فرار به شمال پس از قتل رفيق
کد خبر: 1067059
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Tad
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۹
تعميركار خودرو ‌ پس از قتل همكارش در تهران به شهري در شمال كشور گريخت‌ اما سرانجام بازداشت شد و به جرمش اعتراف كرد.

به گزارش جوان‌، صبح روز سه‌شنبه 12‌مرداد امسال به مأموران پليس تهران خبر رسيد مرد جواني در تعميرگاهي در خيابان فرجام در شرق تهران به قتل رسيده‌است.
با اعلام اين خبر تيمي از مأموران كلانتري‌136 فرجام راهي محل شدند و در اتاق استراحت تعميرگاه با جسد مرد 28‌ساله‌اي به نام كيوان روبه‌رو شدند كه با اصابت ضربات چاقو به قتل رسيده‌بود. بدين ترتيب دقايقي بعد بازپرس جنايي همراه كارآگاهان اداره‌دهم پليس‌آگاهي و مأموران تشخيص هويت در محل تحقيقات خود را آغاز كردند. نخستين بررسي‌ها نشان داد مقتول از كارگران قديمي تعميرگاه است كه از دو سال قبل در تعميرگاه كار مي‌كرده و بعضي شب‌ها هم داخل تعميرگاه مي‌خوابيده است. يكي از دوستان مقتول گفت: كيوان قرار بود به مرخصي برود و ما هم فكر نمي‌كرديم داخل تعميرگاه باشد تا اينكه وقتي صبح وارد تعميرگاه شديم و براي پوشيدن لباس كار به اتاق استراحت رفتيم با جسد خونين او روبه‌رو شديم و بلافاصله موضوع را به مأموران پليس خبر داديم.
تعميركار تازه كار
در حالي كه بررسي‌ها حكايت از آن داشت وسايل مقتول سرقت نشده و قتل هم به خاطر سرقت رخ نداده است، مأموران پليس فيلم دوربين‌هاي مداربسته را بررسي كردند و به ردپاي تعميركار تازه كار در اين جنايت رسيدند.
دوربين‌ها نشان مي‌‌داد مقتول شب حادثه به اتاق استراحت مي‌رود تا وسايل خود را جمع كند و به مرخصي برود كه همان زمان يكي از كارگران تازه كار تعميرگاه كه پسر 22‌ساله‌اي به نام يزدان است وارد اتاق استراحت مي‌شود. يزدان صبح زود قبل از ورود ديگر كارگران سراسيمه از تعميرگاه خارج مي‌شود تا اينكه چند ساعت بعد همكاران او جسد خونين كيوان را داخل اتاق استراحت كشف مي‌كنند.
دستگيري متهم در شمال كشور
بدين ترتيب فرضيه قتل كيوان از سوي همكارش قوت گرفت و مأموران پليس يزدان را به عنوان مظنون حادثه تحت تعقيب قرار دادند. پس از اين مأموران به خانه يزدان رفتند كه دريافتند وي پس از حادثه به مكان نامعلومي گريخته است.
همزمان با انتقال جسد مقتول به پزشكي قانوني كارآگاهان جنايي تحقيقات براي دستگيري قاتل فراري را آغاز كردند. چند روز قبل مأموران پليس با خبر شدند قاتل فراري به يكي از شهرهاي شمالي كشور گريخته و در آنجا زندگي مخفيانه‌اي را آغاز كرده است. سپس مأموران پليس با گرفتن نيابت قضايي راهي شمال كشور شدند و قاتل را بازداشت و براي بازجويي به پليس‌آگاهي تهران منتقل كردند.
اعتراف به قتل
متهم در بازجويي‌ها با اظهار پشيماني به قتل همكارش اعتراف كرد و مدعي شد كه قصد قتل نداشته و ناخواسته دستش به خون كيوان آلوده‌شده است. وي در ادعايي گفت: 12‌روز قبل از حادثه براي كار از شهرستان به تهران آمدم كه از طريق يكي از دوستانم به تعميرگاهي در خيابان فرجام معرفي شدم و در آنجا شروع به كار كردم.
در اين مدت من ارتباطم با ديگر كارگران خوب بود و هميشه هم كارم را به درستي انجام مي‌دادم و به همين خاطر با هيچ كسي اختلاف نداشتم.
من با مقتول دشمني و اختلافي نداشتم و حتي در اين مدت كوتاه با او دوست شده بودم چون او از كارگران قديمي آنجا بود و من به او احترام مي‌گذاشتم.
وي ادامه داد: شب حادثه در اتاق استراحت تعميرگاه خواب بودم كه متوجه شدم كيوان در حال سرقت وسايل و پول‌هاي من است. او جيب‌هاي شلوار و داخل ساك مرا بازرسي مي‌كرد كه احتمال دادم قصد سرقت دارد و از خواب بيدار شدم و به او اعتراض كردم. ما ابتدا با هم مشاجره لفظي كرديم، اما دقايقي بعد درگيري ما بالا گرفت كه شروع به كتك‌كاري كرديم كه من ناخواسته دست به چاقو بردم و ضربه‌اي به كيوان زدم. وقتي خونين روي زمين افتاد خيلي ترسيده‌بودم كه ساكم را برداشتم و از تعميرگاه فرار كردم. پس از اين براي اينكه در دام مأموران گرفتار نشوم به يكي از شهرهاي شمالي كشور رفتم و در اين مدت آنجا بودم كه مأموران به سراغم آمدند و مرا دستگير كردند.
وي در پايان گفت: من از حادثه‌اي كه رخ داده‌است خيلي پشيمان هستم و نمي‌خواستم قاتل باشم چون دوست داشتم تعميرگاه حرفه‌اي شوم و در آينده براي خودم تعميرگاه بزرگي باز كنم و درآمد عالي داشته باشم، اما الان قاتل هستم.
متهم درادامه به دستور قاضي شعباني، محمد تقي‌شعباني بازپرس ويژه قتل دادسراي امور جنايي تهران براي ادامه تحقيقات در اختيار كارآگاهان اداره‌دهم پليس‌آگاهي قرار گرفت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار