جهادگران در کنار هموطنان محروم و آسیب‌دیده از حوادث
کد خبر: 1089842
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZW6
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۲
فعالیت جهادگران در عرصه‌های مختلف آنقدر نمود داشته است که حالا کمتر حرکت و اقدام مردمی را می‌توان دید که جهادگران در آن نقشی نداشته باشند.

فعاليت جهادگران در عرصه‌هاي مختلف آنقدر نمود داشته است كه حالا كمتر حركت و اقدام مردمي را مي‌توان ديد كه جهادگران در آن نقشي نداشته باشند. از دوران سخت كرونايي گرفته تا اجراي رزمايش كمك‌هاي مؤمنانه و طرح شهيد سليماني و راه‌اندازي صندوق‌هاي قرض‌الحسنه كه هر كدام به تنهايي در كنار فعاليت‌هاي اصلي گروه‌هاي جهادي، حماسه‌اي عظيم به شمار مي‌آيد.
جهادگران ثابت كرده‌اند در هر شرايط و اوضاعي در كنار مردم هستند و از سال گذشته و با راه‌اندازي پويش «كنارتم هموطن» تمام گروه‌ها در مناطق مختلف كشور آماده هستند در حوادث و بحران‌هايي مثل سيل، زلزله، كرونا و حوادث غيرمترقبه ديگر وارد عمل شوند.

از اواسط سال گذشته بود كه پويش «كنارتم هموطن» در استان‌هاي مختلف ايران به راه افتاد و ساكنان مناطقي كه دچار سيل و زلزله و حوادث ديگر شده‌اند، خوب مي‌دانند چطور گروه‌هاي جهادي در كمترين زمان، خودشان را به آنها رساندند و به ارائه خدمت پرداختند.
جمعيت امام رضايي‌ها اولين گروهي بود كه اين ايده را مطرح و كم‌كم گروه‌هاي جهادي ديگر را به جمع خودشان اضافه كرد و حالا موجي به راه افتاده كه هر استان هزاران جهادگر در كنار مردم دارد.
حسين يكتا، مسئول جمعيت امام رضايي‌ها با بيان اينكه با راه‌اندازي پويش «كنارتم هموطن» امداد و خدمت‌رساني به آسيب‌ديدگان از بلاياي طبيعي را در دستور كار قرار داديم، مي‌گويد: «از همان روزهاي اول شروع به كار جمعيت تصميم گرفتيم در هر بحراني از جمله سيل، زلزله، كرونا ورود کنیم و هموطنان آسيب‌ديده را تنها نگذاريم. زلزله شهر سي‌سخت نوزدهمين بحراني بود كه جهادگران با عنوان پويش كنارتم هموطن از ابتداي وقوع اين زمين‌لرزه تا آخرين لحظه در كنار مردم شريف مناطق بحران‌زده بود.»
اين جهادگر با تأكيد بر اينكه مجموعه‌اي از خيرين، خيريه‌هاي سراسر كشور و برخي كارخانجات، توليدكنندگان و تجار بزرگ در اين امر گروه را ياري مي‌كنند، ادامه مي‌دهد: «در اين پويش و حركت، كارها را از صفر تا صد انجام مي‌دهيم، مثلاً وقتي در سي‌سخت زلزله آمد، در گام اول كمك به آواربرداري و اسكان و بحث تغذيه بود، ولي در دومين مرحله رسيدگي به ۱۳۹مادر باردار اهل اين منطقه، استقرار كادر داوطلبان پزشكي تخصصي جهت رسيدگي به مادران باردار، نصب ۲۰عدد كانكس حمام، اجراي طرح قاليشويي در شهر و شست‌وشوي فرش‌هاي مردم زلزله‌زده در آستانه بهار و تحويل سال از جمله خدماتي بود كه ارائه شد.»
يكتا با بيان اينكه كارها به همين جا ختم نشد و گام به گام كه پيش مي‌رفتيم نوع خدمات‌رساني‌ها هم تغيير مي‌كرد، مي‌گويد: «خريد ۴۵۷عدد هيتر برقي و مشاركت 3هزارو73نفر از هموطنان از طريق پويش «دهم‌هاي ۱۰توماني» در دستور كار قرار گرفت كه توانست حال بسياري از خانواده‌هاي آسيب‌ديده را خوب كند. به علاوه خريد تبلت براي دانش‌آموزان سي‌سختي به مبلغ 700ميليون ريال با مشاركت 2هزارو۴۷۹ نفر از هموطنان در ديگر كارهاي انجام شده در اين منطقه بود.»
برنامه‌ريزي و تأمين مصالح جهت مشاركت در ساخت واحدهاي مسكوني و همچنين بازسازي منازل آسيب‌ديدگان از اين حادثه حركت بعدي گروه بود؛ كاري كه به گفته مسئول جمعيت امام رضايي‌ها بر اساس آن، ۵۰تن آجر، ۳۶۰ كيسه سيمان و ۲۰۰كيسه گچ جهت مشاركت در ساخت واحدهاي مسكوني به ساكنان اين منطقه اهدا شد.
اينها در كنار سيمان و تيرآهن‌هايي بود كه از طرف بنياد مستضعفان و بنياد مسكن انقلاب اسلامي به منطقه ارسال شد. حالا جهادگران «كنارتم هموطن» عزم‌شان را جزم كرده‌اند در كنار خدماتي كه در حوادث غيرمترقبه به هموطنان ارائه مي‌كنند، بحث حمايت از كارآفرينان و كمك به كشاورزان و دامداران را هم در برنامه خود بگنجانند.
حضور در روستاهاي مختلف در زمان كاشت، داشت و برداشت محصول، آن هم با در نظر گرفتن نوع منطقه و نياز كشاورزان از جمله اقدامات شاخص جهادگران است. همراهي با دامداران و پرورش‌دهندگان طيور هم گام بزرگي در بالا بردن سطح معلومات فعالان اين حوزه و افزايش ميزان توليد و بهره‌وري است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار