بلندترین داستان غدیر به روایت حذیفه یمانی
کد خبر: 1057081
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Qzh
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۲
روانه کتابفروشی‌ها شد
انتشارات «دلیل ما» به مناسبت ایام عیدغدیرخم کتاب «بلندترین داستان غدیر، به روایت حذیفه یمانی برای یک جوان ایرانی در مدائن» را روانه قفسه‌های کتابفروشی‌ها کرده است.

انتشارات «دلیل ما» به مناسبت ایام عیدغدیرخم کتاب «بلندترین داستان غدیر، به روایت حذیفه یمانی برای یک جوان ایرانی در مدائن» را روانه قفسه‌های کتابفروشی‌ها کرده است.
به گزارش «جوان» مؤسسه انتشارات دلیل ما به مناسبت ایام عیدغدیرخم کتاب «بلندترین داستان غدیر، به روایت حذیفه یمانی برای یک جوان ایرانی در مدائن» نوشته حجت‌الاسلام محمدرضا انصاری را به مناسبت ایام‌الله غدیرخم روانه قفسه‌های کتابفروشی‌ها کرده است.
یک جوان کنجکاو ایرانی در شهر مدائن به محضر صحابی گرانقدر پیامبر (ص) به نام حذیفه یمانی می‌رسد. حذیفه به فرمان امیرالمؤمنین (ع) حاکم مدائن است و اکنون این جوان پس از ۲۵ سال حکومتِ سه خلیفه اول، با پرسش در مورد «امیرالمؤمنین حقیقی» سؤالاتی را مطرح می‌کند که حذیفه را به سخن وا می‌دارد و حذیفه بلندترین و کامل‌ترین داستان واقعه غدیر را با ذکر جزئیات بسیاری نقل می‌کند.
ذکر اسناد و مدارک این روایت و همچنین روایت‌های دیگر در پانویس و ادامه داستان پس از روز غدیر تا شهادت آن جوان در جنگ جمل از امتیازات کتاب به شمار می‌رود.
ویژگی خاص این کتاب، جدا از صراحت در نقل حدیث راوی ذکر منابع آن و شرایط زمانی و مکانی راوی حدیث، توسط نویسنده کتاب می‌باشد.
حجم پایین کتاب و صفحات برای علاقه‌مندانی که می‌خواهند یک دوره‌ای کنند، این واقعه مهم را حائز اهمیت می‌داند.
نگارنده در صفحه ۳۷ و با عنوان «ﮐﻨﺠﮑﺎوی ﺟﻮان اﯾﺮاﻧﯽ درﺑﺎره ﻏﺪﯾﺮ و ﺳﻘﯿﻔﻪ» متن کتاب را شروع می‌کند و در ادامه چنین می‌نویسد:
حـﺬﯾﻔﻪ از ﻣﻨﺒﺮ ﺑﺎﻻ رﻓﺖ و گفت:‌ای ﻣﺮدم، به خـﺪا ﻗﺴﻢ اﮐﻨـﻮن ﺻـﺎﺣﺐ اﺧﺘﯿـﺎر ﺷـﻤﺎ «اﻣﯿﺮاﻟﻤﺆﻣﻨﯿﻦ ﺣﻘﯿﻘﯽ» ﺷﺪ! او ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﮐﺴـﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻌﺪ از ﭘﯿﺎﻣﺒﺮﻣﺎن ﻣﺤﻤﺪ (ص) ﻣﯽﺷﻨﺎﺳﯿﻢ. او ﺻﺎﺣﺐ اﺧﺘﯿﺎر مردم و ﺳـﺰاوارﺗﺮﯾﻦ آﻧﺎن ﺑﻪ ﺧﻼﻓﺖ اﺳﺖ. ﺑﺎزﮔﺮدﯾـﺪ ﺑـﻪ اﻃـﺎﻋﺖ ﮐﺴـﯽ ﮐـﻪ اوﻟﯿﻦ ﭘﺬﯾﺮﻧـﺪه اﺳـﻼم اﺳﺖ، ﺑﺎﻻﺗﺮﯾﻦ ﻣﺮدم از ﻧﻈﺮ ﻋﻠﻢ اﺳﺖ، ﻣﯿـﺎﻧﻪروﺗﺮﯾﻦ ﻣﺮدم در روش ﺣﮑﻮﻣﺖ اﺳﺖ، ﺳـﺎﺑﻖﺗﺮﯾﻦ ﻣﺮدم در اﯾﻤـﺎن اﺳﺖ، ﺑﺎﻻﺗﺮﯾﻦ ﻣﺮدم در ﯾﻘﯿﻦ اﺳﺖ، واﻻﺗﺮﯾﻦ ﻣﺮدم در اﻧﺠـﺎم ﮐﺎر ﻧﯿﮏ اﺳﺖ، ﻣﻘـﺪمﺗﺮﯾﻦ ﻣﺮدم در ﺟﻬـﺎد اﺳﺖ، ﺑﺮادر ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ (ص) و ﭘﺴـﺮ ﻋﻤﻮی اوﺳﺖ، ﭘـﺪر ﺣﺴﻦ و ﺣﺴـﯿﻦ اﺳﺖ، ﻫﻤﺴﺮ زﻫﺮای ﺑﺘﻮل، ﺑﺎﻧﻮی ﺑﺎﻧﻮان ﺟﻬﺎن اﺳﺖ.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار