سخنگوی سپاه پاسداران: دهه فجر فرصت مناسبی برای بازخوانی دستاورد انقلاب است
کد خبر: 1078426
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004WXy
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۸
زارع
 

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دهه فجر فرصت مناسبی برای بازخوانی دستاورد انقلاب و ناکامی دشمن است، اگر اقتدار دشمن را قبل از انقلاب و امروز مقایسه کنیم متوجه می‌شویم که چقدر سقوط داشته است درحالی‌که دشمن بسیار حرفه‌ای عمل می‌کند.

سردار رمضان شریف در آیین اختتامیه ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان قزوین که در روز ۱۱ بهمن‌ماه در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات استانداری قزوین، برگزار شد، تصریح کرد: جشنواره رسانه‌ای ابوذر بستر خوبی است که بتوانیم از استعدادهای رسانه‌ای کشور را شناسایی و از ظرفیت آن‌ها استفاده کنیم، در حال حاضر در حوزه رسانه کشور در زمان رویارویی با دشمن و جریان‌سازی رسانه‌ای با فقر شدید نیروی متخصص روبه‌رو هستیم اگرچه ادعا می‌شود در کشور بیش از ۶ هزار خبرنگار حرفه‌ای فعال هستند.

وی افزود: حضور این میزان خبرنگار حرفه‌ای در شرایط حساس و تأثیرگذار و تبیین افکار عمومی را حس نمی‌کنیم، برخی نیز می‌گویند این پتانسیل عظیم وجود دارد اما مدیریت راهبردی منسجمی برای بهره‌گیری و سامان‌دهی آن‌ها وجود ندارد؛ بنابراین در این بخش نیز باید اقداماتی انجام دهیم.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: بعد از انقلاب اسلامی دشمنان کشور به‌صورت جدی تلاش کردند که نظام دینی در کشور شکل نگیرد، درواقع آن‌ها نمی‌خواستند تئوری ولایت‌فقیه که نسبت به‌نظام دوقطبی حاکم در دنیا متمایز بود در کشور حاکم شود و اجازه نمی‌دادند که گفتمان اسلامی شکل بگیرد، انقلاب اسلامی در چنین شرایطی توسط امام خمینی (ره) و پایمردی مردم پا به عرصه گذاشت که کشورهای دنیا بین ۲ گفتمان غربی و شرقی قرارگرفته بودند.

فروپاشی اخلاقی در غرب

وی خاطرنشان کرد: امروز شاهد فروپاشی اخلاقی در غرب هستیم، وقتی به‌راحتی افراد دورهم جمع می‌شوند و روی میز رئیس کنگره در انتخابات خرابکاری می‌کنند نشان می‌دهد که اخلاق فروپاشیده است، همین‌طور خبر یخ‌زدگی عکاس فرانسوی که به دلیل مشکلی به زمین می‌خورد و مردم به تصور این‌که معتاد و کارتن‌خواب است به او کمک نمی‌کنند و بعد از ۹ ساعت براثر یخ‌زدگی فوت می‌کند نشان‌دهنده فروپاشی اخلاقی است، اگر این اتفاق در کشور دیگری رخ‌داده بود جریان‌سازی گسترده‌ای اتفاق می‌افتاد و بحث حقوق بشر مطرح می‌شد.

شریف تأکید کرد: آن‌ها تلاش می‌کنند که اجازه ندهند نظام دینی بر مبنای آموزه‌های قرآن کریم شکل بگیرد، در حال حاضر با یک بال ادامه می‌دهند و هر بار شکست می‌خورد اما نمی‌پذیرند که ۴۳ سال از انقلاب گذشته است، در این مدت انواع توطئه‌ها علیه ایران انجام‌شده است و آمریکایی‌ها هرچه در توان داشتند را انجام دادند، آن‌ها بر هیچ مبنایی پایبند نیستند، در ۲ سال گذشته در حوزه کرونا از ورود انواع دارو و تجهیزات به ایران جلوگیری کردند و از طرفی جلوی منابع ایران برای خرید تجهیزات و دارو را گرفتند، اما به برکت مقاومت ملت و درایت مقام معظم رهبری از این مراحل سخت عبور کردیم.

وی خاطرنشان کرد: دهه فجر فرصت مناسبی برای بازخوانی دستاورد انقلاب و ناکامی دشمن است، اگر اقتدار دشمن را قبل از انقلاب و امروز مقایسه کنیم متوجه می‌شویم که چقدر سقوط داشته است درحالی‌که دشمن بسیار حرفه‌ای عمل می‌کند.

سخنگوی سپاه صاحب‌الامر (عج) یادآور شد: آن‌ها تلاش می‌کنند ناامیدی را در بین مردم تزریق کنند و امید را به مسائل سطحی تنزل دادند، مایحتاج مردم ضروری است و بی‌عرضگی برخی افراد باعث ایجاد این شرایط شده بود، کشور ایران در بالاترین سطح امنیت منطقه‌ای قرار دارد درحالی‌که زمان حمله صدام به ایران ما در بدترین شرایط نظامی قرار داشتیم اما پیروز شدیم، امروز شرایط کاملاً متفاوت است.

وی تأکید کرد: در سفر رئیس‌جمهور به روسیه از او به‌خوبی استقبال شد، دشمنان در فضای مجازی دست‌وپا زدند که با مطرح کردن مواردی این سفر و دستاوردهای آن را بی‌اهمیت نشان دهند، درحالی‌که در عالی‌ترین سطح هرچه که باید محقق شد، دنیا و آمریکا فهمیده است و درصدد کمرنگ کردن آن هستند، برخی رسانه‌های داخلی نیز به دنبال تضعیف این رویداد هستند درحالی‌که این رویداد یک سفر کاری موفقیت‌آمیز بود.

شریف یادآور شد: تلاش دشمن برای کم‌اهمیت دادن این سفر ناشی از ضعف طرف مقابل و قدرت جمهوری اسلامی است، دشمن در حوزه رسانه‌ای دست‌وپا می‌زند که مباحث حاشیه‌ای را بر مباحث اصلی حاکم کند و تلاش می‌کند دوقطبی ایجاد کند.

وی بیان کرد: برای مثال در حوزه حقوق حیوانات بخشی از مردم را طرفدار حقوق حیوانات و در بخش دیگر مخالفان آن را قرار داده است و این مسئله حاشیه‌ای را به‌قدری بزرگ می‌کنند که به مسئله اصلی تبدیل شود، درواقع برای انحراف افکار عمومی پوششی ایجاد می‌کنند برای مثال هنگام شکست آمریکا در برابر افغانستان ذهن مردم را به مسائل پیش‌پاافتاده درگیر می‌کنند تا شکست خود را پوشش دهند و کسی به آن فکر نکند.

سطح سواد رسانه‌ای در کشور در تراز رهنمودهای رهبری نیست

سخنگوی سپاه صاحب‌الامر (عج) اظهار کرد: سطح سواد رسانه‌ای در کشور در تراز رهنمودهای رهبر انقلاب نیست، اگر در همان سطح باشد و مدیران و خبرنگاران تراز اول داشته باشیم شرایط افکار عمومی ما بهتر می‌شود، باید بپذیریم که به دلیل غیرحرفه‌ای بودن نتوانستیم تصویر واقعی از مبارزه، دستاورد و تیزهوشی مردم ارائه دهیم در مقابل دشمن با رسانه و مدیران حرفه‌ای تلاش دارند که تصویر وارونه و تحریف‌شده را به مردم القا کند.

وی یادآور شد: مقام معظم رهبری چندین بار نسبت به بیان دقیق روایت‌ها تأکید کرده‌اند، اگر دیر بجنبیم یا هوشمندانه عمل نکنیم ممکن است جای ما در دفاع مقدس با صدام عوض شود، همان‌طور که امروزه خلاف آنچه بود دوره پهلوی اول و دوم را دوره‌های طلایی نشان می‌دهند، حدود ۶۰ میلیون جمعیت کشور دوره پهلوی را ندیدند و این فضاسازی‌ها ممکن است باورپذیر باشد، دوران دفاع مقدس را نیز ۴۰ میلیون نفر ندیدند و اگر روایت‌ها درست بیان نشود جریانات جاعل در این حوزه نیز وارد می‌شوند.

شریف بیان کرد: دشمن تلاش می‌کند داشته‌های کشور را کوچک و نداشته‌ها را بزرگنمایی کند که طی آن امید را از جامعه بگیرد، این فشارهایی که در طول سال‌های گذشته در نظام اسلامی صورت گرفت اگر علیه هر کشور دیگری اتفاق می‌افتاد کشور می‌پاشید اما ملت ایران خم به ابرو نیاورده است که همه این‌ها به برکت نظام دینی است.

وی اظهار کرد: دشمن در حوزه عملیات روانی کار می‌کند، آن‌ها از اول انقلاب حتی شکل‌گیری آن تا امروز یک گزاره ثابت خبری دارند که نظام دینی کارآمدی لازم برای اداره جامعه را ندارد و از این گزاره نتیجه می‌گیرند که مردم ایران شما از انقلاب پشیمان هستید، گزاره ثابت دوم که به‌شدت درباره آن کار شده است می‌گوید شما شرایط بحرانی دارید و وضعیت اضطراری است و اگر آمریکا اراده کند شما از هم می‌پاشید.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: ۴۳ سال هر کاری از دستشان برآمده انجام دادند و درنتیجه این ۲ گزاره می‌گویند هیچ امیدی به آینده نداشته باشید، جامعه‌ای که به آینده امیدوار نباشد در همه عرصه‌ها بازنده است؛ ما منکر نارسایی در عرصه معیشتی نیستم اما دستاوردهای عظیم انقلاب شامل استقلال، آزادی و پیشرفت برجسته است با این شرایط موانع کوچک را پشت سر می‌گذاریم و در این راه باید امیدآفرینی صورت بگیرد.

 
 
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی