایش در برخورد با ساخت‌ و سازهای غیرمجار ضروری است، افزود: در سطح استان تمام نقاطی که به حریم رودخانه‌ها و شهرها ورود شده و به صورت انبوه ساخت‌ و ساز و تغییر کاربری غیرمجاز صورت گرفته است، باید شناسایی و برخورد قانونی و جدی با معارضان صورت بگیرد تا تخریب انجام شود و درس عبرتی برای سایر افراد متخلف باشد.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: دستگاه‌های خدماتی از جمله ادارات آب، برق و گاز نباید به ساخت‌ و سازهای غیر مجاز خدمات ارائه کنند و اگر دستگاهی به این نوع ساخت‌ و سازها خدمات رسانی کند ، طبق قانون با آن برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: در دولت مردمی و عدالت‌ محور سیزدهم اجازه نمی‌دهیم کارهای زشت و ناپسند توسط مسئول یا کارمندی انجام بگیرد و با این موارد برخورد قانونی انجام و فرد متخلف اخراج خواهد شد.

برچسب ها: استاندار ، دلال ، زمین
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی