احیای مساجد تنها راه مقابله با بمباران تبلیغاتی دشمنان است
کد خبر: 1070170
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UOo
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
امام جمعه میانه تنها راه مقابله با بمباران تبلیغاتی دشمن را احیای مساجد و برنامه ریزی برای جلب جوانان و نوجوانان به سمت مساجد دانست و از علمایی که در ایام کرونا نگذاشتند مساجد به تعطیلی کشیده شود، قدردانی کرد.

حجت الاسلام عبداله محمدی در همایش ائمه جماعات و مدیران محلات اسلامی بسیج، نقش بسیار مهم مساجد در تربیت جوانان دینی و انقلابی را متذکر شد و اظهار کرد: داشتن برنامه مناسب و  وحدت بین علما، هیئت امنا و فرماندهان پایگاه ها، جوانان را به سمت مساجد سوق خواهد داد.

وی نقش علمای خدا ترس را در این میان متذکر شد و گفت: اولین رمز موفقیت، وجود علمای خداترس در مساجد است و هرجا و در هر مسجدی که یک عالم خداترس در آنجا فعالیت داشته است نتیجه اش تربیت انسانهای وارسته، جهادی، انقلابی و دشمن ستیز بوده است.

وی بر لزوم وحدت بین عوامل اجرایی مساجد و جذب امکانات فرهنگی تاکید کرد و افزود: هیئت امنای مساجد باید از صنوف و اقشار مختلف تشکیل شود، روحانیونی مبتکر، خوش ذوق، با سواد و کارشناس در مساجد باید مشغول شوند، امکانات فرهنگی و ورزشی مناسب باید فراهم شود، دولت باید تا حد ممکن از فعالیت های فرهنگی مساجد پشتیبانی کند و پایگاه ها و علما و هیئت امنا، هم رای و متحد شوند تا بتوانیم گامی مهم و موثر در احیای مساجد و نقش تربیتی آن برداریم.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به اینکه در طول تاریخ گذشته، مساجد مهد تربیت بهترین و وارسته ترین انسانها بوده است، گفت: شهدا، جوانان انقلابی و با اخلاص، متدینین و افراد قرآنی، تربیت یافته در سنگر مساجد بوده اند.

فرمانده سپاه میانه نیز در این همایش، روحانیت را خنثی کننده تمامی توطئه های دشمن در گام اول انقلاب دانست و گفت: پیروزی در جنگ با دشمن با تجهیزات نظامی قوی حاصل نمی شود بلکه آنچه ما را پیروز کرده و خواهد کرد ایمان، اعتقادات و اراده قوی ناشی از معنویتی است که ثمره تلاش علما و روحانیت در مساجد است.

 حسین محمدی مساجد را محل رشد، تربیت و شکوفایی جوانان در مکتب شهدایی همچون سلیمانی ها و حججی ها عنوان کرد و افزود: دشمن به شدت در تلاش است تا مانع رشد فوق العاده و تصاعدی انقلاب شود.

وی تربیت معنوی جوانان در مساجد را از مهمترین مطالبات رهبری در گام دوم انقلاب دانست و افرود: این امر ما را در برابر دشمن بیمه خواهد کرد و این، نیازمند وحدت بین عوامل فرهنگی مساجد است.

همایش ائمه جماعات و مدیران محلات اسلامی بسیج با رویکرد تحقق محله اسلامی در قالب کارگاه توانمند سازی مدیران محلات اسلامی- مهربانی در حسینیه سپاه میانه برگزار شد.

برچسب ها: بسیج ، مسجد ، مهم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار