تهدید جان اسرای فلسطینی یعنی جرقه آغاز جنگ
کد خبر: 1068242
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Tti
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۳
هشدار سخنگوی حماس

صهیونیست‌ها می‌کوشند با تعلل در آزادی اسرای فلسطینی، آن را به دیگر مسائل از جمله مسئله غزه گره بزنند. حماس با تأکید بر اینکه این دو موضوع از هم منفک هستند، به صراحت اعلام کرد که اسرا آزاد خواهند شد و هر تهدیدی علیه جان آن‌ها مساوی با آغاز جنگ خواهد بود.
موضوع آزادی اسرای فلسطینی با فرار شش فلسطینی از زندان فوق امنیتی جلبوع رژیم صهیونیستی و دستگیری مجدد آن‌ها بار دیگر به موضوعی داغ تبدیل شده، به ویژه که گروه کتائب شهید عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس، قول داده که هیچ مبادله اسرای جدیدی بدون آزادی این شش اسیر انجام نخواهد شد. یحیی السنوار، رئیس جنبش حماس در نوار غزه بر همین اساس و در واکنش به تلاش صهیونیست‌ها برای گروکشی این موضوع، در توئیتی نوشت: «ما پرونده تبادل اسرا با اسرائیل را از پرونده لغو محاصره غزه جدا می‌کنیم و به تمام میانجیگران از جمله مصری‌ها اعلام کردیم که نمی‌توان این دو پرونده را به هم ربط داد.» السنوار تأکید کرد: «جنگ اخیر به خاطر قدس بود نه به خاطر محاصره غزه. حماس هرگز جدا شدن غزه از قدس و کرانه باختری را نمی‌پذیرد.» رئیس حماس تصریح کرد: «رژیم صهیونیستی آماده پرداخت بها بابت معامله تبادل اسرا که ما نقشه راه آن را ارائه کردیم و مصمم به اجرای آن هستیم، نیست.» وی هشدار داد که چنانچه صهیونیست‌ها به سیاست‌های شنیع خود در قدس و برخورد ظالمانه با اسرایی که اعتصاب غذا کرده‌اند ادامه بدهد، منطقه همچنان متشنج باقی خواهد ماند.
سیلی زندانیان به صهیونیست‌ها
عبداللطیف القانوع، سخنگوی جنبش حماس نیز تأکید کرد که رژیم صهیونیستی مسئول رنج و درد اسرای فلسطینی و مسئول هر جنایتی است که علیه فلسطینیان صورت گیرد. وی با اعلام اینکه تهدید جان اسرا، جرقه آغاز جنگ را خواهد زد، گفت: «ما به اسرائیل هشدار می‌دهیم که شرایط اسرا را به دقت رصد می‌کنیم. مقاومت دست بسته نخواهد ماند و اجازه نخواهد داد اسرائیل به آنان زور بگوید و در خط مقدم دفاع قرار خواهد داشت.»‌زاهر جبارین، رئیس دفتر اسرا، مجروحان و شهدای جنبش حماس نیز گفت که مقاومت به اندازه سر سوزنی در برابر رژیم صهیونیستی تسلیم نخواهد شد و به‌رغم میل صهیونیست‌ها، مقاومت، اسرای فلسطینی را آزاد خواهد کرد. وی گفت: «زندانیانی که اخیراً موفق به فرار شده بودند، در جریان محاکمه خود با فریاد آزادی، سیلی تازه‌ای به اسرائیل زدند.» این مسئول حماس با بیان اینکه سلول‌های زندان‌های رژیم صهیونیستی، گورستان واقعی اسرای فلسطینی است، خاطرنشان کرد، فریاد این اسرا این بود که مقاومت، آن‌ها را از اسارت آزاد می‌کند
به فلسطین تاریخی بازمی‌گردیم
محمود العارضه، ایهم کمامجی و یعقوب قادری اسرای عملیات فرار بزرگ از زندان جلبوع دیروز در حاشیه جلسه محاکمه در شهر الناصره، درباره آزادی قریب‌الوقوع ابراز امیدواری کردند. فعالان فلسطینی روز سه شنبه در شبکه‌های اجتماعی ویدئو‌هایی را از سه نفر از اسرای عملیات فرار از زندان جلبوع منتشر کردند. در یکی از این ویدئو‌ها یعقوب قادری می‌گوید: «ما به فلسطین بازخواهیم گشت. به اذن پروردگار به همه فلسطین، فلسطین تاریخی، بازخواهیم گشت. آزادی ما بالاتر از هر چیز دیگری است.» وی افزود: «خواسته‌های ما مشروع است. وضعیت ما بسیار بد است. ما در قبر زندگی می‌کنیم. آن‌ها این گونه برای ما می‌خواهند، اما ما ثابت‌قدم و قوی خواهیم ماند.» ایهم کمامجی هم گفت: «ما منتظر وعده مقاومت فلسطین در نوار غزه هستیم و به زودی آن را خواهیم دید. ما آن‌ها را بر روی زمین شکست خواهیم داد کما اینکه در زیر زمین شکست‌شان دادیم.» دادگاه رژیم صهیونیستی در پایان جلسه محاکمه این سه اسیر فلسطینی بدون اشاره به زمان مشخصی، تنها به اعلام اینکه جلسه دیگری برگزار خواهد شد، بسنده کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار