مدافعان سقط جنین سقوط تمدن غرب را سرعت می‌بخشند
کد خبر: 1094434
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004aiA
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰

با حکم دیوان عالی امریکا بر لغو قانون «رو وی وید» (Roe v. Wade) اعتراضات گسترده‌ای در مناطق مختلف امریکا از سوی موافقان سقط جنین آغاز شده‌است. «رو وی وید» مصوب سال ۱۹۷۳ حق زنان را برای سقط جنین به رسمیت می‌شناخت، اما حالا با حکم دیوان عالی امریکا لغو شده‌است. بر اساس حکم صادر شده، از این پس قانون اساسی امریکا هیچ‌گونه حمایت قانونی از سقط جنین زنان نخواهد داشت. تقریباً در اکثر شهر‌های بزرگ امریکا، طی ۲۴ ساعت اخیر تجمعات اعتراضی گسترده‌ای در واکنش به تصمیم دیوان عالی برگزار شده‌است. جالب اینجاست که اغلب معترضان به قانون سقط جنین زنان هستند. این در حالی است که زنان قربانیان اصلی سقط جنین ناشی از روابط آزاد هستند، اما سقوط ارزش‌ها در جامعه غربی موجب‌شده تا زنانی که ذهنشان با تفکرات فمینیستی قاب‌بندی شده، از یک سو به روابط آزاد و خارج از خانواده تن دهند و از سوی دیگر با طرح تفکر فمینیستی مالکیت بر بدن، جنین خود را سقط کنند.

لیبرال‌ها و فمینیست‌ها مدافعان حق سقط جنین هستند. اگر به سوابق شکل‌گیری جنبش‌های فمینیستی نگاهی بیندازید، متوجه ریشه‌های لیبرالیستی این جنبش و ارتباط آن با مسئله به کارگیری کارگران زن در دوران رنسانس خواهید شد.
نظام سرمایه‌سالار غرب که به دنبال نیروی کار ارزان‌قیمت بود، زنان بهترین گزینه برای تأمین مطامع‌شان نظام بودند، اما زنی که فرزند نداشته باشد! زنی را که مادر باشد، به راحتی نمی‌توان از خانه بیرون کشید و در خدمت گرفت. بزرگ‌ترین مرکزی که در امریکا سقط جنین ارائه می‌دهد، مرکز «پلند پرنتهود» است و ریشه این مرکز برمی‌گردد به افراد و سازمان‌هایی که پایه‌گذارشان تحت حمایت بنیاد‌های شرکت‌های بزرگ و بالاخص بنیاد راکفلر بودند. در دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی با شکل‌گیری جنبش حمایت از سقط جنین هم این شرکت‌ها به شدت پشتیبانی رسانه‌ای، فرهنگی و اجتماعی کردند تا جایی که فیلم‌هایی که توجیه‌کننده سقط جنین هستند، از اسکار جایزه می‌گرفتند.
از سوی دیگر انقلاب جنسی در دهه ۶۰ موجب شد در روابط خارج از خانواده، فرزندان زیادی به وجود بیایند. بچه‌هایی که پدرانشان تعهدی نسبت به آن‌ها نداشتند و مادرانشان هم بی‌هیچ پشتوانه‌ای توان نگهداری از آن‌ها را نداشتند. بر این اساس بود که حقوق بشر غربی حق زن و مالکیت بدن به وجود آورد و در سال ۱۹۷۳، دادگاه عالی امریکا، قانونی را تصویب کرد تا سقوط و انحطاط در جامعه غربی بی‌هیچ مانعی پیش رود.
بر این اساس، در شرایطی که دین مسیحیت پیشگیری از بارداری را به کل حرام می‌داند، نظام سرمایه‌سالار غربی با پایه‌گذاری جنبش‌های فمینیستی و قاب‌بندی ذهن زنان با شعار‌هایی همچون «مالکیت بر بدن» و حق انتخاب به دنیا آوردن یا سقط کردن جنین، سقط جنین را به یک مطالبه تبدیل کردند و حتی با تصویب قانون، حلقه استثمار زنانی را که به عنوان کارگر ارزان‌قیمت به کار گماشته می‌شدند و در موارد متعددی به وسیله‌ای برای التذاذ مردان تبدیل می‌شدند، به سمت سقط جنین کشاند تا مردان بتوانند بی‌هیچ قید و شرط و هیچ تعهدی، زنان را در تمامی ابعاد مورد سوء‌استفاده قرار دهند. نکته طنز ماجرا اینکه، با القای تفکرات فمینیستی به این زنان وانمود کنند، با چنین حرکات و چنین مصوباتی در پی حمایت از آنان هستند، اما ساختار نظام ارزشی در تمدن غربی آنچنان از هم فروپاشیده که زنان بی‌توجه به ظلمی که در قالب چنین قوانینی به آن‌ها می‌رود، خود در قامت معترضی تمام‌قد در برابر لغو قانون حمایت از سقط جنین می‌ایستند و تصور می‌کنند سقط جنین به نفع آن‌ها و نمادی از مالکیت آن‌ها بر بدنشان است!
حالا حکم دیوان عالی امریکا برای لغو قانون «رو وی وید» به ایالت‌های این کشور امکان می‌دهد با تصویب قانون، سقط جنین را غیر‌قانونی کنند. ۲۶ ایالت امریکا به صورت قطعی یا احتمال قوی قصد دارند سقط جنین را ممنوع کنند. ۱۳ ایالت هم پیش از این، سقط جنین را ممنوع کرده‌بودند. طبق گزارش فاکس نیوز، نتایج تحقیقی نشان می‌دهد از سال ۱۹۷۳ زمانی که دیوان عالی امریکا قانون «رو وی وید» (Roe v. Wade) را به تصویب رساند که از حقوق زنان برای سقط جنین حمایت می‌کرد، بیش از ۶۳ میلیون مورد سقط جنین در این کشور تاکنون اتفاق افتاده‌است؛ کمیته ملی حق زندگی که قدیمی‌ترین سازمان حامی تولد کودکان در امریکا است، تخمین می‌زند از سال ۱۹۷۳ حدود ۶۳ میلیون ۴۵۹ هزار و ۷۸۱ مورد سقط جنین اتفاق افتاده‌است.
بر اساس تخمین‌های ارائه‌شده، امریکا بین سال‌های ۱۹۷۵ تا ۲۰۱۲ سالانه بیش از یک میلیون سقط جنین را ثبت کرده‌است. داده‌های جدید کمیته ملی حق زندگی نشان می‌دهند که از هر یک هزار تولد در امریکا ۱۹۵ مورد سقط جنین در این کشور اتفاق می‌افتد.
مؤسسه گات ماچر در پژوهشی در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد، اکثر زنانی که در امریکا از سقط جنین در سال ۲۰۱۴ استفاده کرده‌اند، از خانواده‌های فقیر و ۴۹ درصد آن‌ها درآمدی پایین‌تر از خط فقر (۱۱ هزار دلار در سال در آن زمان) در امریکا داشته‌اند. ۲۶ درصد از زنان با درآمد بالای خط فقر، سقط جنین داشتند. اکثر (۶۰ درصد) زنانی که در سال ۲۰۱۴ اقدام به سقط جنین کردند، در دهه ۲۰ عمر خود بوده و حدود یک سوم آن‌ها سن ۳۰ سال به بالا داشته‌اند.
دموکرات‌ها از مدافعان سقط جنین و جمهوری‌خواهان از مخالفان آن هستند. جو بایدن هم از مخالفان و منتقدان جدی تصمیم اخیر دیوان عالی امریکاست. فمینیست‌ها در حالی با بهانه اینکه این بدن من است و نسبت به آن حق دارم، سقط جنین را برای خودشان یک حق می‌دانند که هر انسانی نسبت به بدن خودش حق دارد، نه موجود زنده دیگری که با انتخاب او در بدنش شکل گرفته و قلبش به صورت مجزا می‌تپد!

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار