تأسف کافی نیست با بی‌اخلاقی برخورد کنید
کد خبر: 1063416
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Sds
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۲
فریدون حسن

نوع برخورد‌ها با متخلفین فوتبال، به‌خصوص در بحث مسائل اخلاقی باید به گونه‌ای باشد که جلوی تکرار وقایع تلخ را بگیرد، نمی‌شود با مماشات و کوتاه آمدن در برابر بی‌اخلاقی و حرمت‌شکنی کار را به سرانجام رساند و توقع داشت با یک گوشمالی ساده همه تربیت شوند و همه چیز گل و بلبل شود.
طی یکی، دو هفته گذشته اخبار جست و گریخته‌ای از تخلفات زیاد اعضای یکی از باشگاه‌های پرهوادار در دوبی به گوش می‌رسد، تخلفاتی که دیروز بالاخره با واکنش سجادی، وزیر ورزش مشخص شد اینقدر زیاد بوده که دیگر جای شک و تردیدی در برخورد با مسببان آن وجود ندارد.
تخلف صورت گرفته کاملاً مشخص و آدم‌های مرتبط به آن هم کاملاً معلوم هستند، اما سؤال اینجاست که چرا کسی کاری انجام نمی‌دهد. عده‌ای در قالب یک تیم بزرگ به نام ایران در خارج از کشور اقداماتی انجام داده‌اند که قلم از بیان آن شرم دارد. اقداماتی که باعث خدشه‌دار شدن نام ایران و ایرانی در خارج از کشور شده، اما این عده همین حالا نیز در باشگاه مدنظر حضور دارند و بدون هیچ نگرانی کارشان را می‌کنند و بی‌تردید منتظر فرصت‌های بعدی هستند. حال این سؤال مطرح می‌شود که در اعزام این تیم به امارات نقش شورای برون‌مرزی وزارت ورزش چه بوده که هیچ توجهی به ترکیب افراد اعزام شده وجود نداشته و برای دیداری که بدون تماشاگر برگزار شده، حتی لیدر هم اعزام شده است.
تخلف محرز است و متخلفین هم مشخص، پس باید برخورد قاطع صورت گیرد که دیگر کسی در قالب هیچ تیمی جرئت بازی با آبرو و نام ایران را نداشته باشد، اما متأسفانه باز هم شاهد هستیم که مسئولان مرتبط و کمیته انضباطی و اخلاق فقط به ابراز تأسف و بیان حرف‌هایی در جهت تقبیح اعمال زشت انجام شده بسنده می‌کنند و کار دیگری انجام نمی‌دهند. چطور ممکن است در برابر این همه تخلف آشکار سکوت کرد و منتظر ماند تا خود متخلفین گزارش کارهای‌شان را بدهند! چطور ممکن است در خصوص چند تخلف ورزشی سریعاً اقدام و همه را نقره‌داغ کرد، اما در این مورد و موارد اخلاقی دیگر فقط تماشاگر بود.
این قبیل حرمت‌شکنی‌ها و بی‌اخلاقی‌ها در رشته‌ای صورت می‌گیرد که میلیارد‌ها میلیارد پول بیت‌المال را بالا می‌کشد، اما نه در رده باشگاهی و نه در رده ملی طی چند دهه گذشته هیچ موفقیتی را کسب نکرده است.
جای امیدواری است که وزیر ورزش بابت اتفاقات رخ داده در امارات حساس است و ابراز تأسف و ناراحتی می‌کند و ما به همین خاطر حالا بیشتر از قبل امیدواریم که برخوردی قاطع با مسببین این آبروریزی بزرگ صورت گیرد و درس عبرتی شود برای تمام آن‌هایی که فکر می‌کنند در خارج از مرز‌های ایران هر کاری دل‌شان بخواهد می‌توانند انجام دهند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار