مرکز رسیدگی به مساجد لرستان تشکیل می شود
کد خبر: 1063192
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SaG
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵
مسؤول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه لرستان:
حجت الاسلام حقیان از تشکیل مرکز رسیدگی به مساجد استان خبر داد و گفت: مرکز رسیدگی به مساجد نقش حمایتی و نظارتی دارد.

به گزارش جوان از لرستان، حجت الاسلام رضا حقیان، ظهر امروز در گردهمایی فصلی آموزشی مدیران و رابطان کانون های فرهنگی هنری شهرستان خرم آباد، گفت: مرکز رسیدگی به مساجد استان تشکیل می شود.

مسؤول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه لرستان هدایت، حمایت و نظارت برکلیه اقدامات مساجد را از اهداف مهم تشکیل این مرکز عنوان کرد و افزود: مرکز رسیدگی به مساجد نقش حمایتی و نظارتی دارد.

وی با بیان اینکه با تشکیل مرکز رسیدگی به امور مساجد، مرجع رسیدگی به اختلافات و مرجع تصمیم گیری در مساجد مشخص و ساماندهی می شود، خاطرنشان کرد: ساماندهی وضعیت ائمه جماعت از نظر انتصاب، آموزش های ضمن خدمت و نظارت برعملکرد آنان از دیگر اهداف تشکیل این مرکز است.

حجت الاسلام حقیان عنوان داشت: ساماندهی وضعیت هیأت امنای مساجد و آموزش های ضمت و بدو خدمت به این افراد،هماهنگی در مساجد، ساماندهی وضعیت خدام، آموزش های ضمن خدمت، بیمه خدام و کارهای مربوط به انتقال و یا حتی برکناری از دیگر رویکردهای این مرکز رسیدگی به امور مساجد است.

وی رسیدگی به دعاوی و اختلافات بین ارکان مسجد، ایجاد رقابت سازنده بین ارکان مسجد، برنامه های مختلف فرهنگی که در برنامه ریزی آینده امور مساجد و ایجاد رقابت بین دستگاه ها و ارکان مستقر در مساجد از نظر فرهنگی را از دیگر اهداف مهم مرکز رسیدگی به امور مساجد عنوان کرد.

مسؤول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه لرستان بیان داشت: در مرکز رسیدگی به امور مساجد  تلاش می شود همه امور مربوط به مسجد با خرد جمعی و حول محور امام جمعه پیش رود و برای جذب حمایت های مردمی و خیرین و حمایت های دولت در جهت ساخت مساجد و رفع مشکلات حوزه مسجد اقدام شود.

حجت الاسلام حقیان از برگزاری جشنواره های فرهنگی در حوزه مسجد در پایان هر سال خبر داد و عنوان داشت: در این جشنواره ها مساجد برتر استان معرفی می شود.

برچسب ها: مسجد ، رسیدگی ، امور مساجد
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار