بستر برای توسعه کارآفرینی درچهار باغ فراهم است
کد خبر: 1055188
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QVA
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹
سرپرست فرمانداری چهار باغ :
سرپرست فرمانداری چهار باغ با اشاره به فراهم بودن زمینه های توسعه کارآفرینی در این شهرستان گفت: فرمانداری و دستگاه های اجرایی حمایت از کارآفرینی و ایجاد تحول در تولید و صادرات را سرلوحه فعالیت های اداری قرار داده اند تا بستر برای حضور پر رنگ کار آفرینان در این منطقه فراهم شود.

قدرت اله شمیرانی برنامه ریزی برای تمایل کارآفرینان در بخش های تولید، صنعت و کشاورزی با فناوری روز را راهگشای ایجاد تحول در اقتصاد و کاهش معضلات اجتماعی این شهرستان عنوان کرد.
وی گفت: در نشست های مستمر کارشناسی در فرمانداری چهار باغ ، اجرای دقیق ضوابط و مقررات اقتصادی با هدف توسعه کارآفرینی مورد تاکید قرار گرفته است تا گام‌های عملیاتی برای رفع مشکلات تولید برداشته شود و پشتیبانی و مانع زدایی از تولید ، درحد شعار باقی نماند.

وی ضرورت فاصله گرفتن از برخی کاغذ بازی های اداری که با ضوابط و قوانین اقتصادی همخوانی ندارد را مورد تاکید قرار داد و افزود: تلاش جمعی فرمانداری و ادارات و نهاد های چهار باغ بر محور آشنایی بیشتر کارآفرینان از پتانسیل ها و ظرفیت بالای تولید، صنعت و کشاورزی این شهرستان متمرکز شده است .

سرپرست فرمانداری چهارباغ اظهار داشت: در پی آن هستیم تا در چارچوب برنامه های کارآمد مسیر رونق تولید را هموار کنیم تا مشکلات تولید کنندگان برطرف و میزان اشتغال زایی این شهرستان در حد قابل قبولی افزایش یابد.

شمیرانی تصریح کرد: حرکت در حد انتظار جامعه به سوی کارآفرینی درصورتی تحقق می یابد که صاحبان تولید و صنعت بدون اتلاف وقت و نگرانی بتوانند مجوز های کارآفرینی را دریافت و از همه ظرفیت های تولیدی و صادراتی این شهرستان استفاده کنند.

وی از کارآفرینان به عنوان مهم ترین نقش آفرینان کاهش نرخ بیکاری در جامعه نام برد و گفت: شهرستان چهارباغ علیرغم برخورداری از محیطی خوش آب و هوا و مناسب در بحث توسعه صنعت گردشگری، در تولید محصولات متنوع از جمله لوازم خانگی به ویژه یخچال و فریزر نیز به عنوان یک قطب مهم صنعت استان تلقی می شود.

وی با اشاره به بازدید اخیرش از یک کارخانه تولید لوازم خانگی و بررسی روند اجرای طرح توسعه این کارخانه، تقویت صنعت در این شهرستان را موجب افتخار استان و عامل مهمی در ایجاد اشتغال جوانان و رونق کسب و کار ذکر کرد.

شمیرانی گفت: با تکمیل و راه اندازی طرح توسعه این کارخانه ضمن ایجاد پانصد اشتغال جدید علاوه بر یخچال و فریزر، انواع تلویزیون و ماشین های ظرفشویی و لباسشویی نیز تولید و راهی بازار مصرف در داخل و خارج از کشور خواهد شد.

وی تلاش کارآفرینان در جهت توسعه فضای کسب و کار مبتنی بر دانش را قابل تقدیر توصیف کرد و ضرورت حل مشکلات سرمایه گذاران در راستای کارآفرینی و توسعه اشتغال پایدار را مورد تاکید قرار داد.

شهرستان یکصد هزار نفری چهارباغ اواخر سال گذشته از ساوجبلاغ منفک و ارتقا یافت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار