مهمترین فواید استفاده از صندلی ماساژ + قیمت و راهنمای خرید
کد خبر: 1063356
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Scu
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰

رپورتاژ آگهی/ آیا شما هم یک صندلی ماساژ دارید و یا همیشه وسوسه داشتن یکی از این تجهیزات لذت بخش خانگی را داشته اید؟ تحقیقات علمی گسترده و معتبری در رابطه با تاثیرات مثبت ماساژ وجود دارد. ما در این مقاله قصد داریم به 10 عدد از مهمترین فواید استفاده از صندلی ماساژ اشاره کنیم. استفاده روزانه و کوتاه مدت از صندلی ماساژور برای سلامتی بسیار مفید است.

ده عدد از مهمترین فواید استفاده از صندلی ماساژ

کاهش استرس و اضطراب و افزایش هوشیاری و کارایی

تحقیقات نشان می دهد ماساژ می تواند سطح استرس فیزیکی و ذهنی شما را تا حد زیادی کاهش دهد. این فرآیند با کاهش تپش قلب، ضربان و همینطور کاهش سطح ترشح کورتیزول صورت می گیرد. ضمنا میزان ترشح سراتونین و دوپامیم افزایش می یابد. این دو هرمون به بدن شما کمک می کنند تا خستگی های مزمن و استرس های ناگهانی را بسیار آسان تر رفع نماید. تحقیقات دانشگاه میامی نشان می دهد 15 دقیقه استفاده از صندلی ماساژور قابلیت فعالیت های مغز افراد بالغ را افزایش می دهد.

با استفاده از صندلی ماساژور در طول روز مود بهتری را تجربه می کنید

همانطور که گفتیم یکی از فواید استفاده از صندلی ماساژ ترشح هورمون اندروفین است. هرمونی که مسئولیت حال خوش و شادی شما را بر عهده دارد. ضمنا این هورمون احساسات و حال ذهنی شما را بالانس می کند. این موضوع یکی از اصلی ترین دلایلی است که اثبات می کند صندلی ماساژور برای سلامتی جسم و جان شما اهمیت دارد.

مهمترین فواید استفاده از صندلی ماساژ + قیمت و راهنمای خرید

خواب بهتری خواهید داشت

تمامی عناوینی که در این فهرست از مهمترین فواید استفاده از صندلی ماساژ آمده است ریشه در تحقیقات علمی دارد. استفاده از صندلی ماساژور و اساسا تجربه ماساژ موجب ترشح هورمون هایی در بدن می گردد. هورمون ملاتنین مغر را برای خوابیدن آماده می کند. ماساژ و استفاده از صندلی ماساژور می تواند منجر به ترشح این هورمون گردد. پس در صورتی که خواب آرام و منظمی ندارید ماساژ یک گزینه کاربردی است.

افزایش سلامتی دستگاه قلبی و عروقی

تاثیر ماساژ در جهت کاهش استرس و همچنین کاهش لحظه ای فشار خون می تواند در سلامتی سیستم حیاتی قلب و عروق شما بسیار مناسب باشد. در تحقیقات دیگری ثابت شده است که ماساژ می تواند موجب کاهش درد و استرس بیماران قلبی، پس از انجام عمل جراحی گردد. این تحقیق نشان می دهد ماساژ حتی می تواند تنش های عضلانی ناشی از جراحی را نیز کاهش دهد. صندلی ماساژور برای سلامتی این افراد بسیار کاربردی است.

کاهش درد های مزمن به ویژه در ناحیه کمر

بر اساس گزارش انجمن کایروپراکتیک آمریکا کمر درد همچنان اولین علت از کار افتادگی در افراد سراسر جهان است. طبق همین تحقیقات از هر 10 نفر حداقل 1 نفر به کمر درد مبتلا است که متاسفانه بی توجه ی به این موضوع در بلند مدت موجود مزمن شدن این درد می گردد. قطعا کاهش دردهای مزمن کمر یکی از فواید استفاده از صندلی ماساژ است. 10 جلسه ماساژ 15 دقیقه ای و در طول 12 هفته می تواند تا 75 درصد این دردها را کاهش دهد.

کاهش سر درد

سر دردهایی که بر اثر فشارهای فیزیکی به وجود می آیند بسیار آزار دهنده هستند. زاویه نشستن و ایستادن ناراحت، کمر درد، گرفتگی گردن و خیره شدن طولانی به یک نقطه از اصلی ترین علل بروز سر درد است. ماساژ می تواند گردش خون را تسریع کرده، عضلات گرفته را رها سازد و در نهایت درد و خستگی را کاهش دهد. تمامی این عوامل باعث می شوند تا منشاهای سر درد شما کاهش یابد. تحقیقات نشان می دهد افرادی که به طور منظم ماساژ می گیرند معمولا در بازه های زمانی طولانی تری سر درد را تجربه می کنند. طبق تحقیقات منتشر شده در مجله جهانی عصب شناسی، ماساژ و مزایای آن به راحتی می تواند سر دردهای ناشی از بی خوابی را کاهش دهد.

خلاق تر می شوید

قطعا آرامش خاطر و رها بودن از استرس ها باعث بروز خلاقیت می شود. ماساژ ضمنا باعث می شود تا شما یک توقف لذت بخش را در میان تعدد کارها و دغدغه ها تجربه کنید، در نتیجه ذهن شما باز شده و آماده خلق است. بی دلیل نیست در بزرگترین شرکت های آی تی در دنیا، صندلی ماساژ برای کارمندان در نظر گرفته شده است.

زندگی زناشویی زیباتری را تجربه می کنید

یکی دیگر از نتایج کاهش استرس به کمک استفاده از مبل ماساژور داشتن اختلالات جنسی کمتر است. قالب بی میلی های جنسی در روابط زناشویی ریشه در افزایش ترشح هرمون های استرس زا به علت سبک شلوغ زندگی مدرن ما دارد. صندلی ماساژور برای سلامتی جسمی شما بسیار موثر خواهد بود، البته این تاثیر بصورت همزمان جسمی و ذهنی است

مهمترین فواید استفاده از صندلی ماساژ + قیمت و راهنمای خرید

بدنتان تحرک و انعطاف پذیری بیشتری را تجربه می کند

ماساژ قطعا می تواند به کمک فعال کردن ماهیچه ها، مفاصل و تاندون ها موجب افزایش انعطاف پذیری و تحرک بدن شما گردد. همچنین نباید فرموش کرد که افزایش گردش خون در تمامی نقاط بدن یکی از مهمترین فواید استفاده از صندلی ماساژ است. بسیاری از ما تقریبا هیچ برنامه ورزشی منظمی نداریم و در نتیجه تحرک عضلات مان بسیار محدود است. فرآیند ماساژ منجر به تحرک بسیاری از این ماهیچه ها می شود.

سیستم ایمنی شما تقویت می شود

تحقیقات نشان می دهد صندلی ماساژور برای سلامتی شما به ویژه در فصل زمستان بسیار موثر است. تحرک ایجاد شده توسط مبل ماساژور باعث افزایش کارکرد گلوبول های سفید شده و در نتیجه سیستم ایمنی شما عملکرد بهتری در مقابل ویروس ها خواهد داشت. ضمنا کاهش ترشح سطح هرمون کورتیزول نیز در این میان بی تاثیر نیست. زیرا کورتیزول باعث از بین رفتن گلوبول های سفید خون شما می شود.

انواع صندلی ماساژور و بودجه ای که برای خرید آنها باید در اختیار داشته باشید

صندلی های ماساژور معمولا در بازه‌ی قیمتی متوسط تا گران قیمت دسته بندی می شوند. قیمت صندلی ماساژور به فاکتورهای متفاوتی وابسته است که از مهمترین آنها می توان به اعتبار برند، ساختار چهارچوب کلی و روکش آن و از همه مهمتر، تکنولوژی های به کار رفته در آن اشاره کرد.

گروه اول : صندلی های ماساژور دفتر کار

این صندلی ها در واقع یک روکش هستند که بخش میانی بدن شما را ماساژ می دهند. از آنها می توان بر روی صندلی های اداری و خودرو استفاده کرد. اگر مدت زمان زیادی پشت صندلی کار یا خودروی خود هستید، در این راهنمای خرید صندلی ماساژور به شما توصیه می کنیم که برای شروع از این روکش های صندلی ماساژور استفاده کنید که در بازار ایران قیمتی بین 2 تا 5 میلیون دارند.

گروه دوم : صندلی های ماساژور ابتدایی با ابعاد کوچکتر و البته با امکان ماساژ کل بدن

این صندلی ها اولین نسل از صندلی های ماساژور بوده که امکان ماساژ کل بدن را دارند، اما تعداد غلتک های لرزان آنها بسیار محدود بوده و معمولا فاقد کیسه های هوا می باشند. این نوع از انواع صندلی ماساژور قیمتی در حدود 5 تا 10 میلیون دارند.

گروه سوم : صندلی های ماساژور تمام بدن با امکان انتخاب برنامه‌ی ماساژ متنوع

این گروه که در این راهنمای خرید صندلی ماساژور قصد معرفی آنها را داریم، در حال حاضر پر کاربرد و پرفروش ترین نوع این دستگاه ها هستند. از مهمترین ویژگی های شاخص آنها می توان به امکان انتخاب برنامه های ماساژ، تعداد غلتک های ماساژ بیشتر و همچنین وجود کیسه های فشار هوا اشاره کرد.

با توجه به تنوع این گروه، قیمت این صندلی ها در بازار ایران بین 12 تا 35 میلیون است.

گروه چهارم : صندلی های ماساژور با آخرین تکنولوژی های عرضه شده به بازار

این گروه برای افرادی که به طور مستمر علاقه مند به دریافت ماساژ هستند، گزینه ای ایده آل اما گران قیمت است. در این گروه از انواع صندلی ماساژور عملکرد دستگاه به گونه ای طراحی شده است که بیشترین شباهت را به ماساژ سنتی و حرکت انگشتان دست ماسور دارند. این دستگاه ها همچنین دارای برنامه های متعددی برای ماساژ بوده و غلتک ها و کیسه های هوای تعبیه شده در آنها، تعداد بسیار بیشتری دارند.

از دیگر ویژگی های ابزارهای ماساژ این صندلی ها می توان به امکان ارائه‌ی ماساژ 3 بعدی با عمق و کارایی بیشتر اشاره کرد.

یکی دیگر از جذاب ترین امکانات این صندلی ها که به تازگی به بازار عرضه شده است، ویژگی گرانش صفر است. حالتی که با فعال کردن آن، دستگاه شما را در حالت خوابیده و در راحت ترین فرم بدن قرار می دهد. جایی که تمامی اندام شما، کمترین میزان تاثیر پذیری از گرانش را داشته و در نتیجه حداکثر آرامش و راحتی را در هنگام ماساژ تجربه می کنید.

موضوعی که لازم است در این راهنمای خرید صندلی ماساژور به آن اشاره کنیم این است که صندلی های این دسته نسبت به سایر گروه ها قیمت بسیار بیشتری داشته و بهترین مدل های آنها قیمتی از 40 تا 75 میلیون دارند.

راهنمای خرید صندلی ماساژور – کدام ویژگی ها اهمیت بیشتری دارند

ویژگی های فیزیکی و تکنولوژی ها به کار رفته در انواع صندلی ماساژور ، مهمترین فاکتور در تعیین قیمت نهایی آنها هستند. در ادامه‌ی این راهنمای خرید صندلی ماساژور شما را با برخی از آنها آشنا خواهیم کرد.

امکان برنامه پذیری و ارائه‌ی انواع تکنیک های ماساژ

این ویژگی که به صورت کامل و با بالاترین کیفیت در آخرین گروه صندلی های ماساژور وجود دارد، شما را قادر می سازد تا علاوه بر اختصاصی سازی نوع ماساژ، از برنامه های پیش فرض مهمترین سبک های ماساژ نیز انتخاب خود را داشته باشید.

این دستگاه ها قادر هستند انواع ماساژهای ضربه ای، رولی، شیاتسو و رفلکسولوژی را به شما ارائه دهند.

سرعت و قدرت ماساژ

از میان انواع صندلی ماساژور ، 2 گروه آخر این امکان را به ماساژ گیرنده می دهند تا در لحظه بتواند سرعت و قدرت ماساژ را تغییر دهد تا دقیقا همان سبک از ماساژی را دریافت نماید که به آن نیاز دارد.

برنامه های ماساژ تخصصی پیش فرض

این ویژگی در صندلی ماساژور شما را قادر می سازد تا انواع مشکلات گرفتگی و یا خستگی از کار روزمره را با انتخاب برنامه های پیش فرض برطرف نمایید. در این راهنمای خرید صندلی ماساژور به شما توصیه می کنیم تا در صورتی که به دلایل پزشکی، قصد خرید صندلی ماساژور را دارید حتما دستگاهی را انتخاب کنید که در آن، این ویژگی وجود داشته باشد.

غلتک ها و کیسه های هوا

غلتک ها و کیسه های هوا مسئولیت انجام انواع تکنیک های ماساژ را در انواع صندلی ماساژور بر عهده دارند. تعدد و کیفیت عملکرد آنها نقش مستقیمی در میزان کاربردی و لذت بخش بودن ماساژ شما دارند. همچنین در مدل های پیشرفته تر، در کنار وجود این 2 بخش، امکان ایجاد حرارت مطلوب در هنگام ماساژ نیز وجود دارد.

فرم فیزیکی صندلی و امکان ایجاد حالت های مختلف استفاده

همان طور که گفتیم دستگاه های پیشرفته تر در میان انواع صندلی ماساژور می توانند فرآیند ماساژ را در حالت خوابیده و یا گرانش صفر به شما ارائه دهند.

قابلیت ماساژ سر و گردن

افرادی که در ناحیه‌ی گردن و شانه ها همیشه احساس خستگی یا گرفتگی دارند، می توانند صندلی ماساژوری را انتخاب کنند که در این بخش ها نیز دارای غلتک و کیسه های هوا است. امیدواریم این راهنمای خرید صندلی ماساژور به شما کمک کند تا بهترین گزینه را با توجه به نیازها و بودجه‌ی خود انتخاب و خریداری کنید.

  شما می توانید سایر مقالات ما در زمینه انواع ماساژ و مزایای آن را نیز مطالعه کنید.

منبع : وبلاگ دلوکس کالا

(deluxekala.com)

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار