میانگین مصرف گاز استان مرکزی در روزهای سرد ۲۵ میلیون متر مکعب است
کد خبر: 1069701
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UHF
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳
مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی
 مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی گفت: میانگین مصرف گاز طبیعی در روزهای سرد امسال برای این استان ۲۵ میلیون متر مکعب است و از مردم درخواست می‌شود در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند.

محمدرضا سمیعی مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی افزود: متوسط مصرف روزانه گاز طبیعی در استان مرکزی دربخش‌های خانگی، تجاری وصنعتی حدود ۲۳ میلیون متر مکعب است که این شاخص در روزهای سرد سال با ۲ میلیون متر مکعب اضافه مصرف همراه است.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود سه میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در ماه‌های سرد سال در استان مرکزی مصرف شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی گفت: پایداری جریان گاز طبیعی در این استان با تمهیدات انجام شده در دستور کار است و می‌طلبد که مردم با توجه به افزایش مصرف گاز طبیعی و بالا بودن مصرف در ایران نسبت به مصرف جهانی، مصرف بهینه را سرلوحه قرار دهند.

سمیعی خاطرنشان کرد: طرح رایگان عایق‌کاری موتورخانه‌ها، تنظیم مشعل و نصب رسوب‌گیر برای کاهش مصرف مشترکان خانگی، تجاری و ادارات در استان مرکزی آغاز شده و مصرف‌کنندگان گاز طبیعی می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز https://goc.nigc.ir در این طرح اقدام کنند.

وی، از مردم خواست با بهره‌گیری از درزگیر برای پنجره‌ها، عایق‌بندی لوله‌ها و مخزن موتورخانه‌ها، خاموش کردن بخاری در اتاق های بدون استفاده، حذف استفاده از شومینه به‌دلیل مصرف بالای انرژی و بازدهی کم، استفاده از پرده‌های ضخیم و تنظیم درجه حرارت خانه بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد صرفه‌جویی در مصرف گاز برای بهره‌مندی سایر هموطنان از این نعمت را در دستور کار خود قرار دهند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار