مدارس آذربایجان‌ غربی به بیش از ۵ هزار مدرسه افزایش می‌یابد
کد خبر: 1062544
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SPo
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان ‌غربی اعلام کرد:
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان ‌غربی گفت: سال جاری با تحویل ۶۱ مدرسه جدید به آموزش و پرورش استان، تعداد مدارس به 5 هزار و ۱۵۰ مدرسه افزایش می‌یابد.

مهین منافی با بیان اینکه شکل جغرافیایی و مرزی بودن از مهم‌ترین علل محرومیت این استان در بخش آموزش و وضعیت نامطلوب فضای آموزشی است، گفت: سرانه فضای آموزشی در آذربایجان‌غربی ۴.۰۵ مترمربع به ازای هر دانش‌آموز است که پایین‌تر از میانگین کشوری به شمار می‌رود که البته این رقم در شهرستانی نظیر پیرانشهر، ۱.۷ مترمربع است.

وی به کمبود نیروی انسانی نیز اشاره کرد و گفت: هم اکنون آموزش و پرورش استان، 8 هزار و ۶۰۰ نفر کمبود نیروی انسانی دارد که با استمرار کار بازنشستگان و حق التدریسی‌ها پوشش داده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان ‌غربی افزود: با وجود محدودیت دسترسی به اینترنت در سطح استان، در این ایام یک هزار و ۸۵۰ روستا نسبت به این امکانات تجهیز شدند و  در مناطقی که فاقد امکانات اینترنت بودند، معلمان از طریق درسنامه‌ ها و تشکیل گروه‌ های آموزشی خودجوش، فرآیند آموزش را تداوم بخشیدند.

وی بیان کرد: بیش از ۹۸ درصد مدیران مدارس، ۹۴ درصد معلمان و ۸۵ درصد دانش آموزان استان در برنامه شاد فعال هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی ادامه داد: سال تحصیلی گذشته تعداد ۳۲۴ هزار دانش آموز دوره ابتدایی در سطح استان مشغول تحصیل بود.

وی از وجود ۴۰۰ مدرسه کانکسی در سطح استان خبر داد و افزود: تمام مدارس کانکسی شمال استان جمع شده است و مابقی با بهره‌برداری از پروژه‌های جدید در حال جمع‌آوری است.

 منافی گفت: ۶۰ درصد مدارس استان به تعداد 3 هزار و ۲۴ مدرسه در مناطق روستایی قرار گرفته است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی