تلفیق تاکستان‌های داربستی با آبیاری نوین مطالبه کشاورزان خنداب است
کد خبر: 1097022
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004bNu
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۲
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: تلفیق تاکستان‌های داربستی و بهره‌گیری از آبیاری نوین، مطالبه بهره‌برداران شهرستان خنداب است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: تلفیق تاکستان‌های داربستی و بهره‌گیری از آبیاری نوین، مطالبه بهره‌برداران شهرستان خنداب است.

 «علی اکبر کریمی » نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در نشست هم اندیشی بررسی مسائل و مشکلات حوزه آب و خاک جهادکشاورزی استان مرکزی افزود: همراه بودن باغات نمونه داربستی و آبیاری نوین کشاورزی در خنداب می‌تواند به توسعه این بخش کمک کند.

وی اظهار داشت: لازم است باغداران این شهرستان از تسهیلات ۸۵ درصدی برای تجهیزات آبیاری نوین و نیز تسهیلات باغداری داربستی همزمان بهره‌مند شوند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: حجم اعتبارات آبیاری نوین 85 درصد تعیین شده اما در استان مرکزی ۵۰ درصد تامین مالی شده و به کشاورزان پرداخت می شود.

کریمی افزود: پرداخت نشدن ۸۵ درصد تسهیلات ویژه آبیاری نوین موجب شده تا کشاورزان انگیزه لازم برای ادامه فعالیت را از دست بدهند.

وی اظهار داشت: هفت هزار هکتار باغات انگور در خنداب وجود دارد که ۱۳۰ هزار تن تولید انگور و ۳۰ هزار تن محصول کشمش فرآوری می شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: استان مرکزی جزو استان‌های نیمه خشک کشور به شمار می‌رود که به لحاظ میزان بارندگی و دسترسی به آب‌های جاری و دائمی محروم است.

کریمی افزود: تنها منبعی که برای کمک به بخش دامداری، کشاوری و باغداری استان باقی وجود دارد قنوات، کانال های کشاورزی و بندهای خاکی است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: در گذشته قنوات در این استان از ارزش حیاتی برخوردار بودند که به علت خشکسالی های متوالی و به ویژه سیل سال ۹۸ تخریب شدند.

کریمی افزود: عدم رسیدگی به لایروبی قنوات و اعتبارات کم ناشی از خسارت موجب شد تا این منابع احیا نشود و اکنون خشکسالی مردم را رنج دهد.

وی اظهار داشت: ترمیم قنوات، کانال‌های کشاورزی در اراک، خنداب و کمیجان باید به طور جدی به عنوان مهمترین و پایدارترین بخش کشاورزی مورد توجه قرار گیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار