مرگ چوپان ایرانی به دست مرزبانان ترکمنستان
کد خبر: 1067827
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Tn1
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰

مرزبانان کشور ترکمنستان چوپان ایرانی را که اشتباه قدم به خاک آن کشور گذاشته‌بود با شکنجه به کام مرگ کشاندند.
به گزارش جوان، اوایل سال‌۹۹ بود که خانواده مرد چوپانی در یکی از روستا‌های شمال شرقی کشور نزدیکی مرز کشور ترکمنستان به اداره پلیس رفتند و از ناپدید شدن ناگهانی پسرشان خبر داد.
شاکی گفت: پسرم چوپان است و هر روز گوسفندانش را برای چرا به دشت و کوه‌های اطراف می‌برد. امروز او مثل همیشه با گوسفندانش از روستا بیرون رفت، اما به خانه برنگشت.
وقتی برای پیدا کردنش به دشت و کوه‌های اطراف رفتیم گله گوسفندش را رها شده‌دیدیم، اما ردی از پسرم نیافتیم و حتی تلفن همراهش هم خاموش است. با شکایت این خانواده مأموران پلیس تحقیقات خود را برای پیدا کردن مرد چوپان آغاز کردند که چند روز بعد دریافتند مرد جوان هنگام چرای گوسفندانش به اشتباه وارد خاک ترکمنستان شده و از سوی مرزبانان آن کشور دستگیر شده است.
بدین ترتیب مأموران پلیس به دستور مقام قضایی برای بررسی موضوع با پلیس کشور ترکمنستان مکاتبه کرد که مشخص شد مرد جوان پس از دستگیری از سوی مرزبانان آن کشور مورد کتک‌کاری و ضرب و جرح قرار گرفته و برای درمان به بیمارستان منتقل شده، اما در بیمارستان بر اثر شدت جراحات فوت کرده است.
در ادامه با هماهنگی‌های انجام شده جسد مرد جوان به ایران منتقل و به خانواده‌اش تحویل شد.
آغاز تحقیقات جنایی
خانواده مرد چوپان پس از تحویل جسد پسرشان به اداره پلیس رفتند و از عاملان مرگ شکایت کردند. از آنجایی که قتل در خارج از کشور رخ داده بود، پرونده با صدور رأی عدم صلاحیت برای رسیدگی به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد. پرونده پس از ارسال به تهران برای بررسی روی میز قاضی ساسان غلامی، بازپرس ویژه قتل دادسرا امور جنایی قرار گرفت.
یکی از اعضای خانواده مرد فوت شده گفت: پسرمان روز حادثه اشتباهی از مرز عبور کرده و وارد آن کشور ترکمنستان شده‌بود. او چند ساعتی در مرز سرگردان بوده و حتی تلفن همراهش هم آنتن نمی‌داده که از ما یا پلیس درخواست کمک کند. به‌هرحال پس از ساعتی سه مرزبان آن کشور که فکر کردند او به عمد وارد مرز شده و قصد عبور غیر‌قانونی دارد به سوی او حمله‌ور می‌شوند و پسرمان را به شدت کتک می‌زنند به طوری‌که حالش بد و برای درمان به بیمارستان منتقل می‌شود. سرانجام پس از چند روز به خاطر ضربات و صدمات وارده به سرش فوت می‌کند. الان از سه مرزبان ترکمنستانی به اتهام قتل شکایت داریم.
بدین ترتیب با طرح این شکایت بازپرس جنایی تهران به کارآگاهان جنایی دستور داد با پلیس بین‌الملل درباره جزئیات حادثه مکاتبه شود و تحقیقات آن برای بررسی به دادسرای امور جنایی ارسال تا راز مرگ مرد چوپان بر ملا شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار