صدور سند مالکیت ۹۶ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان اردبیل
کد خبر: 1055606
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Qbu
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۷
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل:
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل گفت: در اجرای طرح سنددار کردن واحدهای مسکونی تاکنون برای ۹۶ هزار واحد مسکونی در ۳۲۶ روستای بزرگ این استان سند مالکیت صادر شده است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، فرهاد سبحانی در گفتگوبا خبرنگاران اظهارکرد: همچنین برای هشت هزار واحد مسکونی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک استان اردبیل سند مالکیت صادر شده است.

وی با اشاره به کند شدن فرایند صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی و استقبال ضعیف مردم برای این امر در روستاهای کم‌جمعیت گفت: امسال برای ۲ هزار واحد مسکونی روستایی دیگر نیز سند مالکیت صادر می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل با اشاره به پیش‌بینی افزایش اعتبارات ملی و استانی و تهیه و تامین قیر برای آسفالت معابر روستایی افزود: بزودی شاهد تکمیل و اجرای طرح‌های هادی روستایی اعم از زیرسازی و آسفالت معابر روستاها ، جدول‌گذاری و اجرای طرح‌های هدایت آب‌های سطحی در تابستان امسال خواهیم بود.

سبحانی خواستار همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی ذیربط و دهیاران روستاهای استان در اجرای طرح‌های هادی روستایی شد.

وی با اشاره به اجرای طرح هادی در ۴۷۰ روستای استان اردبیل اظهارکرد : در سال گذشته در ۷۰ روستای استان طرح هادی روستایی با صرف اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا شد.

وی از تهیه طرح هادی برای تمام یک هزار و ۱۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان اردبیل خبرداد و اضافه کرد: تاکنون طرح هادی ۲۱۲ روستای استان اردبیل بازنگری شده و  طرح هادی ۶۲ روستا نیز در دست بازنگری است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل به مقاوم‌سازی ۶۰ هزار واحد مسکونی معادل ۶۱ درصد واحدهای مسکونی شناسایی شده در روستاهای این استان اشاره کرد و گفت: سال گذشته برای مقاوم‌سازی چهار هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی اقدام شده و متقاضیان به بانک معرفی شدند که از این تعداد سه هزار و ۵۰۰ واحد منجر به عقد قرارداد و آغاز عملیات احداث شده است.

سبحانی از شناسایی چهار منطقه برای اجرای طرح توسعه پایدار منظومه روستایی در این استان خبرداد و گفت: این مناطق شامل شاهرود در شهرستان خلخال، هیر از توابع شهرستان اردبیل، اسلام‌آباد واقع در شهرستان پارس‌آباد و قصابه از توابع شهرستان مشگین‌شهر است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر روند اجرای این طرح در منطقه شاهرود خلخال به عنوان منطقه پایلوت کشوری در حال اجرا بوده و استان اردبیل هم یکی از هفت استان پایلوت کشوری در این خصوص تعیین شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار