تمهیدات لازم برای تامین گاز در نیمه دوم سال اندیشیده شده است
کد خبر: 1063053
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SY1
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱
مدیر بهره‌برداری شرکت گاز خراسان رضوی:
مدیر بهره‌برداری شرکت گاز خراسان رضوی گفت:تمام تمهیدات لازم برای تامین گاز استان در نیمه دوم سال علی رغم رشد مصرف گاز در سال ۱۴۰۰ و افزایش مصرف بخش خانگی و عمومی در شرایط سرد سال اندیشیده شده است.

فرشید دشتی در خصوص برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای تامین گاز در نیمه دوم سال جاری در استان اظهار کرد: در فصل سرد سال گاز طبیعی مورد نیاز مصرف‌کنندگان بخش‌های مختلف با اولویت بخش خانگی و عمومی تامین می‌شود. حوزه مدیریت گاز استان در شرکت‌های زنجیره تولید، انتقال و توزیع با بهره‌گیری از تمام توان و امکانات گاز مورد نیاز بخش‌های مختلف را با هماهنگی دیسپچینگ ملی گاز با اهتمام تمام پیگیری و تامین می‌نماید.

وی افزود: در این راستا در چارچوب دستورالعمل‌های موجود در مواقع اضطرار و اعمال محدودیت مصرف گاز طبیعی، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی به منظور استمرار فعالیت واحدهای نیروگاهی و صنعتی نسبت به تأمین فرآورده سوخت مایع جایگزین اقدام می‌نماید و لازم است برابر دستورالعمل‌های ابلاغ  قبلی، تمهیدات و اقدامات لازم به منظور ذخیره‌سازی و استفاده از سوخت مایع از سوی نیروگاه‌ها و واحدهای صنعتی، به ویژه کارخانجات سیمان، انجام گیرد.

مدیر بهره برداری شرکت گاز خراسان رضوی عنوان کرد: میزان مصرف گاز طبیعی استان در نیمه دوم سال ۱۳۹۹ به میزان ۸۱۷۸ میلیون متر مکعب بوده است.

دشتی در باره این برنامه‌ها ادامه داد: برنامه‌ریزی و انجام تعمیرات اساسی تأسیسات و تجهیزات در زنجیره تولید، انتقال و توزیع گاز استان در فصل مناسب و پیش‌بینی گروه‌های واکنش سریع جهت رفع اشکالات و حوادث احتمالی به منظور پایداری هرچه بیشتر، برنامه‌ریزی پایش و کنترل مصارف انرژی ادارات و مصرف کننده‌های عمومی پرمصرف در فصل سرد در چارچوب بخشنامه‌های مربوطه دستورالعمل‌های ابلاغی، برنامه‌ریزی تشویق مصرف‌کنندگان کم مصرف، پیش‌بینی جریمه برای مصرف‌کنندگان پرمصرف و اعطای یارانه در بهینه‌سازی تجهیزات جهت بهینه‌سازی موتور خانه‌ها با پرداخت هزینه انجام عایق بندی، نصب رسوب‌گیر و تنظیم مشعل از جمله این برنامه‌ها است.

وی ادامه داد: امیدواریم امسال با یاری مردم و همچنین اطلاع رسانی مناسب رسانه‌ها شاهد عبور گرم از روزهای سرد سال باشیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار