فلسفه وجودی دادگاه‌های نظامی صیانت از نیرو‌های مسلح است
کد خبر: 1067394
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Tg2
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
معاون اول قوه قضائیه:
معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه فلسفه وجودی دادگاه‌های نظامی، حراست و صیانت از نیرو‌های مسلح است، گفت: سازمان قضایی نیرو‌های مسلح بیش از سه دهه و به عنوان نخستین نهاد، به پیشگیری از وقوع جرم اهمیت داده و با نیرو‌های مسلح همکاری داشته است.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه فلسفه وجودی دادگاه‌های نظامی، حراست و صیانت از نیرو‌های مسلح است، گفت: سازمان قضایی نیرو‌های مسلح بیش از سه دهه و به عنوان نخستین نهاد، به پیشگیری از وقوع جرم اهمیت داده و با نیرو‌های مسلح همکاری داشته است.
به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام محمد مصدق روز گذشته در مراسم تکریم و معارفه رؤسای سابق و جدید سازمان قضایی نیرو‌های مسلح گفت: در همه نظام‌های قضایی دنیا در کنار دادگاه‌های عمومی که به جرائم عامه رسیدگی می‌کنند دادگاه‌هایی با شیوه و شرایط خاص به عنوان دادگاه‌های اختصاصی انجام وظیفه می‌کنند. سازمان قضایی یا به تعبیر دیگر دادسرا و دادگاه نظامی تنها مرجع قضایی اختصاصی پیش‌بینی شده در قانون اساسی است که جهت رسیدگی به جرایم نظامیان در خصوص وظایفشان تشکیل شده است.
معاون اول قوه قضائیه تأکید کرد: یک سری توسعه صلاحیتی برای سازمان قضایی از سوی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری انجام شده که امروز سازمان قضایی بر اساس آن انجام وظیفه می‌کند. مصدق خدمت در دادگاه‌های اختصاصی را بسیار ظریف دانست و تصریح کرد: قضات دادگاه‌های اختصاصی از جمله سازمان قضایی به ظرافت‌هایی باید توجه کنند که در دادگاه‌های عام نیست. وی ادامه داد: مقام معظم رهبری عنوان داشتند که سازمان قضایی با اقتدار و البته با حکمت عمل کند که جمع این دو ظرافت می‌خواهد. معاون اول قوه قضائیه فلسفه وجودی دادگاه‌های نظامی را حراست و صیانت از نیرو‌های مسلح دانست و تأکید کرد: همچنان که سازمان قضایی باید به جرم مجرم رسیدگی کند، اما بابد به اقتدار نیرو‌های مسلح نیز توجه داشته باشد. مصدق با بیان اینکه نتیجه رسیدگی پرونده در نیرو‌های مسلح اقتدار آن است، افزود: البته مجرم باید مجازات شود برای همین باید ظرافت رعایت گردد که البته در طول این مدت توجه به این موضوع درنظر گرفته و انجام شده است. وی با تأکید بر ضرورت توجه به پیشگیری از وقوع جرم افزود: این موضوع مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته و سازمان قضایی بیش از سه دهه و به عنوان اولین نهاد، به پیشگیری از وقوع جرم اهمیت داده و با نیرو‌های مسلح همکاری داشته است.
حجت‌الاسلام پورخاقان رئیس جدید سازمان قضایی نیرو‌های مسلح نیز در سخنانی با قدردانی از حسن اعتماد ریاست قوه قضائیه گفت: آقای بهرامی در سازمان قضایی نیرو‌های مسلح و تمام قسمت‌های قوه قضائیه استاد اخلاق بودند. وی با بیان اینکه این انقلاب با خون این شهدا به ثمر رسیده و باید فردای قیامت پاسخگوی شهدا باشیم، گفت: مدیریت‌ها می‌آید و می‌رود و هر روز نوبت یک نفر است. وی عنوان کرد: تحول در سازمان قضایی نیرو‌های مسلح ادامه پیدا می‌کند تا نیروی مسلح فراخور جمهوری اسلامی را حفظ کنیم و بهتر از قبل کار را پیش ببریم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار