طوفان شن با سرعت ۱۰۴ کیلومتر سیستان را درنوردید
کد خبر: 1066242
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TNS
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۵
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید و گرد و خاک که از عصر روز گذشته در شمال استان شروع شد امروز به طوفان گردوخاک و شن تبدیل شد و شعاع دید افقی در دو شهر را به زیر ۱۰۰۰ متر کاهش داد.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: محسن حیدری در زاهدان اظهار داشت: وزش باد شدید و گرد و خاک که از عصر روز گذشته در شمال استان شروع شد امروز به طوفان گردوخاک و شن تبدیل شد و شعاع دید افقی در دو شهر را به زیر ۱۰۰۰ متر کاهش داد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: همانطور که انتظار می‌رفت از بعد از ظهر پنجشنبه وزش باد شدید شمالی در شمال استان آغاز شد و پنج شهرستان را فرا گرفت که امروز این باد شدید و گردوخاک در شهرستان‌های زابل و زهک به طوفان شن تبدیل شد.

وی افزود: تاکنون بیشینه سرعت طوفان در زابل به ۱۰۴ کیلومتر بر ساعت و در زهک به ۸۶ کیلومتر بر ساعت رسیده است. طوفان شن سبب شد تا صبح امروز کمینه دید افقی در فرودگاه زابل به ۷۰۰ متر و در هواشناسی زهک به ۸۰۰ متر کاهش یابد.

حیدری گفت: بر اساس گزارش‌های محلی این شرایط در برخی محور‌های مواصلاتی نظیر زاهدان- زابل شدیدتر نیز بوده به طوری که تردد در این محور به کندی و با اختلال همراه شده است.

وی افزود: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی وزش باد‌های شمالی تا شنبه در شمال استان ادامه دارد که تا اواخر وقت جمعه شدت باد و گرد و خاک بیشتر است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: وزش این باد شمالی موجب کاهش ۱۰ تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در نیمه شمالی می‌شود.

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار